Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Mega 2560 i Micro Pro - Sterowanie nRF24L01 do Mega 2560 i Micro Pro

25 Cze 2016 20:28 1008 4
  • Poziom 13  
    Mam takie pytanie. W przykładach Arduino RF 24 / Usage / led_remote jest zapisany kod zdalnego sterowania kilkoma diodami led, który można łatwo wykorzystać jako kilku kanałowe zdalne sterowania.

Czy ktoś mi może przesłać schemat elektryczny jak połączyć to do Arduino Mega 2560 jako nadajnika i Micro Pro jako odbiornika ?
    Nie mogę znaleźć w internecie, a nie chce mi działać choć wydaje się banalne.

Druga sprawa - czy trzeba zmodyfikować program do Micro Pro ? Jeśli tak to czy ktoś może mi poprawić ?

Poniżej załączam kod

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
  • Poziom 13  
    Rozpiskę pinów już znalazłem. Nie mam żadnego kondensatora na zasilaniu nRF24. Jedno jest zasilane bezpośrednio z płyty Arduino Mega 2560 przez pin 3,3V, a drugie z takiego mikro-zasilacza 3,3V podłączonego do Vcc na płytce Micro Pro

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Przylutowałem kondensatory 10nF i 22uF do zasilania na płytkę nRF24 i dalej nic.
    Może ktoś wie w jaki sposób sprawdzić czy nadajnik (arduino + nRF24) nadaje oraz czy odbiornik (arduino + nRF24) odbiera.
    Może nie działa tylko jedno z nich ?
  • Poziom 25  
    Sprawdź kilkakrotnie poprawność połączeń a najlepiej zastosuj kolory jak w linku. Zmieniłeś oczywiście piny dla megi? Zamieść zdjęcie połączeń.
  • Poziom 13  
    Piny wielokrotnie były sprawdzane tylko, że w tym przykładzie jest to akurat nieopisane, ale wywnioskowałem z kodu.
    Pin nr A4 trzeba podłączyć do masy, żeby arduino przeszło w tryb odbiornika.

Odbiornik zrobiłem na płytce Mega 2560. Wcześniej wyjście nr 2 dawało napięcie na poziomie 1,4V i dioda świeciła bardzo słabo.
    Po podłączeniu pinu A4 do masy płytka przeszła w tryb odbiornika i wyjście nr 2 daje stan H i dioda świeci jasno.
    Czyli płytka Mega 2560 jakoś drgnęła.

Natomiast płytka Micro Pro nie ma pinu A4 więc teraz nie wiem - czy pracuje jako nadajnik czy w ogóle nie pracuje.
    Generalnie ta w ogóle nie reaguje. Ani jako nadajnik, ani jako odbiornik.
    Chyba trzeba będzie dokupić płytkę Nano, która jest jakaś normalniejsza niż ta Micro Pro, której brakuje pinów