Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie domofonu wekta tk6

28 Cze 2016 01:46 5013 4
 • Poziom 2  
  podłączenie domofonu wekta tk6 podłączenie domofonu wekta tk6 podłączenie domofonu wekta tk6 podłączenie domofonu wekta tk6 podłączenie domofonu wekta tk6
  Hej mam problem z wymiana starego domofonu siedle ht401-01 na wekta tk6 a mianowicie podłaczyłem wszytko i jedyne co nie działa to dzwonienie tzn gdy naciska sie przycisk na klatce slychac jedynie buczenie w sluchawce a domofon nie dzwoni.
  ze sciany wychpodzi 8 kabelkow ale domofon funkcjonowal wczesniej na 5 plus 1 przepieciu masy. ten jeden nie podlaczony to zrobilem wczesniej przepiecie na 6 pin ale dziala i bez.
  Zamieszczam zdjecia przed odpieciem starego domofonu, jego schematu oraz tego jak podlaczylem nowy
  prosze o pisanie w miare prosytym jezykiem poniewaz jestem amatorem elektrykiem.
  Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
 • Pomocny post
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Wszystko kolega wykonał prawidłowo. Po prostu w bloku zanstalowana jest centrakla tóra nie dzwoni a po prostu wystawia zasilanie na buzer/brzęczyk znajdujący się w sluchawce, którego to nowy unifon nie posiada.( temat był wielokrotnie poruszany na forum) Może da się wykorzystać ten ze staregmo unifonu?
  pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź
  Teraz właśnie dochodzimy powodu wymiany poprzedniej słuchawki a mianowicie irytującego dźwięku brzęczyka.
  Moze da się go wymienić na jakiś inny mniej irytujący??
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Na żyle wywołanie pojawia się napięcie, które uruchamiało brzęczyk w starym unifonie. Nowe unifony z zasady nie mają żadnych generatorów melodii, bo te są wspólne dla całej klatki. Do słuchawki poprzez przycisk w kasecie dociera "gotowy" sygnał wywołania.
  U ciebie zatem możesz zastosować cokolwiek chcesz (ten sam brzęczyk, jakiś dzwonek drzwiowy lub mini alarm). Musisz tylko ustalić na jakie to ma być napięcie.
 • Poziom 2  
  Dziękuję, teraz już rozumiem czemu nie działa, w takim razie kupię jakiś dzwonek drzwiowy i podłącze go pod stary domofon. Zasilanie było 14 lub 24 jeszcze sprawdzę bo nie jest pewien
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.