Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X1190 - karetka nie przesuwa się na środek

elektronic-27 28 Cze 2016 13:27 435 9
  • #1 28 Cze 2016 13:27
    elektronic-27
    Poziom 16  

Dostałem do wymiany tuszy w/w drukarkę, tyle że po otwarciu pokrywy, karetka nie przesuwa się na środek, tylko znajduje się po lewej stronie, a z tego co wiem powinna być z prawej. Dodatkowo uszkodzona jest taśma jak na foto
    Czy to wina owej taśmy? Jeśli nie taśma to co może być uszkodzone? Dodam że karetka wraca na lewa stronę.

• #2 29 Cze 2016 18:33
    konmaj
    Spec od drukarek

Czy karetka w ogóle porusza się po włączeniu drukarki? Jeśli tak, to jakie wtedy wykonuje ruchy?

• #3 29 Cze 2016 23:25
    elektronic-27
    Poziom 16  

Przy włączeniu i wyłączeniu zachowuje się tak:

Przy otwartej pokrywie jest tak samo, i nie wychodzi na środek.

• #4 29 Cze 2016 23:42
    konmaj
    Spec od drukarek

Widzę, że karetka porusza się tak szybko, że aż tłucze o ścianki na końcach prowadnic - to wskazuje na problem z odczytem przez drukarkę prawidłowej pozycji karetki. W elektronice tej ostatniej znajduje się czujnik jej położenia i przez tą uszkodzoną taśmę odpowiednie dane są przesyłane to płyty głównej drukarki. Rozumiem, że pasek czujnika jest na swoim miejscu?

• #5 29 Cze 2016 23:50
    elektronic-27
    Poziom 16  

konmaj napisał:
    pasek czujnika

A gdzie tego szukać?

• #6 30 Cze 2016 00:10
    konmaj
    Spec od drukarek

Ten pasek to taka przezroczysta tasiemka mająca na prawie całej długości pionowe prążki, rozciągnięta wzdłuż prowadnicy karetki i przechodząca przez czujnik z tyłu karetki. Na zdięciu ani w filmiku go nie widzę, ale może pod tym kątem coś go zasłania. Oto zdjęcie znalezione w sieci:

Pasek widać nad białą taśmą.

• #7 30 Cze 2016 00:22
    elektronic-27
    Poziom 16  

Tu nic takiego nie widzę

• #8 30 Cze 2016 09:17
    konmaj
    Spec od drukarek

Przyjrzałem się kilka razy i też odnoszę takie wrażenie - ciekawe, tylko czy ten pasek jest w środku i spadł tylko z zamocowania, zerwał się czy też gdzieś zginął?

• #9 30 Cze 2016 10:09
    elektronic-27
    Poziom 16  

Jedyny pasek jaki dojrzałem to ten od napędu karetki. Znajoma odkupiła od kogoś tam tę drukarkę za śmieszne pieniądze niby sprawną z tylko tuszami do wymiany. Przywiozła mi i stała tak długi czas. Teraz kupiłem tusze i... resztę historii już znasz.

• #10 30 Cze 2016 18:36
    konmaj
    Spec od drukarek

Pewnie nawet po założeniu paska z powodu naderwanej taśmy w najlepszym razie nie będzie drukować prawidłowo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME