Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Nexus 7 - ME370TG - Zawiesza się na napisie google

Uzumaki 29 Cze 2016 09:34 1206 3
  • #1 29 Cze 2016 09:34
    Uzumaki
    Poziom 5  

Witam serdecznie

Mam problem z moim Asusem Nexus 7 - ME370TG.

Zaczęło się od tego, że tablet zawiesił się na napisie googlei nie chciał się włączyć. Tablet nigdy nie był rootowany, nigdy do niego nie wgrywałem żadnego softu ręcznie - do dzisiaj gdzie mnie szlak trafił z tym zawieszaniem się na napisie google. Odblokowałem bootloadera, ściągnąłem softa:

4.4.4 (KTU84P) z tej strony.

Wykonałem krop po kroku z tego poradnika.

Podczas włączania wyskakuje mi: Asus Nexus 7 - ME370TG - Zawiesza się na napisie google

Za chwilę: Asus Nexus 7 - ME370TG - Zawiesza się na napisie google

I zostaje na otwartym androidzie z wykrzyknikiem. Po wejściu w recovery:

Gdy robię wipe cache lub wipe factory to mam:

I dalej w kółko to samo... ;/

Jakieś pomysły ?

Ps. Przed stawianiem softu tak samo wyskakiwało mi w recovery że nie może znaleźć pliku lub katalogu (te same pliki/katalogi)

0 3
  • #2 29 Cze 2016 10:21
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Coś mi się wydaje, że popełnił kolega podstawowy błąd przy identyfikacji tego sprzętu.
    Jeszce to sprawdzę, jak wrócę do domu, ale dałbym sobie rękę uciąć, że Google Nexus 7 (2013) pracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon S4Pro natomiast Asus Nexus 7 (ME370TG) pracuje z procesorem Tegra 3.
    To są, poza podobieństwem nazwy, zupełnie odmienne tablety.
    Firmware od jednego modelu jest zupełnie bezużyteczny na drugim.
    Firmware udostępnione na w/w stronie Google, jest przeznaczone do tabletów w wersji 2013+ i wcześniejszych.
    Zamiast firmware dla wersji N7 2013, sugeruję wybrać ROM dla wcześniejszej wersji N7.
    Natomiast jedno mnie zastanawia; czemu kolega się zdecydował na tak niską wersję Androida? przecież OTA i tak będzie błagać o update do 5.1.1....

0
  • #3 29 Cze 2016 10:29
    Uzumaki
    Poziom 5  

arnoldziq napisał:
    Coś mi się wydaje, że popełnił kolega podstawowy błąd przy identyfikacji tego sprzętu.
    Jeszce to sprawdzę, jak wrócę do domu, ale dałbym sobie rękę uciąć, że Google Nexus 7 (2013) pracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon S4Pro natomiast Asus Nexus 7 (ME370TG) pracuje z procesorem Tegra 3.
    To są, poza podobieństwem nazwy, zupełnie odmienne tablety.
    Firmware od jednego modelu jest zupełnie bezużyteczny na drugim.
    Firmware udostępnione na w/w stronie Google, jest przeznaczone do tabletów w wersji 2013+ i wcześniejszych.
    Zamiast firmware KTU84P sugeruję spróbować tego z literką 'L'. = > KTU84L
    Natomiast jedno mnie zastanawia; czemu kolega się zdecydował na tak niską wersję Androida? przecież OTA i tak będzie błagać o update do najnowszej....

Z tego co mi się wydaje to jest to z przed 2013 tablet choć mogę się mylić (musiałbym znaleźć fakturkę na niego)... Tak wiem, że będzie chciał update i mu zrobie o ile się dostanę do systemu... aktualnie w kółko mam google i androida z wykrzynikiem... nie mogę wejść do tego bootloadera co się wybiera start recovery mode itd... Gdy próbuję wrzucić inny soft wyskakuje mi w konsoli waiting for device... Nexus root tolkit też go nie widzi...

Ze strony został wybrany "nakasig" for Nexus 7 (Mobile" - 4.4.4 (KTU84P)

Ps. dodatkowo przypominam sobie że ten nexus nie miał wyższego androida niz 5.x.x napewno nie miał wgranej 6 więc to będzie ten przed 2013
    Ps2. Czy po numerze seryjnym można dojść do tego który to rok ;) ?
    Ps3. Właśnie próbowałem zainstalować najnowszego softa poprzez nexus root toolkit. Włączyłem na tablecie apply update from ADB... takie dostawałem komunikaty w nexus root toolkit:

Code:
    Checking ADB/FASTBOOT Connectivity

adb devices

fastboot devices

Further extracting contents of factory image package for use in 'Force Flash Mode'...
    Checking ADB/FASTBOOT Connectivity
    adb devices
    015d4906544bee0e   sideload
    fastboot devices

Connectivity Status: ADB Sideload Device Connected
    Rebooting your device into bootloader mode...
    adb reboot bootloader

Checking Fastboot Connectivity
    fastboot devices

Retrying.. Checking Fastboot Connectivity
    fastboot devices

#### Procedure Cancelled ####

Po czym przed anulowaniem procedury wyskoczyło mi że nie widzi urządzenia :(

0
  • #4 04 Lip 2016 09:17
    Uzumaki
    Poziom 5  

Jakieś pomysły ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo