Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon do 800zł - trudny wybór.

28 Cze 2016 20:49 1683 31
  • Poziom 9  
    Szukam telefonu:

1. Nowy, najlepiej ze sklepu
    2. Do tej pory używam Samsunga Galaxy S Advance.
    3. Budowa: standardowy.
    4. System operacyjny: najlepiej ANDROID
    5. Klawiatura powinna być: DOTYKOWA.
    6. TAKI DO 5 CALI.
    7. TELEFON POTRZEBNY DO: ROZMÓW, SMS, INTERNETU(FACEBOOK) CZY MUZYKI
    8. WYTRZYMAŁA BATERIA ORAZ DOBRY APARAT
    9. ZBĘDNE SĄ WSZELKIEGO TYPU CZUJNIKI
    10. UŻYWANY BĘDZIE WSZĘDZIE
    11. MAX. 800ZŁ
    12. BRAK

Użytkować go będę zazwyczaj do rozmów, sms czy korzystania z internetu :)
    Aplikacji dużo nie używam, a gier to wcale ;)
    Ja sie nie znam zbytnio na tych telefonach. Znalazłam tylko SAMSUNGA SM-J500 Galaxy J5 ALBO MOTOROLĘ MOTO G3(TYLKO TA SŁABSZA 1GB) ?

A może macie jakies inne propozycje? Tylko żeby te telefony były w Polskich sklepach, jakoś nie ufam ebay ;)

Dzięki za pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam. Dobry aparat to w telefonach LG i Samsunga. Duża bateria to przeważnie tylko w chińskich telefonach np Xiaomi Redmi 3. Niestety chińskie telefony mają zazwyczaj gorsze aparaty i gorzej odtwarzają muzykę przez wbudowany głośnik. Ja bym proponował Samsunga Galaxy s4 albo
    LG G2. Jeśli chiński to proponuję Xiaomi Redmi 3 - największa jego zaleta to bateria. Można go dostać allegro z wysyłką z polski.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdź sobie też huawei p8 lite. Robi dobre zdjęcia, tel prezentuje się dobrze i myślę że spełni Twoje oczekiwania. Ewentualnie tez Sony m4 Aqua ale robi już gorsze zdjęcia i troche sie nagrzewa.
  • Poziom 9  
    A co myślicie o tych co podałam SAMSUNGA SM-J500 Galaxy J5 oraz MOTOROLĘ MOTO G3?

Który z nich lepszy? Bo jakoś tak jestem przekonana do obydwóch ale nie mogę się zdecydować.
  • Poziom 19  
    Do P8 Lite polecałbym od razu porządny metalowy case. Tylna klapka pod którą jest płyta głowna jest giętka jak 3-4 wizytówki więc każdy upadek od razu "wali" w płytę główną
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    J5 to typowy poprawny smartphone. Do większości zadań w zupełności. Dobry ekran, aparat i bateria. Jak nie wymagasz zbyt wiele to jest w sam raz.
    Motorola czysty Android,aktualizacja do 6.
    Najlepiej szybko do sklepu i pomacać sobie trochę :) Odpalić i się pobawić.
    P8Lite brat ma jako drugi(mało z niego korzysta bo ma drugi służbowy) i jest zadowolony. Świetna nakładka systemowa. Ale zdjęcia nijakie robi...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    P8 lite ma słabą baterię. Samsung j5 i Motorola G3 są według mnie za drogie jak na swoje osiągi. Z tych dwóch telefonów lepsza raczej byłaby motorola, systemy w samsungach po jakimś czasie zaczynają "mulić" - przycinać się itp. Jest to widoczne w słabszych telefonach właśnie takich jak Samsung J5. A to za sprawą nakładki Touchwiz, która jest przeładowana rożnymi zbędnymi rzeczami i funkcjami. Lepiej kupić motorolę, bo ma czysty system, który płynnie działa.
    Ale jak już coś znanego żeby nie było problemów z kupienien to może właśnie Xperie M4 Aqua - według mnie ten telefon ma lepszy stosunek ceny do jakości - mój brat ma tą Xperie i nie narzeka.
  • Poziom 9  
    P8 Lite zaczynam sie pomału przekonywać, ale MOTO G3 dalej z nim rywalizuje.
    Xperie M4 Aqua gdzie nie czytam to jest wiele skarg na samego producenta.

Jakie jeszcze polecacie? a moze który P8 czy MOTO?
  • Poziom 9  
    Moto G3 jest jak narazie idealna. Ale rzucił mi się w oko Lenovo Moto X Play? Jest prawie 2 razy droższy ale zawsze mogę go poszukać w lombardach.

