Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapomniany szyfr do sejfu ! kto potrafi ?

29 Cze 2016 07:24 2868 16
  • Poziom 5  
    Witam !
    Nie wiem jakie jest odpowiednie forum ani dział. Pisze ponieważ owe forum jest mnie najbardziej zaprzyjaźnione ze wszystkich.
    Otóż sytuacja wygląda tak, jest sobie sejf do którego oczywiście klucz mam w posiadaniu, niestety górna szuflada była na szyfr który teściowa zapomniała. Jeżeli ktoś ma jakiś sposób lub zna kogoś kto mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam krzysztof
    Zapomniany szyfr do sejfu ! kto potrafi ?
  • Poziom 17  
    Niestety nie wiemy, czy rzeczywiście jesteś uprawniony do otwarcia tego sejfu, a teściowa to nie np. sąsiad, który wyjechał na wakacje. Dlatego udzielenie Tobie pomocy będzie ryzykowne. Najlepiej będzie jak weźmiesz fachowca albo jakiegoś speca od przesłuchań ;)
  • Poziom 23  
    Witam.
    Tu na 100% ci pomogą :lol:
  • Poziom 5  
    Jestem uprawniony i możecie wierzyć mnie na słowo lUB tez nie . Inaczej nie posiadał bym klucza. I nie pytał bym publicznie jak obrabiać sąsiada ... czekam na inne odpowiedzi pozdrawiam krzysztof
  • Admin grupy audio
    Nie jesteś w stanie udowodnić, że jesteś osobą uprawnioną. Ale to na razie pomińmy. Bez względu na to czy to Twój sejf czy nie, tego typu zamków nie da się otworzyć bez ich zniszczenia. Jedyna możliwość żeby mieć ten sejf nadal, to przypomnienie sobie kombinacji kodu. Jeśli natomiast chcesz go otworzyć żeby zobaczyć co jest w środku, najprościej będzie wezwać ślusarza.
  • Poziom 5  
    W środku z tego co mi mówiła tesciowa nie ma nic. A zniszczyć każdy by potrafił ...
  • Poziom 5  
    Tak to mniej więcej sobie wyobrażałem <wink>
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    A jednak ;) może zdradzisz dobra duszyczko urąbek tej ze tajemnicy ? Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Osobiście rozwiercił bym nity drzwiczek, a nie niszczył zamek. To raczej blaszanka a nie sejf :D . Co do stetoskopu, to czasem można usłyszeć, lub wyczuć pracę zapadek, albo zazębienie koła do ich odciągnięcia, a czasem nie. Sadzę, ze tu by się to mogło udać - powtarzam, puszka od konserw, a nie sejf. Ponadto taki zamek ma setki kodów do otwarcia, nie jeden- bo - np. ustawić na ,,0'', trzy obroty w lewo do 13. Dwa obroty w prawo do 27, trzy obroty w lewo do 11, na koniec w prawo do 35. Teraz trochę matematyki :D Takie sobie moje TEORETYCZNE 5 centów :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    mkt2 napisał:
    Ten ma zakres do 40 i prawdopodobnie jedynie 3 kombinacje...
    Raczej cztery (typowo), policz teraz liczbe wariacyjna kodu ? w/g np. Symbolu Newtona albo
    Równania Stirlinga: n!≈(n/e)n√2Πn :D
  • Poziom 33  
    Jeśli to teściowa wybrała kod to będzie:
    1234 czyli: 1 jeden obrót do 2 jeden obrót do 3 jeden obrót do 4 (prawo/lewo?)
    itp.
    1111
    4321
    0000
    albo data jej urodzenia (tzn. tylko rok).

Dodano po 4 [minuty]:

Opędzlować teściową. hmm, marzenie :).
    Moja trzyma bejzbol w przedpokoju na wypadek przyjścia "wnuczka" w potrzebie (lub kogoś od niego), ale zapewniam że nawet zwykły parasol by wystarczył.
  • Poziom 27  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Osobiście rozwiercił bym nity drzwiczek, a nie niszczył zamek

Dobra metoda, pod warunkiem, że rygiel jest tylko naprzeciw zawiasów. Osobiście wątpię w to, że ktoś kto produkuje sejfy, by o tym nie pomyślał.
  • Poziom 19  
    Nemonek napisał:
    pod warunkiem, że rygiel jest tylko naprzeciw zawiasów.
    - Przecież to kilka minut i ,,skrytka,, otwarta -zapunktować nawiercić .
    Nemonek napisał:
    Osobiście wątpię w to, że ktoś kto produkuje sejfy, by o tym nie pomyślał.
    -przecież to staroć i raczej wyrób sejfopodobny. A nawet gdyby było to zabezpieczenie to już lekkie podważenie wyłamie. Strach trzymać w nim cokolwiek cennego.
  • Specjalista od telefonów
    To trochę wyrób sejfopodobny.[Usunięto treści obraźliwe, zgłoszone raportem A.] a kogo to obrażało? I nie jestem moderatorem, wiec po co te uwagi o "innym wolno"
    Po ustawieniu szyfru masz pociagnąć ten suwak u góry w lewo.
    Mechanizm podobny do tego http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-...2673331837.html?spm=2114.40010208.4.74.Mc9LzI
    Zasada działania identyczna.
    Poczytaj "dial lock mechanizm" "dial lock manufacture code" lub "dial lock" na "twojej trąbie". Poszukaj kodów fabrycznych...!!!!!!!!!!!!!!!!
    Aby otworzyć
    1-kup itl 2000 ( po kazdej kombinacji pociagnć trzeba ten suwak :D )
    2-ćwicz sam wg zasady 3 obroty w lewo a 2 w prawo b 1 w lewo c--suwak.Potem 5 razy w lewo i od nowa..(a,b,c to kolejne cyfry kodu..)
    3-Można trochę uprościć, zasadę znajdź sam.. troche kombinacji odpadnie :D :D :D
    Rozwierć nity..lub wybij kołek z zawiasów.. :cry: :cry: :cry:
    albo znajdź instrukcję, rzadko kto zmienia kod fabryczny..