Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży Sony do TV -

emila244 26 Cze 2016 17:24 729 4
  • #1 26 Cze 2016 17:24
    emila244
    Poziom 2  

Cześć!

Prosiłabym o pomoc i wytłumaczenie wszystkiego niczym totalnemu laikowi.

Mam wieżę Sony hcd rg444 oraz telewizor Blaupunkt. Chciałabym połączyć telewizor z wieżą (aby móc m.in. nagrywać dźwięk z telewizora), tylko nie wiem jak to zrobić. Mam dwa kable (biały i czerwony) i włożyłam w pasujące wejścia, jednak nic to nie dało. Da się coś z tym zrobić?

Podsyłam trzy fotki: kable które posiadam, wejścia do tv i wejścia do wieży.

0 4
  • #2 26 Cze 2016 17:28
    kokapetyl
    Poziom 43  

emila244 napisał:
    wejścia do tv i wejścia do wieży.

No właśnie w tym tkwi problem, w TV to są wejścia, a powinny być wyjścia.
    Czy w TV masz inne złącza ? Wymień wszystkie posiadane, a lepiej zrób ich zdjęcia.

0
  • #3 26 Cze 2016 17:38
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Z podanych zdjęć wynika, że może być problem z uzyskaniem tego, co oczekujesz. O ile wieża posiada możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego opisane jako GAME INPUT AUDIO L / R, to z uzyskaniem sygnału audio może być już gorzej, co nie znaczy, że nie jest to możliwe do zrealizowania. Nie podajesz, co jest źródłem sygnału, do Twojego TV. Z pewnością najprościej, to wykorzystać gniazdo słuchawkowe w TV, podłączyć do wieży i korzystać z tego połączenia. Jakość tego połączenia nie będzie rewelacyjna, a do tego brak głosu na głośnikach w TV. Jeżeli sygnał telewizyjny odbierasz poprzez dekoder ( kablówka lub satelitarny ), to z tych urządzeń można pokusić się o wydobycie sygnału audio do wieży. Inny wariant, to o ile odbierasz sygnał z naziemnej TV, to z gniazda EURO można spróbować wydobyć sygnał. Podaj proszę skąd odbierasz sygnał TV ( naziemna, dekoder ), podaj typ sprzętu, to będzie można coś więcej w temacie podpowiedzieć. Pozdrawiam.

0
  • #4 27 Cze 2016 10:52
    emila244
    Poziom 2  

Okazało się, że problem rozwiązał kabel scart, ale dzięki za chęć pomocy! :)

0
  • #5 27 Cze 2016 20:32
    kokapetyl
    Poziom 43  

emila244 napisał:
    Okazało się, że problem rozwiązał kabel scart

Jest to dobra wiadomość :D
    Powinnaś teraz temat zamknąć, klikając na pole "rozwiązano"

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME