Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel POP C7 Dual - Po użyciu SP Flash Tool telefon zamienił się w cegłówkę

seeby 25 Cze 2016 20:58 1134 0
    seeby
    Poziom 14  
    Witam.
    Jak w tytule. Nabyłem C7 Dual z MIUI co mi nie odpowiadało, bo nie działało kilka funkcji typu np. zapisywanie zdjęć z internetu itd. Więc wgrałem niebrandowany ROM 4.2.2., i wszystko było ok., ale nie było języka polskiego. Więc wrzuciłem KingRoota i potem ze sklepu play Morelocale 2, ale nie spolszczyło wszystkich funkcji. Odszukałem ROM KitKata 4.2.2 ale dopiero po wrzuceniu go doczytałem, że do niego też nie ma PL Menu. Więc w końcu sięgnąłem do Mobile Upgrade 4.3.9. Wszystko poszło elegancko, trwało to 20 minut i już miałem najnowszy soft, ale jak zwykle na końcu się okazało, że nie ma języka polskiego... Więc odszukałem w końcu wymarzony ROM z PL Menu, wgrałem za pomocą SP Flash i wszystko grało i buczało, ale się okazało, że karta SIM w slocie 3/2G potrzebuje odblokowania za pomocą kodu SIM ME, wskoczyła jakby simlock z tym softem i co ciekawe tylko na pierwszy slot, na drugim 2G karta śmigała. Więc stwierdziłem, że już wolę ten pierwszy soft i niech będzie po angielsku, byleby karta śmigała w pierwszym slocie 3/2G i znowu wgrałem pierwszy ROM niebrandowany 4.2.2, ale po tym telefon padł.
    Nie włącza się, nie wiem czy ładuje, jedynie biała dioda się świeci jak podłączam do ładowarki czy USB. Jest wykrywany przez komputer, ale nie da się nic zrobić na Mobile Upgrade, bo cięgle wyskakuje jakiś błąd i prosi wyjąć i włożyć baterię i spróbować jeszcze raz, ale nic to nie daje. Natomiast na SP Flash wyskakuje kilka innych błędów, obecnie "BROM ERROR: S_DL_READ_PT_FAIL (5073)". Nie da się w SP Flash Tool nic wgrać, nie da się sformatować flash, bo ciągle wyskakują różne błędy BROM z różnymi numerami.
    Da się jeszcze coś zrobić czy telefon do kosza? Szkoda go trochę, bo jest w bardzo ładnym stanie. Z góry dziękuję za pomoc.