Co o nim sądzicie? albo macie jakieś podobne do niego?
  • Poziom 23  
    To już jest konkretny telefon :) Sony odpuść. Sprzedaż im leci na łeb na szyje,rewelacji nie ma i problem to potem sprzedać.
  • Poziom 32  
    zabcia963 napisał:
    6. TAKI DO 5 CALI.

Moto x Play ma 5.5 cala ale jeśli możesz dołożyć to ja na Twoim miejscu kupiłbym Samsunga Galaxy s5. Ta motorola to porządny smartfon ale za te same pieniądze można mieć galaxy s5, który jest wydajniejszy i ma trochę mniejszy wyświetlacz. Bateria w nim jest trochę mniejsza ale i tak czas na jednym ładowaniu w tym telefonie nie jest zły. Bez problemu za ok. 800 znajdziesz używany Galaxy s5 w idealnym stanie i pewnie jeszcze z gwarancją, bo jest ich jak mrówek i dużo osób, które nie mają co robić z kasą przerzuca się na nowsze telefony - przeważnie dla lansu :). Może nawet ktoś w twojej okolicy go sprzedaje. Warto zobaczyć na olx.pl
  • Poziom 9  
    A co myślicie o ZTE Blade V6? Bo tak przeglądam te wszystkie strony i jakoś na niego trafiłam. Wydaje się nawet dobry tylko nie wiem jak z tą baterią ;)
  • Poziom 32  
    zabcia963 napisał:
    A co myślicie o ZTE Blade V6? Wydaje się nawet dobry tylko nie wiem jak z tą baterią ;)

Według mnie nie jest wart pieniędzy które kosztuje. Starsze teledony, które kiedyś były flagowcami i teraz staniały to znacznie lepszy wybór od tego ZTE. Poza tym bateria ma pojemność 2200 mAh a to jest mało jak na telefo z 5 calowym wyświetlaczem. Huawei p8 lite ma baterię o takiej samej pojemności i dużo użytkowników na nią narzeka.
  • Poziom 9  
    A philips i908/
    Jest w identycznej cenie co MOTO ma większą baterię a i zdjęcia robi dobre ;)
    Ktoś coś może o nim więcej wie?
  • Poziom 23  
    Kilku znajomych miało ten syf :) Szybko padły jak muchy ^^
  • Poziom 9  
    W tej cenie możesz już kupić telefon z 2GB ramu, taki jak Huawei P8 Lite albo myPhone Infinity 2s.
  • Poziom 19  
    Polecam przed zakupem popatrzeć jaka jest dostępność szybek/ wyświetlaczy. Często odbieram telefony z zapytaniami o naprawy różnych mało popularnych "wynalazków" i co z tego, że chętnie bym się podjął, jak nie ma skąd wziąć części. Wiem że myphone/ goclever i tym podobne sprzęty kuszą stosunkiem parametry- cena, ale warto pomyśleć co zrobimy jak coś pęknie i trzeba będzie naprawić, a patrząc na historie myphone Cube nie zdarza sie to tak rzadko (do niego całe szczęście coś się kupi)
    Owszem jest autoryzowany serwis, ale za wymianę wyświetlacza potrafią zaśpiewać tyle, że bardziej się opłaca kupić drugi.
  • Poziom 32  
    bogdan2491 napisał:
    Wiem że myphone/ goclever i tym podobne sprzęty kuszą stosunkiem parametry- cena

Specyfikacja w tych telefonach wygląda dobrze tylko na papierze. Procesor MediaTek, który jest używany w tych telefonach jest słaby pomimo wielu rdzeni, że o układzie graficznym już nie wspomnę - chyba mało kto zwraca na niego uwagę a przeważnie jest to słaby układ graficzny ARM Mali. Wyświetlacz przeważnie jest słabej jakości - przeciętny kontrast i kąty widzenia. Aparat też przeważnie ma wiele Mpix ale zdjęcia robi bardzo przeciętne a może nawet złe. No i jeszcze bateria w MyPhone'ach i innych tego typu smartfonach również nie jest jakaś dobra. Takie smartfony, kupują chyba tylko ludzie nie mający o nich pojęcia - bo na papierze wyglądają dobrze w stosunku do ceny.
  • Poziom 9  
    bogdan2491 napisał:
    Polecam przed zakupem popatrzeć jaka jest dostępność szybek/ wyświetlaczy. Często odbieram telefony z zapytaniami o naprawy różnych mało popularnych "wynalazków" i co z tego, że chętnie bym się podjął, jak nie ma skąd wziąć części. Wiem że myphone/ goclever i tym podobne sprzęty kuszą stosunkiem parametry- cena, ale warto pomyśleć co zrobimy jak coś pęknie i trzeba będzie naprawić, a patrząc na historie myphone Cube nie zdarza sie to tak rzadko (do niego całe szczęście coś się kupi)
    Owszem jest autoryzowany serwis, ale za wymianę wyświetlacza potrafią zaśpiewać tyle, że bardziej się opłaca kupić drugi.

