Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8 - aktualizacje nie chcą się zainstalować

26 Cze 2016 22:52 684 3
  • Poziom 6  
    Witam.

Oddałem jakiś czas temu laptop do naprawy. Był na nim Windows 10, instalowany po aktualizacjach, oryginalnie jest na nim Windows 8. Po naprawie wrócił z systemem początkowym, czyli Windows 8.

Chciałbym zainstalować Windows 10. Niestety, nie jest to możliwe bez aktualizacji najpierw do Windowsa 8.1. Tyle, że najpierw muszę zainstalować inne aktualizacje, by móc zainstalować Windows 8.1. Problem tkwi w tym, że one nie chcą się zainstalować, albo przez godziny próbują się pobrać, albo gdy już wszystko wydaje się być dobrze, pojawia się komunikat, że nie można zainstalować aktualizacji. Nie mogę zainstalować Windows 10 teraz po prostu (korzystając z aplikacji pobranej ze strony Microsoftu), bo na koniec instalacji pokazuje się komunikat, że nie jest to możliwe i powraca poprzedni system.

Próbowałem zainstalować Windows 8.1 z obrazu ISO korzystając z Daemon Toolsa. To też zakończyło się porażką.

Planuję jutro pobrać obraz ISO z Windowsem 10, ale to prawdopodobnie też zakończy się porażką, bo co chwilę laptop ma jakieś problemy.

Dodam jeszcze, że próbują dokonać aktualizacji i przez Windows Update w ustawieniach komputera, a także przez panel sterowania. Często pojawia się informacja, że muszę uruchomić ponownie komputer, by zakończyć aktualizacje, tyle że komputer uruchamia się na nowo, a potem znowu mnie prosi o to samo, więc nic się nie dzieje...

Kończą mi się pomysły i nie wiem co robić... :( Dlatego proszę o pomoc i rady.
  • Poziom 43  
    Peter149702 napisał:

Chciałbym zainstalować Windows 10. Niestety, nie jest to możliwe bez aktualizacji najpierw do Windowsa 8.1.

Jest duża szansa, ża myli się Pan. Wystarczy utworzyć nośnik instalacyjny - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 - i wykonać czystą instalację (procedura zaczynająca się od bootowania zeń). Jeśli wcześniej na tym laptopie Windows 10 był aktywowany, to kwestia klucza jest w ogóle pomijalna. Jeżeli system działał bez aktywacji, to klucz albo będzie pobrany automatycznie z BIOS-u (UEFI) - o ile tam jest, albo można go wpisać ręcznie gdy pojawi się. o to monit. W obu tych wypadkach mowa o kluczu Windows 8 bowiem od wersji 1511 Windows 10 możliwe jest użycie klucza systemów uprawniających do aktywacji, by skutecznie zainstalować i umożliwić aktywację "promocyjnego" Windows 10.
    Wracają do szansy na pomyłkę - w wypadku już aktywowanego Windows 10 nie ma w ogóle o czym pisać (klucz Windowsa 10 był wygenerowany i zostanie, po instalacji, użyty do weryfikacji i aktywacji zdalnie). W razie użycia klucza zwracam uwagę, że aktualizacja z Windows 8 do 8.1 nie powoduje jego zmiany, a tym samym skorzystanie z niego nie może być rozróżniane przez instalator Windowsa 10.
  • Poziom 6  
    Dziękuję bardzo!