Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PC5560A412 - sterownik nie uruchamia silnika, model OPTIMUM 600

viruss24 27 Cze 2016 14:04 576 8
  • #1 27 Cze 2016 14:04
    viruss24
    Poziom 11  

witam
    Szybkie pytanie do fachowców.
    Programator nie załącza silnika. Co może być przyczyną? Która z części mogła odmówić posłuszeństwa? Czy coś z modułem zasilania? Tzn profilaktycznie wymienić kondensatory oraz rezystor? Czy to może ten mini transformatorek zawiódł? Objaw jest taki że pobiera wodę wysysa ją tylko brak procesu silnika. W ogóle nie obraca się silnik jakby nie było podawane napięcie na silnik.
    Kolejne pytanie bo to jest płytka bez wyświetlacza a widzę że są w sprzedaży płytki z wyświetlaczem. Wszystko jest podobne tu i tu panele są identyczne tylko w jednym jest z boku wyświetlacz a u mnie nie ma. Mocowania takie same, wszystko bardzo podobne tylko brak miejsca u mnie na wyświetlacz. Pewnie by to działało u mnie.
    Nie wiem co mogło się spalić czy jest jeszcze coś innego niż te części co wymieniłem. Podajcie proszę propozycję.
    Przełożyłem programator od modelu OPTIMUM 700 - działa wszystko. Więc na pewno jest to programator. Tylko w takim wypadku co mogę na tej płytce wymienić aby było podawane napięcie na silnik?

• #4 28 Cze 2016 07:44
    viruss24
    Poziom 11  

11111olo napisał:
    viruss24 napisał:
    W ogóle nie obraca się silnik jakby nie było podawane napięcie na silnik.

To jest napięcie czy go niema? Słychać klikanie przekaźników (obroty lewo/prawo)?

No nic nie słychać. Przekaźniki się w ogóle nie załączają. Nie ma napięcia.

• #5 28 Cze 2016 09:19
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

To raczej wygląda na uszkodzenie wiązki przewodów ( wtyczka przy silniku) lub samego silnika (szczotki ), a nie sterownika. Przynajmniej ja nie miałem takiego przypadku w tym typie pralki.

• #6 28 Cze 2016 09:50
    TONI_2003
    Moderator

viruss24 napisał:
    Nie ma napięcia.

AMICA PC5560A412 - sterownik nie uruchamia silnika, model OPTIMUM 600

• #7 28 Cze 2016 09:54
    viruss24
    Poziom 11  

cezet napisał:
    To raczej wygląda na uszkodzenie wiązki przewodów ( wtyczka przy silniku) lub samego silnika (szczotki ), a nie sterownika. Przynajmniej ja nie miałem takiego przypadku w tym typie pralki.

Dziękuję że odpowiedziałeś ale jak pisałem na samym początku. Podmieniłem moduły. Tzn założyłem taki sam moduł od pralki modelu wyższego (ta jest Optimum 600 a ja założyłem od optimum 700) bo akurat miałem możliwość i silnik ruszył. Włączyłem na wirowanie i silnik na tym podmienionym module normalnie pracował. No to skoro na oryginalnym module nie włącza się a na podstawieniowym wszystko działa więc wiązki kabli raczej odpadają. Dlatego na tej podstawie śmiem twierdzić że coś z programatorem jest nie tak i szukam problemu na płytce.

Dodano po 2 [minuty]:

TONI_2003 napisał:
    Podaj te napięcia.

Powiem tak nie ma napięcia to mi chodziło że nie podawane jest na silnik. Tutaj nie sprawdzałem. W ogóle nie słychać w momencie jak ma ruszyć silnik aby przekaźniki się załączały. Cisza. A na innym module bo próbowałem od pralki sąsiadki (bo ma model pralki tylko wyższy) silnik działa normalnie.

• #8 28 Cze 2016 10:33
    TONI_2003
    Moderator

viruss24 napisał:
    Tutaj nie sprawdzałem

To sprawdzaj nie obijaj się :D

• #9 29 Cze 2016 07:18
    viruss24
    Poziom 11  

Witam wszystkich
    Na tym programatorze została wymieniona jedna z części zaznaczona na obrazku i wszystko wróciło do normy. Silnik dostał napięcie i zaczął pracować. Skorzystałem jednak z serwisu. Dziękuję za zainteresowanie. Temat zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME