Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 32LB55 - podłączenie z Creative 5.1

wezyr007 27 Cze 2016 22:14 1020 15
  • #1 27 Cze 2016 22:14
    wezyr007
    Poziom 9  

Chcę podlaczyc pod telewizor glosniki komputerowe Creative 5.1 Glosniki te posiadaja 3 kolorowe wtyczki (chyba jack) zielony, pomaranczowy i czarny. Kazdy odpowiada z osobna za przednie glosniki tylne oraz subofer i glosnik centralny. Wsystkie 3 musze jakos podloczyc do tv a ztego co kojarze to moj tv nie ma Wyjscia audio. Czy macie rozwiazanie tego problemu. Model telewizora to LG 32LB55.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę nie dopisywać się do innych i archiwalnych tematów - zakładamy własny temat.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.14, p.3.1.19.

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Cze 2016 23:37
    marcin.waski
    Poziom 23  

Bardzo proste rozwiązanie - podłącz TV (analogowo wyjściem słuchawkowym lub cyfrowo - optycznym) do komputera z kartą dźwiękową 5.1 lub 7.1 i po problemie. ;-)

Moderowany przez Mirek Z.:

Cytowanie poprzedniego postu (szczególnie w całości) nie ma żadnego sensu. Cytat usunąłem.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Cze 2016 09:09
    wezyr007
    Poziom 9  

Chodzi mi o to aby telewizor był podpięty bezpośrednio pod głośniki, tak aby kanały TV odtwarzały w nich dźwięk. Nie oglądam filmów przez USB itp. A z tego co napisałeś trzeba mieć włączonego laptopa.

0
  • #4 28 Cze 2016 23:03
    marcin.waski
    Poziom 23  

wezyr007 napisał:
    (...)A z tego co napisałeś trzeba mieć włączonego laptopa.

Mało tego - laptop musi mieć analogowe wyjście 5.1 w postaci trzech gniazd Mini-Jack (abyś mógł wykorzystać ten zestaw 5.1 w laptopie) i wejście (przynajmniej 2.0) ;-)

Twój TV ma wyjście słuchawkowe. Wykorzystujesz zatem dwa kanały frontowe (prawy i lewy z jednego przewodu Mini-Jack Stereo => Mini-Jack Stereo) z zestawu głośnikowego, podłączając TV jako źródło Stereo (bez sygnału LFE, Centralnego i tyłów - chyba że masz sumowanie basu z kanałów frontowych, ale tego nie wiem, bo nawet nie byłeś łaskaw napisać modelu zestawu Creative 5.1)...

0
  • #5 29 Cze 2016 08:29
    dzony92
    Poziom 19  

Ja mam głośniki 5.1 Genius, zlutowałem na szybko przejściówkę (prawy kanał, lewy kanał, masa), zrezygnowałem z efektu 5.1 i w zupełności mi wystarcza.

Aby mieć dźwięk na wszystkich kanałach (BEZ EFEKTU 5.1) zrób sobie przejściówkę (1 mini jack - 3 mini jack).
    albo kup dwa takie rozgałęziacze, wtedy wpinasz do wyjścia słuchawkowego jeden w drugi i masz trzy wyjścia, podpinasz kable które posiadasz i masz dźwięk na wszystkich głośnikach.

TV LG 32LB55 - podłączenie z Creative 5.1

0
  • #6 29 Cze 2016 18:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@wezyr007
    Kup to: allegro oferta nr 6068714641

0
  • #7 29 Cze 2016 23:54
    marcin.waski
    Poziom 23  

KOCUREK1970 napisał:
    @wezyr007
    Kup to: allegro oferta nr 6068714641

...bezsens - ten TV i tak dekoduje do PCM (D.D.) 2.0 ;-)
    Zgodnie ze specyfikacją urządzenia:
    "Dekoder Dolby Digital / DTS Tak / -
    System dźwięku: 2.0"

0
  • #8 30 Cze 2016 00:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marcin.waski napisał:
    bezsens - ten TV i tak dekoduje do PCM (D.D.) 2.0

Nie to było pytaniem, tylko:
    wezyr007 napisał:
    Chcę podlaczyc pod telewizor glosniki komputerowe Creative 5.1 Glosniki te posiadaja 3 kolorowe wtyczki (chyba jack) zielony, pomaranczowy i czarny

0
  • #9 03 Lip 2016 22:50
    wezyr007
    Poziom 9  

Glosniki jakie posiadam to stare Creative Inspire P5800.
    Z waszych postow wywnioskowalem ze bedzie dzwiek 2.0 lecz rozprowadzony na 5 glosnikow tak?

