Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 414 uszkodzona blokada

26 Cze 2016 21:44 1260 4
  • Poziom 13  
    Mam taki problem, że obrobiła mi się blokada, tzn. klucz w niej się obraca.
    Nie rozkręcałem obudowy, chciałem zapytać, czego i gdzie szukać ?
    W necie w manualach widzę sporo różnych elementów, samej blokady nie znalazłem ... może jest zintegrowana z innym ?

Moderowany przez suworow:

Wydzieliłem. Proszę na przyszłość nie dopisywać się do cudzych tematów. Pozdrawiam

• Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Generalnie powinieneś wymienić całą górną część obudowy . Czyli demontujesz siłownik, odkręcasz ramię tubowe, odkręcasz stojan silnika, demontujesz wirnik i zostaje Ci to co masz wymienić...
    Istnieje możliwość wymiany samego sworznia wysprzęglenia, ale nie wiem czy FAAC posiada go jako pojedyńczą część zamienną. Można też sam sworzeń "naprawić"...

Przepraszam, pomyliłem się. Opisana procedura dotyczy Faac 414...
  • specjalista -automatyka bramowa
    Ale temat jest ( chyba bo wydzielony przez moda, może po drodze coś było istotnego) o suwanym 740 a ty opisujesz demontaż tubowego 414.
    Sam nie robiłem ale ktoś tu pisał że jest w miarę łatwa możliwość rozebrania wysprzęglania - na wysprzęglonym kółku trzeba się dobrać do centralnej śruby ( pod zaślepką w środku kółka wysprzęglającego) rozkręcić i zdjąć. Jak to sprawa urwanej końcówki kółka to pół biedy, ale jak wyrobiło się sprzęgiełko kulkowe/ kłowe to czeka cię demontaż całego przeniesienia napędu.
    A co do 414 można za w miarę umiarkowaną ( tzn ok 200 zł) cene dokupić całą górę z przekładnią jak pisał Marek albo rozłożyć ( co do łatwych nie należy) i walczyć.
    Możesz też spróbować po prostu naciąć w wyrobionym pokrętle dremelem rowek i wysprzęglać płaskim śrubokrętem.
  • Poziom 14  
    A jak jestesmy przy faac to mam problem z D 1000 obrobil sie juz drugi raz na napedzie "tryb" laczacy go z szyna. Brama 12 m2. Ma ktos pomysl jak to naprawic bo Faac nie ma tej czesci w sprzedazy tylko proponuja znow caly silownik.
  • Poziom 13  
    Miałem na myśli Faac 414 , urwał się ten środkowy trzpień i obrobił otwór pod klucz.
    Drugi siłownik ok.
    Dzięki za pomoc, rozkręcę i zobaczę jak to wygląda, najwyżej poszukam górnej części obudowy.
    Moderowany przez suworow:

Przepraszam ale to ja zamieszałem przy wydzielaniu tematu. Tytuł poprawiłem