Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziony telefon - jak odnaleźć?

zxcsmvc 24 Jun 2016 21:29 1416 8
    zxcsmvc
    Level 2  
    Mam pytanie: czy w przypadku kradzieży zgubienia telefonu jeśli poproszę PLAY o udostępnienie mi ostatnich BTSów z jakimi łączył się telefon to czy mają OBOWIĄZEK mi to udostępnić? Wiem, że z pieczątką prokuratora udostępniają od ręki, ale co ze zwykłym użytkownikiem, który chce mieć dostęp do (przecież SWOICH) danych?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    tino2003
    Admin of GSM Group
    zxcsmvc wrote:
    Wiem, że z pieczątką prokuratora udostępniają od ręki,

Kolega ma bujną wyobraźnie, nikt nie będzie szukał telefonu który zgubiłeś.

zxcsmvc wrote:
    ale co ze zwykłym użytkownikiem, który chce mieć dostęp do (przecież SWOICH) danych?

Jakie swoje dane? Trasę telefonu mają udostępnić? :D
    zxcsmvc
    Level 2  
    Prrzepraszam, poprawiłem na kradzież.
    Od policjanta dowiedziałem się, że operatorzy udostępniają dane o ostatnich BTS-ach z jakimi łączył się telefon jeżeli dostaną taki wniosek od prokuratora i robią to od ręki.
    Tak, chodzi mi o trasę telefonu (to z jakimi BTS-ami i kiedy się łączył). Konsultant PLAY powiedział, że pracownicy infolinii technicznej nie mają dostępu do trasy telefonu (czyli listy ostatnich BTS-ów), ale poinformował mnie, że do udostępnienia tych list wystarczy wnioek od policji, a nie prokuratury.

Czy ktoś wie jak rozwiązać tę sprawę?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Kolego w dziale bazar napisałeś tak:

zxcsmvc wrote:
    Cześć,

poszukuję kogoś kto byłby w stanie namierzyć telefon, który zgubiłem. Telefon miał wyłączony GPS. Został zgubiony w Warszawie, więc jest tu dużo BTSów.

Wnioski nasuwają się same, że wracałeś po grubym melanżu, zgubiłeś fona i teraz chciałbyś aby Ci ktoś odtworzył drogę którą wracałeś a przy okazji odnalazł telefon.

Krótko i na temat, nikt nie będzie szukał Twojego telefonu. Gdyby policja zajmowała się takimi pierdołami to kto by strzegł porządku w naszym kraju?
    siudziu
    Level 27  
    Ja niestety muszą potwierdzić że jak masz dobre znajomości w policji znajdą telefon w 5 minut (o ile jest właczony). W normalnym trybie po paru miesiącach dostaniesz informacje o umorzeniu sprawy i nie wykryciu sprawcy ale być może imei trafi na czarna liste i kiedyś przypadkiem sie odnajdzie :P. Wiem ,że @tino napisze że sobie coś wymyśliłem ale wiem co mówie. Niestety prawda jest taka ,że jak nie znasz właściwych osób to o telefonie możesz zapomnieć.

P.S. od razu napiszę że nie znam odpowiednich osób żeby nie było głupich pytań :P.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    siudziu wrote:
    Ja niestety muszą potwierdzić że jak masz dobre znajomości w policji znajdą telefon w 5 minut (o ile jest właczony).

Taaa jak masz brata lub ojca w policji nikt inny nie będzie nadstawiał swojej tylnej części ciała dla jakiegoś zaginionego telefonu. :D
    siudziu
    Level 27  
    I tu wyjątkowo się zgadzamy. Pozostaje jeszcze odpowiednia motywacja finansowa ale to juz osobna historia. Fakt jest taki że zwykli śmiertelnicy nie mają co na to liczyć.

P.S. A koledze @zxcsmvc moge zasugerować że na tym forum to raczej nikogo takiego nie znajdzie.
    zxcsmvc
    Level 2  
    Telefon został skradziony w wyniku rabunku, nie "melanźu", prosze o powtrzymanie sie od takich komentarzy.

Rozszerzenie detali (dotyczy kwestii GSM i prawnych):
    I teraz moje pytania natury chyba prawnej:
    1. Czy istnieje centralny system recept, w którym da się ustalić gdzie i kiedy (data i szpital) została wypisana recepta na podstawie danych pacjenta (nazwisko/pesel)?
    2. Czy SORy mają listy wszystkich pacjentów i mogą je udostępniać na żądanie telefoniczne potwierdzone np peselem? [chyba nie, bo nie pamiętam żebym podawał jakiekolwiek dane w którymkolwiek SORze]
    3. Czy mogę pójść do SORu i poprosić o przejrzenie nagrań z monitoringu? Ile mogą być przetrzymywane takie dane? Mogę to zrobić sam pokazując papierek z policji o rozpoczęciu postępowania czy tylko policja może to zrobić?]
    4. (Telefony łączą się z BTS-ami (upraszczając: z najbliższą anteną). Im większe miasto tym więcej BTSów, zatem w Warszawie można ustalić lokalizację telefonu z dokładnością do 100m). Czy mój operator komórkowy ma obowiązek udostępnienia mi z którym BTSem łączył się mój telefon danego dnia o danej godzinie? Jakby nie patrzeć są to chyba prywatne dane osobowe, udostępniane na własny wniosek ich użytkownika, więc co stoi na przeszkodzie?! Wysłałem pismo do Play z prośbą o dostęp do ostatnich BTSów z jakimi łączył się telefon przed datą zgubienia.
    Dowiedziałem się, że jeśli jest żądanie prokuratora, to operator udostępnia wszystkie możliwe dane od ręki. Byłem oczywiście na policji (przedstawiając sprawę ofc jako rabunek) ale pokiwali głową i powiedzieli, że jak nie ma zagrożenia życia to nie dostaną zgody prokuratora do wglądu do BTSów, więc mogę sobie już nowy telefon kupować.
    5. Dużą część trasy przejechałem Veturilo (wypożyczany rower miejski). Czy Veturilo ma obowiązek udostępnić mi trasy przejazdu na moje żądanie (rowery mają wbudowane GPSy)?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    zxcsmvc wrote:
    Telefon został skradziony w wyniku rabunku,
    zxcsmvc wrote:
    poszukuję kogoś kto byłby w stanie namierzyć telefon, który zgubiłem

zxcsmvc wrote:
    Byłem oczywiście na policji (przedstawiając sprawę ofc jako rabunek)

Kolego temat uważam za wyczerpany gdyż zostało wszystko wyjaśnione oprócz tego gdzie telefon zgubiłeś a tu już jesteśmy bezradni.