Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarko-zamrażarka Samsung RSH7ZNRS Side-by-side spalony kompresor?

KAPI35 27 Jun 2016 12:22 2970 13
 • #1
  KAPI35
  Level 11  
  Witam, wczoraj kupiliśmy wspomnianą w tytule chłodziarko-zamrażarkę Samsung, model to RSH7ZNRS, poprzedni właściciel zawołał f(l)achowca, tamten stwierdził, że kompresor spalony, podłączał na krótko, itp, żadnych rezultatów, elektronika w niej działa, wiatraki się kręcą, ma spuszczony gaz, słychać, że chce coś tam startować na początku, ale nie startuje, to, czy to kompresor, musi stwierdzić raczej inny fachowiec, ja bardziej chciałbym się zapytać, czy to musi być kompresor dokładnie taki sam, jak oryginalny, czy może być np:

  Przedmiotem aukcji jest NOWA sprężarka chłodnicza , compressor , agregat do lodówek typu SIDE-BY-SIDE  HMK 12 AA na czynnik chłodniczy R600a ( Izobutan ) włoskiego producenta:

  Sprężarka idealnie pasuję do lodówek typu SIDE-BY-SIDE takich producentów urządzeń jak: SAMSUNG , LG , WHIRLPOOL

  Dane techniczne :
  Wydajność chłodnicza: 198W ( - 23.3 )
  Wydajność chłodnicza: 181W ( - 25 )
  Wydajność chłodnicza: 291W ( - 15 )
  Czynnik chłodniczy: R600A
  Zakres LBP: -30 ÷ -5; C
  Zasilanie: 230/50Hz
  Zastosowanie: lodówki, zamrażarki
  Z rozruchem w komplecie.
  Chłodziwo się zgadza, co do reszty, to nie wiem, teoretycznie mi się wydaje, że będzie pasować, ale czy na pewno? Proszę o pomoc :)
 • #2
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  Prawdopodobnie w twojej lodówce jest kompresor z inwerterem (podałeś nie pełny model). Tego kompresora nie podłącza się na tzw. krótko- można go w ten sposób uszkodzić.Niestety musisz go wymienić na oryginalny, cena niestety powala https://north.pl/karta/sprezarka---kompresor-lodowki-env4a5gl2jsj1--agregat-,704-GR-3091.html
 • #3
  jack63
  Level 43  
  zibi1971 wrote:
  cena niestety powala

  Nie jesr tragicznie. "Tylko" 8 stów. Widzialem takie za 2,5k.
  Pytanie czy aby na pewno padła sprężarka??? A może tylko sterownik silnika BLDC tzw "inwerter". Choć pewnie po w yczynach tego matołka z podłączaniem "na krótko" silnik sprężarki mógł wyzionąć ducha.
 • #4
  KAPI35
  Level 11  
  To tak nawet przed zakupem byliśmy gotowi na tą oryginalną sprężarkę, ale znalazłem na allegro ta, więc była jakaś nadzieja, że będzie tanio, choć itak jeżeli to faktycznie i ''tylko'' sprężarka, to będzie dość tania lodówka, pełny model, chodzi o to: RSH7ZNRS1/XEO, to to? Dzięki za odpowiedź, wiem, na czym mniej więcej stoję :)
 • #5
  KAPI35
  Level 11  
  Wczoraj był u mnie fachowiec, również podłączał sprężarkę na krótko, za którymś razem wystartowała, ale chodziła strasznie dziwnie, jak potem znowu próbował, to już nie ruszyła, czyli spalona sprężarka, poprzedni właściciel zarzekał się, że była szczelna, ale musimy to sprawdzić, polecił nam sprężarką nabić powietrza do 5 atmosfer, i zatkać jakimś ciśnieniomierzem i zostawić na dwa tygodnie, jak cokolwiek tego ciśnienia wyleci, to lodówka śmietnik, a jak nie, to będziemy ryzykować wymianę agregatu, jeszcze tylko czy ta elektryka jest sprawna...
 • #6
  jack63
  Level 43  
  KAPI35 wrote:
  Wczoraj był u mnie fachowiec, również podłączał sprężarkę na krótko

  Gzie Ty wynajdujesz takich patałachów ???
  Przecież pisałem, że NIE. wolno tego robić.
  KAPI35 wrote:
  polecił nam sprężarką nabić powietrza do 5 atmosfer, i zatkać jakimś ciśnieniomierzem i ....

