Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA PC5560A412 - sterownik nie uruchamia silnika, model OPTIMUM 600

27 Jun 2016 14:04 1296 8
  • Level 11  
    witam
    Szybkie pytanie do fachowców.
    Programator nie załącza silnika. Co może być przyczyną? Która z części mogła odmówić posłuszeństwa? Czy coś z modułem zasilania? Tzn profilaktycznie wymienić kondensatory oraz rezystor? Czy to może ten mini transformatorek zawiódł? Objaw jest taki że pobiera wodę wysysa ją tylko brak procesu silnika. W ogóle nie obraca się silnik jakby nie było podawane napięcie na silnik.
    Kolejne pytanie bo to jest płytka bez wyświetlacza a widzę że są w sprzedaży płytki z wyświetlaczem. Wszystko jest podobne tu i tu panele są identyczne tylko w jednym jest z boku wyświetlacz a u mnie nie ma. Mocowania takie same, wszystko bardzo podobne tylko brak miejsca u mnie na wyświetlacz. Pewnie by to działało u mnie.
    Nie wiem co mogło się spalić czy jest jeszcze coś innego niż te części co wymieniłem. Podajcie proszę propozycję.
    Przełożyłem programator od modelu OPTIMUM 700 - działa wszystko. Więc na pewno jest to programator. Tylko w takim wypadku co mogę na tej płytce wymienić aby było podawane napięcie na silnik?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    viruss24 wrote:
    W ogóle nie obraca się silnik jakby nie było podawane napięcie na silnik.

To jest napięcie czy go niema? Słychać klikanie przekaźników (obroty lewo/prawo)?
  • Level 11  
    11111olo wrote:
    viruss24 wrote:
    W ogóle nie obraca się silnik jakby nie było podawane napięcie na silnik.

To jest napięcie czy go niema? Słychać klikanie przekaźników (obroty lewo/prawo)?

No nic nie słychać. Przekaźniki się w ogóle nie załączają. Nie ma napięcia.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To raczej wygląda na uszkodzenie wiązki przewodów ( wtyczka przy silniku) lub samego silnika (szczotki ), a nie sterownika. Przynajmniej ja nie miałem takiego przypadku w tym typie pralki.
  • Moderator
    viruss24 wrote:
    Nie ma napięcia.

AMICA PC5560A412 - sterownik nie uruchamia silnika, model OPTIMUM 600
  • Level 11  
    cezet wrote:
    To raczej wygląda na uszkodzenie wiązki przewodów ( wtyczka przy silniku) lub samego silnika (szczotki ), a nie sterownika. Przynajmniej ja nie miałem takiego przypadku w tym typie pralki.

Dziękuję że odpowiedziałeś ale jak pisałem na samym początku. Podmieniłem moduły. Tzn założyłem taki sam moduł od pralki modelu wyższego (ta jest Optimum 600 a ja założyłem od optimum 700) bo akurat miałem możliwość i silnik ruszył. Włączyłem na wirowanie i silnik na tym podmienionym module normalnie pracował. No to skoro na oryginalnym module nie włącza się a na podstawieniowym wszystko działa więc wiązki kabli raczej odpadają. Dlatego na tej podstawie śmiem twierdzić że coś z programatorem jest nie tak i szukam problemu na płytce.

Dodano po 2 [minuty]:

TONI_2003 wrote:
    Podaj te napięcia.

Powiem tak nie ma napięcia to mi chodziło że nie podawane jest na silnik. Tutaj nie sprawdzałem. W ogóle nie słychać w momencie jak ma ruszyć silnik aby przekaźniki się załączały. Cisza. A na innym module bo próbowałem od pralki sąsiadki (bo ma model pralki tylko wyższy) silnik działa normalnie.
  • Moderator
    viruss24 wrote:
    Tutaj nie sprawdzałem

To sprawdzaj nie obijaj się :D
  • Level 11  
    Witam wszystkich
    Na tym programatorze została wymieniona jedna z części zaznaczona na obrazku i wszystko wróciło do normy. Silnik dostał napięcie i zaczął pracować. Skorzystałem jednak z serwisu. Dziękuję za zainteresowanie. Temat zamykam