Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału hdmi z laptopa

jac_szcz 28 Cze 2016 16:14 1383 10
  • #1 28 Cze 2016 16:14
    jac_szcz
    Poziom 7  

Witam
    Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu z podłączeniem kilku telewizorów...

Posiadam switch hdmi na 3 źródła.
    -laptop
    -nc+
    -polsat cyfrowy

Wyjście ze switcha mam podłączone do splitera hdmi na 4 odbiorniki (wykorzystane są 3)
    -10m kabla i lcd sony
    -15m kabla i plazma panasonic
    -15m kabla i kolejny spliter na 2 hdmi

Do splitera na 2 hdmi mam podpięty
    -10m kabla i plazma panasonic
    - 1m kabla i plazma lg

Problem jest taki że wybierając na switchu nc+ lub polsat wszystko działa bez problemów na wszystkich odbiornikach natomiast jeśli przełączę na źródło nr 1 czyli laptop na plazmie lg jest brak sygnału...

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić ? Brak sygnału hdmi z laptopa

0 10
  • #2 28 Cze 2016 17:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy odłączenie plazmy LG coś zmienia? Tzn. pojawia się obraz na telewizorze Panasonic?

0
  • #3 28 Cze 2016 19:47
    jac_szcz
    Poziom 7  

To na LG jest brak sygnału... Nie pomaga wyłączenie wszystkich pozostałych telewizorów ani tylko panasonica, który jest na wspólnym spliterze...
    Oczywiście przekładałem gniazda hdmi w spliterze x2, też bez skutku...

0
  • #4 29 Cze 2016 05:38
    Polon_us
    Poziom 40  

jac_szcz napisał:
    To na LG jest brak sygnału

Moja wina :( Źle przeczytałem ...

Sugerowałbym kupno wzmacniacza (repeater) HDMI, którego zainstalowałbym na na połączeniu pomiędzy rozdzielaczami sygnału HDMI.
    Odległości są dość znaczne jak na HDMI i zastosowanie takiego wzmacniacza ma sens, moim zdaniem.

Przykład wzmacniacza HDMI -> Link

P.S. Czy mając laptop podłączony bezpośrednio do LG, jest obraz na tym telewizorze?

0
  • #5 29 Cze 2016 14:50
    jac_szcz
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź.
    Myślałem o tym, że może być zbyt słaby sygnał, jednak spliter sam w sobie też chyba jest wzmacniaczem a poza tym LG jest podłączony na kablu metrowym a Panasonic na 10m i na nim mam obraz... Tak więc Panasonic działa na kablu 15m + 10m a LG nie działa na kablu 15m + 1m

0
  • #6 29 Cze 2016 17:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jac_szcz napisał:
    Tak więc Panasonic działa na kablu 15m + 10m a LG nie działa na kablu 15m + 1m

Zamień tv miejscami i opisz efekt.

0
  • #7 29 Cze 2016 19:09
    jac_szcz
    Poziom 7  

Była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem... zamieniłem obydwa telewizory i miejscami na spliterze i kablami. To samo...
    Przypominam, że gdyby był problem na sile sygnału lub problem z kablem to na tym LG nie odbierałbym ani nc+ ani polsatu... tylko sygnał z komputera nie działa. Przecież hdmi to hdmi, skoro na innych telewizorach działa, to dlaczego nie na tym?

Dodano po 2 [minuty]:

Wpadłem na kolejny pomysł... ale jutro go sprawdzę.
    LG jako jedyny ma słabszą rozdzielczość hdready, pozostałe telewizory są fullhd. Być może problemem jest w jakiej rozdzielczości laptop puszcza obraz?
    Aczkolwiek i nc+ i polsat lecą w full hd i na LG działa :/

0
  • #8 29 Cze 2016 19:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jac_szcz napisał:
    tylko sygnał z komputera nie działa

A sprawdź, czy w ustawieniach karty graficznej w komputerze jest włączona funkcja HDCP.
    Skoro po zamianie jest tak samo - to wskazuje na problem z tym LG.

0
  • #9 30 Cze 2016 10:40
    jac_szcz
    Poziom 7  

No i dalej nie działa...
    Ustawiłem rozdzielczość na hdmi 1024x768... to samo, na wszystkich telewizorach obraz jest, na LG nie :(
    Nie mam opcji wyłączania hdcp (niewiele kart graficznych posiada taką opcję), ale to i tak bez znaczenia ponieważ na innych (nowszych) telewizorach obraz jest.
    Interesuje mnie dlaczego nc+ i polsat działają a sygnał z laptopa nie, jakieś inne kodowanie czy jak?

0
  • #10 04 Lip 2016 16:10
    .unknown.
    Poziom 13  

najprościej wziąć źródło sygnału (laptop) i podłączyć kablem z pominięciem switchy itp wprost do problematycznego odbiornika (plazmy) zwykłym kablem HDMI - czy będzie obraz.
    Przekonałem się nieraz, że niektóre urządzenia (rejestratory, laptopy) generują obraz, którego dany monitor lub TV nie chce obsłużyć, mimo tego, iż teoretycznie jest to 1080p lub 720p. Przy zmianie rozdzielczości lub trybu na np 720i nagle obraz się pojawia (nie chodzi tu o HDCP, można by to skojarzyć powiedzmy z czymś jak np było odświeżanie w analogowych monitorach - coś jest niestandardowego w sygnale).

0
  • Pomocny post
    #11 04 Lip 2016 16:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jac_szcz napisał:
    Interesuje mnie dlaczego nc+ i polsat działają a sygnał z laptopa nie,

Bo pewnie dekoder NC+ i Polsatu generuje obraz (odświeżanie) 50 Hz, a komputer pewnie 60 Hz.

0