0
  • #11 04 Lip 2016 22:32
    wezyr007
    Poziom 9  

A czy jest mozliwosc aby jakos wydobyc dzwiek przestrzenny Dolby Digital Surround ?

0
  • #12 04 Lip 2016 22:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tak - kupić zewnętrzny dekoder DVB-T.

0
  • #13 04 Lip 2016 22:58
    marcin.waski
    Poziom 23  

KOCUREK1970 napisał:
    Tak - kupić zewnętrzny dekoder DVB-T.

...i nie najtańszego chińczyka typu "VIVA" tylko tuner z cyfrowym wielokanałowym wyjściem optycznym (lub koncentrycznym SPDiF) i podłączyć jeszcze wcześniej opisywany zewnętrzny dekoder D-A 5.1 ;-)
    P.S.
    @KOCUREK1970 - Doradztwo na poziomie przedszkola... TV daje analogowe Stereo - zewnętrzny tuner DVB-T również daje analogowe 2.0 (lub cyfrowe 5.1 ale tylko poprzez opcjonalny dekoder cyfrowo-analogowy).
    Te pieniądze autor postu mógłby przeznaczyć na nawet najtańszy amplituner 5.1 z wbudowanym DSP, do którego mógłby zapiąć swoje "Komputerowe Kino Domowe" :D

Do autora - Masz kolumny przeznaczone Stricte do "Stacji PC" z kartą dźwiękową 5.1 na pokładzie i za wszelką cenę chcesz je wykorzystać do Stereofonicznego telewizora robiąc z tego "pseudo All Chanel Stereo? Napisz Proszę gdzie według Ciebie kończy się zdrowy rozsądek, a gdzie zaczyna fanaberia?

Możesz oczywiście poprzez przejściówkę rozgałęzić te dwa kanały do wszystkich 5.1 - ale jaki zamierzasz uzyskać efekt?
    ...."kakofonię" z basem i głośnikiem centralnym w tle?

0
  • #14 04 Lip 2016 23:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marcin.waski napisał:
    @KOCUREK1970 - Doradztwo na poziomie przedszkola... TV daje analogowe Stereo - zewnętrzny tuner DVB-T również daje analogowe 2.0 (lub cyfrowe 5.1 ale tylko poprzez opcjonalny dekoder cyfrowo-analogowy).

Ehh - oczywiście Kolega nawet nie raczył się zapoznać o jakim konwerterze wspominam (który jest jednocześnie dekoderem dźwięku przestrzennego) - to raz, a KAŻDY zewnętrzny tuner generuje 5.1 na porcie optycznym lub coaxialnym - to dwa.
    marcin.waski napisał:
    Te pieniądze autor postu mógłby przeznaczyć na nawet najtańszy amplituner 5.1 z wbudowanym DSP, do którego mógłby zapiąć swoje "Komputerowe Kino Domowe"

Po raz kolejny przypominam - nie o to pytał autor.
    I proszę nie wprowadzać Autora w błąd swoimi przemyśleniami - które ze stanem faktycznym mają mało wspólnego.
    Ma zestaw jaki ma - nie pisze, że ma inny, nie wspomina, że chce coś zmienić - więc co tu robi Twoja porada?

0
  • #15 04 Lip 2016 23:33
    marcin.waski
    Poziom 23  

KOCUREK1970 napisał:
    (...) a KAŻDY zewnętrzny tuner generuje 5.1 na porcie optycznym lub coaxialnym (...)

...napisałem, że nie każdy tuner ma wyjście cyfrowe.
    -Jeśli konwerter ma dekoder 5.1 to zwracam honor - nie raczyłem zwrócić na to uwagi ;-)

0
  • #16 05 Lip 2016 00:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marcin.waski napisał:
    napisałem, że nie każdy tuner ma wyjście cyfrowe.

A które np. nie mają ;) - no bez żartów - muszą mieć by spełniały ustalone normy DVB-T - inne nawet nie powinny trafić do handlu i sprzedaży.

0