Akurat części do myPhone można dostać bez problemu w każdym Teletorium, kiedyś wymieniałem szybkę w S-Line i nie wyszło tak drogo, gorzej jak dziewczynie zbiła się szybka w iphone, wtedy to dało dopiero po kieszeni...
  • Poziom 23  
    Ale nie porównuj tych dwóch telefonów bo to nie ma sensu :)
  • Poziom 9  
    cxzcxz123 napisał:
    bogdan2491 napisał:
    Wiem że myphone/ goclever i tym podobne sprzęty kuszą stosunkiem parametry- cena

Specyfikacja w tych telefonach wygląda dobrze tylko na papierze. Procesor MediaTek, który jest używany w tych telefonach jest słaby pomimo wielu rdzeni, że o układzie graficznym już nie wspomnę - chyba mało kto zwraca na niego uwagę a przeważnie jest to słaby układ graficzny ARM Mali. Wyświetlacz przeważnie jest słabej jakości - przeciętny kontrast i kąty widzenia. Aparat też przeważnie ma wiele Mpix ale zdjęcia robi bardzo przeciętne a może nawet złe. No i jeszcze bateria w MyPhone'ach i innych tego typu smartfonach również nie jest jakaś dobra. Takie smartfony, kupują chyba tylko ludzie nie mający o nich pojęcia - bo na papierze wyglądają dobrze w stosunku do ceny.

Powiem tak... ja mam Hammera Axe LTE i nie narzekam. Wydajny, dobry wyświetlacz i aparat a do tego mocna bateria, nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora, miałem wcześniej i samsungi i LG, mam porównanie, w b-brandach nie płacisz za "logo" dlatego są tańsze, są lepsze i gorsze modele ale z droższymi markami jest podobnie

Dodano po 2 [minuty]:

Rybus85 napisał:
    Ale nie porównuj tych dwóch telefonów bo to nie ma sensu :)

Nie porównuje telefonów tylko koszt wymiany szybki :) Telefony to wiadomo inna bajka
  • Poziom 32  
    szpady666 napisał:
    Powiem tak... ja mam Hammera Axe LTE i nie narzekam. Wydajny, dobry wyświetlacz i aparat a do tego mocna bateria, nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora

No i o tym mówię. Za te pieniądze, które kosztuje Hammer Axe LTE można by kupić lepszy telefon pod względem wydajności czy jakości, ale jak ktoś kupuje Hammer'a to znaczy że potrzebuje wytrzymałego telefonu, który długo pociągnie na jednym ładowaniu, bo specyfikację jak na swoją cenę ma średnią.
  • Poziom 9  
    cxzcxz123 napisał:
    szpady666 napisał:
    Powiem tak... ja mam Hammera Axe LTE i nie narzekam. Wydajny, dobry wyświetlacz i aparat a do tego mocna bateria, nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora

No i o tym mówię. Za te pieniądze, które kosztuje Hammer Axe LTE można by kupić lepszy telefon pod względem wydajności czy jakości, ale jak ktoś kupuje Hammer'a to znaczy że potrzebuje wytrzymałego telefonu, który długo pociągnie na jednym ładowaniu, bo specyfikację jak na swoją cenę ma średnią.

Żartujesz? 8 redzeniowy procek, 2 GB ramu, aparat 13mpx, mocna bateria, osiąga 44k w teście AnTuTu więc wydajność ma dobrą, no i wszystko opakowane w pancerną obudowę. Nawet najnowsze gry działają bez problemu
  • Poziom 32  
    szpady666 napisał:

Żartujesz? 8 redzeniowy procek, 2 GB ramu, aparat 13mpx, mocna bateria, osiąga 44k w teście AnTuTu

A ile dałeś za ten telefon? I kiedy go kupiłeś jeśli można wiedzieć?
  • Poziom 6  
    Nie myślałeś nad Samsungiem Galaxy A3 2015? Dobre bebechy, niewielki, aparat ok, głośniki też :)
  • Poziom 23  
    Beznadzieja. Dostali to u nas w robocie i A5 i telefony nie warte tej kasy. Co chwilę ktoś narzeka :)
  • Poziom 6  
    Ale wersja 2015 czy 2016? :) Moi znajomi bardzo chwalą A5 2015 :)
  • Poziom 9  
    cxzcxz123 napisał:
    szpady666 napisał:

Żartujesz? 8 redzeniowy procek, 2 GB ramu, aparat 13mpx, mocna bateria, osiąga 44k w teście AnTuTu

A ile dałeś za ten telefon? I kiedy go kupiłeś jeśli można wiedzieć?

Jakoś po nowym roku, wtedy kosztował coś koło 900zł