  To już nadaje się na przebój roku "Braku kompetencji chłodniczych".
  Do sprawdzania szczelności ma być użyty czysty AZOT a nie powietrze!
  Ciekawe ile ten fajans wziął za to niszczenie ukladu chłodniczego? A może nikogo nie było.... Tylko Ty chcesz niudolnie zostać bohaterem domu???
 • #7
  KAPI35
  Level 11  
  Był, jak czegoś nie umiem, a przynajmniej nie mam o tym pojęcia, to nie tykam, a sprężarki użyliśmy :) (Bo to, jak sam fachowiec stwierdził, będzie najtańszy sposób, a my nie chcieliśmy więcej kasy pakować, jak mogło się okazać, że nici z tego, a możesz mi wytłumaczyć, dlaczego nie? syczy? syczy. Wiadomo, że jest nieszczelne? Wiadomo, to o co chodzi? ) słychać syczenie tak mniej więcej na środku lodówki(patrząc od tyłu) ucieka bardzo szybko, chcemy wyciąć kawał blachy i odnaleść tą dziurę, potem zawołać fachowca, żeby dobrze zalutował, tylko tak, jak to wyciąć, na co uważać? daleko te rurki są od blachy? Bo nie chcemy ich poprzecinać :) Za blachą jest pianka, prawda? A kompresor i tak nie startował i był zwalony, więc niech sobie podłączał :)
 • #9
  KAPI35
  Level 11  
  Czyli wykręcić wnętrze? okey, jutro zobaczę :)
 • #10
  KAPI35
  Level 11  
  Witam rozcielismy tylną blachę, odkrecilismy przód, wszystko wygląda jak nowe, czy możliwym jest, że to kompresor się rozszczelnil i przez niego ucieka ciśnienie?
 • #11
  KAPI35
  Level 11  
  Witam, lodówka właśnie wróciła z serwisu, była nieszczelność i przez to spalił się kompresor, dziura załatana, kompresor nowy, w serwisie powiedzieli, że po naprawie chodzi super fajnie, chłodzi super i w ogóle, a u nas w domu nie do końca, Została postawiona w nowo budowanym przez nas domu, nie jest ogrzewany itp, co za tym idzie, temperatura jest taka, jak na zewnątrz, i lodówka po podłączeniu do gniazdka normalnie startuje, kompresor chodzi około 8 minut, po czym gaśnie, i już się nie włączy, dopiero po ponownym podłączeniu do prądu, po naświetleniu sytuacji temu serwisowi twierdzą oni, że takie lodówki działają tylko w budynkach ogrzewanych, (wymagane ponoć jest +15 stopni) serio? Inaczej cała ta elektronika nie będzie działać itp, czy to jest prawda? Czy tylko chcieli się pozbyć problemu? Pozdrawiam i mam nadzieję, że napisałem wszystko zrozumiale :) Warto może jeszcze wspomnieć, że zmieniali też jakąś płytkę, bo jak wymienili kompresor, to okazało się, że też nie chciał startować, teraz startuje, ale tylko na 8 minut, i to ponoć przez tą zbyt niską temperaturę, prawda?
 • #12
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  Być może serwis ma rację.Nie spotkałem jeszcze nigdy takiej lodówki w nieogrzewanym pomieszczeniu. Zwykła lodówka( z termostatem) faktycznie do prawidłowej pracy potrzebuję plus 15 stopni.
  Jeśli chcesz się upewnić wstaw zamiast czujnika temperatury zewnętrznej opornik około 3-5 kohm. Za symulujesz w ten sposób temperaturę otoczenia ok.20 stopni.
  Czujnik ten znajduję sie na górze przy lewym zawiasie, jak zdejmiesz osłoną zawiasu to go znajdziesz bez problemu.
 • #13
  KAPI35
  Level 11  
  OK dzięki, będzie trzeba to w jakiś sposób sprawdzić :) chyba tak zrobię dzieki, dam znać
 • #14
  KAPI35
  Level 11  
  Przestawiliśmy ją do mniejszego pomieszczenia i ogrzaliśmy, lodówka działa jak należy :) Dzięki za pomoc :D Proszę jeszcze administratora o nie zamykanie tematu, sam to zrobię, jak już na 100% będę wszystkiego pewien co do lodówki.