Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S6 - Dostęp do danych w telefonie przy niedziałającym ekranie

27 Cze 2016 15:12 2790 2
  • Poziom 7  
    Witam. W weekend mój telefon uległ poważnemu uszkodzeniu. Jego fragment (prawy dolny róg) został zgnieciony. Telefon generalnie działa (słychać jak odbiera maile, smsy, dzwoni), zdecydowana większość podzespołów jest nietknięta, ale niestety nie mogę go odblokować, gdyż nie działa ekran i (prawdopodobnie) panel dotykowy. Jak zapewne użytkownicy tego telefonu wiedzą, nie mam dostępu do danych z pamięci telefonu po podłączeniu go do komputera do momentu aż ekran nie zostanie odblokowany. No i tutaj kółko się zamyka - nie mogę odblokować telefonu bez działającego ekranu. Stąd pytanie - czy jest jakiś sposób na odblokowanie ekranu telefonu z poziomu komputera? Lub jeśli nie, to czy można dostać się do tych danych bez odblokowania ekranu?

EDIT: Dodam jeszcze, że ekran jest zablokowany na hasło.
  • Poziom 35  
    Możesz kupić adaptor do telewizora / monitora (z wyjściem vga lub hdmi) oraz wejściem usb OTG.
    Na allegro kosztują ok 100 - 200 zł. Podłączasz i używając myszki odblokowujesz ekran itp.

Możesz też spróbować taniej, samo vga / hdmi za ok 50 zł z nadzieją, że dotyk jeszcze działa.
  • Poziom 7  
    Podobno Samsung Galaxy S6 nie ma MHL, więc takie rozwiązanie nie byłoby możliwe. Ale już dane zostały pobrane przez linux, więc sprawa nieaktualna. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy :)