Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool - Dziura wewnątrz lodówki

25 Jun 2016 11:59 8097 6
 • Level 12  
  Od kilku lat mam dziurę w lodówce. Od wewnątrz w tylnej ścianie. Lodówka chłodzi poprawnie, ale z tej dziury ciągle wypływa jakaś lepka substancja. Co miesiąc trzeba myć lodówkę. Jeśli czymś zatkam tą dziurę to naprawie problem, ale czy nie uszkodzę lodówki?
 • Level 39  
  Jeżeli lodówka ma system samoodmrażania, a zwykle ma, to naturalną rzeczą jest, że w tylnej ściance jest otwór a po drugiej stronie na zewnątrz pod wymienikiem czyli czarną tylną kratką jest rurka odprowadzająca skroploną wodę do plastiowego zbiornika obok kompresora "agregatu".
 • Level 39  
  Sprawdź drożność tego otworu jeżeli cokolwiek w nim zalega należy to usunąć. Jak wspomniano wyżej, jest to otwór którym odprowadzane są "skropliny" na zewnątrz lodówki.
 • Level 12  
  Ta dziura jest od wewnątrz (pisze w temacie) i jest "wypalona" prawdopodobnie czymś gorącym. Ma około 1cm i wycieka coś gęstego w małych ilościach tak że w miesiąc jest już mała kałuża na dnie lodówki. Czy można to czymś zakleić/zatkać bez negatywnych skutków?
 • Level 12  
  Jak się przyjrzałem to rzeczywiście może to być odpływ. Woda zbiera się w tej dziurze więc jeśli to odpływ to jest zapchany.