Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon po sieci energetycznej

ankuch 27 Mar 2003 16:39 15075 9
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ankuch odszedł od nas nagle 21 marca 2008 roku. Prawie od początku Forum był z nami, kilka lat pełniąc obowiązki Moderatora. Bezinteresownie służył pomocą i dzielił się wiedzą z innymi osobami również poza Forum. Wspaniały, skromny Kolega z bardzo dużym poczuciem humoru ... W pamięci naszej pozostaniesz ...
    ankuch napisał 1324 postów o ocenie 52, pomógł 38 razy. Mieszka w mieście Częstochowa. Jest z nami od 2002 roku.
    M_O_C_H_O
    Poziom 2  
    Moze to glupie pytenie, ale mozesz powiedziec gdzie wrazie czego mam podlaczyc mikrofon, czy glosnik tu robi za mikrofon. Czy mozesz podac jakis komentarz do tego schematu, moze mi by sie cos rozjasnilo.
    Z gory dzieki.

Piotrek
    hemodializa
    Poziom 13  
    Witam

Ja bym to nazwał INTERCOMEM.

1. Klasyczny domofon posiada funkcję dzwonka, generatora sygnału, tutaj po przełączeniu przełącznika R trzeba krzyczeć :)
    2. Domofon powinie działać w dwie strony, komunikacja jednoczesna w dwóch kierunkach. Tutaj przez przełącznik R tylko w danym kierunku.
    3. Działanie głośniczka jako mikrofonu - minęły czasy cienkiego dzwięku o małe i słabej jakości.
    4. Preferuję przełączniki elektroniczne a nie mechaniczne, wybór miejsca komunikacji, przesyłania głosu powinien być naj najprostrzy. NIe można rozmawiać z kilkoma osobami na raz.
    5. Polecam jako zabawkę edukacyjną ze zwmacniaczami i sprzężeniem zwrotnym

Pozdrawiam Sebastian
    keram200
    Poziom 11  
    Czy ma ktoś tego domofonu schemat?? Wiem ze to zaproste, ale jak by sie dało zalatwic ten schemat :) Dziekuję:)
    kazekk
    Poziom 1  
    Elo All!

Spoko za schemat. Jestem poczatkujacym elektronikiem i musze tesciom naprawic domofon bez schematu nawet takie cos moze sie mi przydac THX
    andreuss
    Poziom 19  
    Czy posiada ktoś schemat domofonu (prod.polskiej), który działał "bezprzewodowo" przez sieć energetyczną 230V, o ile pamiętam to miał zasięg do 50m ?
    Krzysiek kris
    Poziom 10  
    niezły pomysik moze byc
    c++
    Poziom 22  
    Witam,
    taki domofon mozna zrobic z kitu jabla.
    Konstrukcja jednak dośc ciekawa i przydatna.
    Ocena: 5-/6
    PZDR
    dowodca_armii
    Poziom 30  
    barteusius napisał:
    Witam,
    taki domofon mozna zrobic z kitu jabla.
    Konstrukcja jednak dośc ciekawa i przydatna.
    Ocena: 5-/6
    PZDR

To nie konstrukcja a schemat ktory kolega nie wiem niech napisze sam stworzyl czy znalazl w necie.

A tak nawiasem mowiac schemat jest bardzo prosty moze sobie cos takiego wykonam... :wink:
    AndM
    Poziom 17  
    Witam
    A już,myślałem że coś nowego bo ten schemat to już do znudzenia.