Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PDS885 - wybija bezpieczniki w domu po włączeniu przycisku "on

elektrodominh 25 Jun 2016 17:22 1224 5
 • #1
  elektrodominh
  Level 9  
  Witam , mam pralkę polar PDS885, gdy ją podłącze do sieci i włącze przyciskiem "on" wywala mi korki w mieszkaniu. Nawet nie zdążą się zapalić zielona dioda zielona nad włącznikiem.

  Czytałem ze to może byc przyczyna blokady bębna, znalazłem ja i odłaczyłem od blokady czarny kabelek, znajdują się tam trzy: czarny, czerwony, zielony. Po odłączeniu czarnego i włączenia przycisku "on" dioda święci,nie wybija korków lecz pralka nie działa. Jednak po ustawieniu potencjometru na rozpoczęcie prania pralka nie rusza co się dzieje? Czy muszę tam jakieś kabelki połączyć ze sobą? Bardzo proszę o pomoc :)
 • Helpful post
  #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  elektrodominh wrote:
  Czy muszę tam jakieś kabelki połączyć ze sobą ?

  Nie możesz. Wymień blokadę na nową.
 • Helpful post
  #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Różne były pakowane do tej pralki. Wymontuj blokadę, oznacz gdzie był jaki przewód po nią podłączony, a potem goń z blokadą w ręce do najbliższego sklepu z częściami agd. Deklarujesz się jako mieszkaniec Warszawy, więc z zakupem nowej nie będziesz miał większego problemu :) . Koszt nowej nieduży :)
 • #6
  elektrodominh
  Level 9  
  "Peter falk" da rade to naprawić, pytałem czy da rade te kabelki połączyć by pralka działała bez wymiany tej blokady? Ja przewody od blokady czyli: zielony, czarny, czerwony, z mostkowałem tak: czarny z zielonym.

  Pralka działa bez problemu, a z blokadą bębna nie ma problemu ponieważ ten model pralki posiada także przy blokadzie żyłkę i przyciskiem od pralki po skończeniu prania naciskam i bęben się otwiera.
  Pozdrawiam i zamykam temat...