Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

svchost, Windows 10 - pobieranie danych w tle

26 Cze 2016 12:47 2013 3
 • Poziom 5  
  Witam,

  Windows 10 Home, zaktualizowane wszystko do najnowszych wersji. Do tej pory nie miałem większych problemów, nawet jestem jednym z chyba nielicznych, którzy chwalili przesiadkę z Windows 8.1 - laptop zaczął pracować, po wyłączeniu zbędnych procesów, szybciej niż wcześniej.

  Do rzeczy. Nagle internet zwolnił niesamowicie, nie dało się korzystać. Sprawdziłem m.in dzięki NetLimiter, że odpowiedzialny za to jest proces svchost.exe, czyli klasyka. Po id usługi doszedłem do tego, że za problem odpowiadają usługi Windows Update i BITS (usługa inteligentnego, z nazwy tylko, transferu w tle). Po zatrzymaniu, proces znika. Rzecz w tym, że tego w Windows 10 nie da się na stałe zatrzymać, mija kilka sekund albo czasem minut i od nowa. A blokowanie transferu do 5KB/s. NetLimiterem na dłuższą metę jest bez sensu.

  Moje pytania:

  1) Z racji że pracuję teraz na kiepskim łączu zaledwie 1 Mb/s. zostawiam pełne pobieranie na noc - przez dwie ściągnęło się ponad 3,5GB danych (wysłało niecałe 200MB). Czy jest możliwe, że aż tyle aktualizacji Windows pobiera i jakich, skoro Windows jest aktualny, w systemie pokazuje mi że wersja aktualna - sprawdzane przed sekundą. Nic nie pobiera patrząc z poziomu aktualizacji.

  2) Czy jest możliwe, że jakieś malware korzysta z usługi inteligentnego pobierania w tle BITS wprowadzając mnie w błąd, że to aktualizacje? Przeskanowałem dysk Malwarebytes, Adwcleanerem i jeszcze kilkoma innymi. Tylko ten drugi znalazł nieprawidłowe wpisy w rejestrze, niczym tego nie jestem w stanie usunąć - zawsze się znowu pojawiają.
 • Poziom 2  
  Patrzac na Twoje drugie pytanie mozliwe jest ze jakas aktualizacja jest pobrana ktora to ciagle robi , ja tak mialem w win 7 i 8 , po odinstalowaniu w moim wypadku jednej aktualizacji problem znikł . W 100% pewny nie jestem czy w win 10 tak samo jest ale skoro od 7 po 8 problem sie ponowił sądzę ze znowu w 10 to jest. Problemem jest ktora z pobranych jest ta błędna, Niestety win 10 nie mam nie przeszedłem ponieważ nie przekonał mnie z racji iz ,, jest niedopracowany ''
 • Poziom 5  
  W sensie aktualizacja pobrała się, zainstalowała i nadal to robi? Ostatnia aktualizacja w historii jest z 20 czerwca (aktualizacja zabezpieczeń flasha), a problem pojawił się 23 czerwca. Zresztą przywracałem system z wcześniejszą datą niż 20.06 i problem jak był, tak jest.
 • Poziom 5  
  Problem rozwiązany w końcu przeze mnie - może komuś się przyda. Zapętliła się jedna z aktualizacji, fizycznie nie dało się jej odinstalować (bo nie była do końca zainstalowana i nie widniała na żadnej liście). Czyszczenie rejestru pomogło.