Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie znacie stare gry, które można odpalić na Intel Pentium M 1,4GHz?

abdul.98 26 Jun 2016 02:27 1635 16
    abdul.98
    Level 14  
    Witam.

Dziś przebierając swoje stare sprzęty znalazłem laptop jako, że konstrukcja pamięta chyba epokę kamienia łupanego, wydał mi się idealną okazją, by zrobić maszynkę do starych gier.

Sam jestem z rocznika 98, więc nie znam wielu starszych gier i tu jest prośba do was o podsyłanie starszych gier, jak starych no tu już kwestia jest mało ważna byle dało się pograć na następujących gratach.

Intel Pentium M 1,4GHz

512 MB RAM

Co do grafiki to według programów jest to Intel Extreme Graphic 2 dokładny model podany jest jako intel 82852GM(E) podobno wydajność na poziomie GF2MX osobiście jedynie co odpaliłem na nim to "House of Dead 2".

Co do systemu jeszcze się nie zdecydowałem, ale będzie to Windows 98 albo Windows XP.
    macgyver96
    Level 17  
    Ten komputer epoki kamienia łupanego jeszcze nie pamięta, nie jest aż taki stary ;)
    A ze swojej strony polecam grę Oddworld Abe's Odysee
    abdul.98
    Level 14  
    Taki żarcik tylko :P
    Pamiętam tą grę jak byłem mały w nią grałem, wiecznie nie pamiętałem nazwy.
    macgyver96
    Level 17  
    Tak samo i ja długo nie mogłem przypomnieć sobie jej nazwy do czasu, gdy wypuścili remake'a.

Z podobnego okresu pamiętam bardzo wciągająca grą był Asterix & Obelix, ale mimo dosyć długich poszukiwań nie udało mi się jej znaleźć.
    abdul.98
    Level 14  
    Ja znajdę - mam swoje dojścia rodzina duża większość już komputery miała gdy ja się urodziłem, wiec coś się znajdzie. :P
    marcinz1980
    Level 10  
    Dawno temu grałem między innymi w: Quake, Blood, Grand Theft Auto, Tomb Raider, Driver, Warcraft, Hitman, Project I.G.I., Max Payne, Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honor, Battlefield 1942, Call of Duty, Half Life, Carmageddon, Zeus Pan Olimpu, Test drive, Need for Speed.
    Mariano7
    Level 10  
    Taki sprzęt pociągnie GTA 2, Gta 3, starsze Fify, ciekawą grą był Thief, fajną Codename Outbreak, dobrze grało się też w Cold Zero - mało znana, niewymagająca świetna gra.
    n.vision
    Level 28  
    Baldurs Gate 2 i w ogóle gry z tego uniwersum, Final Fantasy VII. Jedne z najlepszych gier, jakie grałem w życiu, ktore nie specjalnie postarzały się do dzisiaj. W og.óle nie postarzał się też Zeus Pan Olimpu, co ktoś wyżej pisał. Abes Oddysey jest niezły i też powinien Cię bawić. O dziwo bardzo dobrze gra się dzisiaj w Doom 1 i 2. Może ruszysz na tym Half Life 2?

Natomiast dużo z tych starych gier jest zupełnie niegrywalna, bo znalazły swoje rozwinięcia i takie Hitmany czy Test Drive czy Tomb Ridery to jest dzisiaj masakra. Modele poruszania się/strzelania itp tragiczne, wszystko kanciaste i nie da się na to patrzeć. Dlatego, jak mówił Quaz, wszystkie gry, które zostały później rozwinięte bardzo postarzały się i ciężko w nie grać
    abdul.98
    Level 14  
    Tak rozmyślam i zastanawiam się nad zastąpieniem tego Pentium M zestawem na C2D E7200 + GF 8600GT 1GB mam taki zestaw i się kurzy
    marcinz1980
    Level 10  
    O właśnie zapomniałem o grze Thief którą uwielbiałem. Jeszcze przypomniałem sobie o grach:
    Jazz Jackrabbit 2, Unreal, Heart of Darkness, Worms, Age of Empires, Resident Evil, System Shock 2, Commandos, Soldier of Fortune, The Settlers, Dino Crisis, The Thing, James Bond 007: NightFire,
    abdul.98
    Level 14  
    Panowie podawajcie tez coś pod C2D E7200 i GF8600GT 1GB postanowiłem zmienić trochę konfigurację a laptopa oddam siostrze bo prosiła.
    Mariano7
    Level 10  
    Może to śmieszne, ale przypomniało mi się jak kiedyś w miesiącach wakacyjnych grałem w Postal - obie części :D Niezły mindfuck ta gra jak na tamte czasy.
    jfkrol2
    Level 12  
    Przypominając sobie stare czasy, grało się w Empire Earth, w Harry Pottery (tak, te platformówki) - pierwsze trzy, bo kolejne nie były udane, The Sims (1 i 2), Wormsy(Oblężenie, Totalna rozwałka). Napiszę jak przypomnę sobie w co więcej grałem i ciepło wspominam
    mario81
    Level 33  
    Jaki gatunek gier Cię interesuje najbardziej?
    abdul.98
    Level 14  
    W sumie to wszystkie ale głównie bijatyki wyścigi strzelanki gry rpg no dużo by wymieniać powiem tak nie cierpię gier point and click itp
    mario81
    Level 33  
    Może to Ci jakoś pomoże:

Spoiler:

Gry w które grałem na Athlon64 X2 3800+ podkręcony do 2.5GHz + HD 4650 512MB + 2GB RAM w rozdzielczości 1280x1024 a później 1440x900, na systemie Windows XP.

DZIAŁAŁY BARDZO DOBRZE (na ogół średnie lub wysokie detale, bez zmiany rozdzielczości)
    Half-Life
    Half-Life 2 + dwa dodatkowe epizody
    Star Wars: Knights of the Old Republic
    Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
    Divinity II: Ego Draconis
    Divinity II: The Dragon Knight Saga
    Bioshock 1
    Bioshock 2
    Penumbra Overture
    Penumbra Czarna Plaga
    GTA III
    GTA: VC
    GTA: SA
    Splinter Cell
    Splinter Cell: Pandora Tomorrow
    Splinter Cell: Chaos Theory
    Mass Effect 1
    Mass Effect 2
    Mass Effect 3
    F.E.A.R.
    F.E.A.R. 2
    Dragon Age 1
    Dragon Age 2
    Tomb Raider: Legend
    Tomb Raider: Anniversary
    The Elder Scrolls IV: Oblivion
    The Elder Scrolls V: Skyrim
    Thief I: The Dark Project
    Thief II: The Metal Age
    Thief III: Deadly Shadows
    Portal
    Mirror's Edge
    Jade Empire
    Far Cry 1
    Gothic 3
    Medal of Honor: Allied Assault
    Alice - Madness Returns
    Deus Ex: Human Revolution + Missing Link
    Fallout 3
    Fallout New Vegas
    Colin McRae Rally
    Colin McRae Rally 2.0
    Colin McRae Rally 3
    Colin McRae Rally 04
    Colin McRae Rally 2005
    Need For Speed Underground 1 & 2
    Need For Speed Most Wanted (2005)
    Need For Speed Carbon
    Risen 1
    Dead Space 1
    Dark Messiah of Might and Magic
    System Shock 2
    Vampire the Masquerade Bloodlines (+ koniecznie Unofficial Patch)
    Amnesia - The Dark Descent
    Race Driver: GRID
    Left 4 Dead
    Lost Planet 1
    Richard Burns Rally
    rFactor

DZIAŁAŁY NIEŹLE (najczęściej musiałem ustawić niskie-średnie detale, nie zmieniając rozdzielczości)
    Crysis 1
    Need For Speed Pro Street
    Marvel Ultimate Alliance 1
    Test Drive Unlimited
    The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay
    Call Of Duty Modern Warfare 1
    Call Of Duty Modern Warfare 2
    Drakensang: Dark Eye
    Drakensang: The River of Time
    Batman: Arkham Asylum 1
    Nba 2k11
    Assassin's Creed 1
    Wiedźmin 1
    Rainbow Six Vegas 1
    Rainbow Six Vegas 2
    S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
    S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
    S.T.A.L.K.E.R.: Call of Prypiat
    (w przypadku STALKER, chodzi o DirectX10, ponieważ na DX8 działało wyśmienicie)

DZIAŁAŁY SŁABO (najniższe możliwe detale, rozdzielczość 720p, albo nawet 800x600)
    Colin McRae: DiRT
    I Am Alive
    Two Worlds II
    Alan Wake
    Fable 3

Tylko sprawa jest tego typu, że C2D E7200 jest szybszy od procesora którego używałem, natomiast karta którą używałem, jest z kolei szybsza od GF 8600 GT.
    abdul.98
    Level 14  
    Dzięki za taką listę jeśli karta będzie za słaba to pomyśle nad wstawieniem HD4770 która jest aktualnie w moim głównym komputerze a ten niedługo będzie wymieniany