Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips GC9550/02 - Po chwili przestaje działać generator pary

tyskacz 28 Cze 2016 12:27 1062 4
  • #1 28 Cze 2016 12:27
    tyskacz
    Poziom 12  

Witam,

Wiem, że podobne tematy były już poruszane na forum, ale dotyczą innego modelu i mam nieco inne podejrzenie, które chciałbym z Wami skonsultować, żeby nie wymienić niepotrzebnie rzeczy.

Tak jak w temacie problem dotyczy żelazka z generatorem pary Philips GC 9550/02. Na koniec gwarancji (w 2015r) serwis wymienił płytę główną, ponieważ żelazko czasami "pluło wodą" zamiast generować parę.

Wczoraj podczas prasowania nagle przestało generować parę. Po całkowitym ostygnięciu zaczyna generować (podobnie jak w u kolegi Sel Varmei), ale nie z taką mocą jak powinno co by mogło wskazywać na uszkodzony elektrozawór, który się przegrzewa. Ok, ale nie pasuje mi jedna rzecz. Mianowicie wcześniej jak żelazko osiągnęło już warunki pracy (te po 2 minutach) wystarczyło, że się wyłączyłem je chociaż na sekundę znów potrzebowało 2 minut na ustanowienie parametrów pracy sygnalizując to mruganiem białego światła. Teraz można je wyłączyć nawet na kilkanaście sekund i po ponownym naciśnięciu włącznika wg sygnalizatora jest gotowe do pracy. Dlatego podejrzewam, że problem leży w płycie głównej.

Spotkał się ktoś z takim problemem?

1 4
  • #2 28 Cze 2016 19:43
    nioop

Specjalista AGD

Czy w 2015r serwis wymienił również przewód żelazka ?
    Pytam, bo to jest najczęstsza usterka w w/w modelu, która to właśnie pociąga za sobą uszkodzenie płytki elektronicznej..

0
  • #3 28 Cze 2016 20:32
    tyskacz
    Poziom 12  

Znalazłem kwity i napisali, że wymieniono pompę i elektronikę. Reszta to czarna magia. Żelazko wróciło do nas 03.11.2015 i znów zepsute :/

Tak na marginesie:
    Na 99,9% znów padła elektronika i nie wiem czy nie mam podstaw, aby żądać ponownej wymiany tych elementów.

pozdr

0
  • #4 30 Cze 2016 12:13
    tyskacz
    Poziom 12  

Panowie czy ktoś orientuje się co dokładnie na tej płytce "pada", że po nagrzaniu żelazko przestaje dawać parę? Co ciekawe jak zostawiłem dłużej włączone co jakiś czas włącza pompę mimo iż para nie leci. Dlatego teraz mam wątpliwości czy to płyta główna czy inny element?

PS
    Serwis w zielonej górze nie poczuwa się do winy i nie daje żadnej gwarancji na swoje naprawy <szok>

A Philips podszedł do tego tak:

"Informuję, że niestety nie możemy uwzględnić naprawy gwarancyjnej. Aktualnie możemy Panu zaproponować zniżkę na zakup nowego sprzętu ze znizką 50/50 w jednym z naszych autoryzowanych serwisów, poniżej lista:
    http://www.philips.pl/content/dam/b2c/suj/pl/...gulaminy/Serwisy_Philips_AGD_RTV_Maj_2016.pdf"

Sorry za OT, ale trafia mnie, że żelazko za tyle kasy pada dwa razy w ciągu 30 miesięcy i muszę sam naprawiać lub kupić nowe.

Albo ja tak trafiłem albo Philips już nie jest godny uwagi.

0
  • #5 05 Mar 2018 19:21
    Zebek13
    Poziom 3  

Wiecie może jak rozkręcić żelazko Philips GC 9550/02. Też mam problem z generatorem pary a żelazko jest po okresie gwarancyjnym.

3