Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagle znikło wszystko z z plupitu + masa aplikacji.

29 Cze 2016 11:09 564 9
  • Poziom 5  
    Witam!

Jestem użytkownikiem systemu windows 7 na którego do dziś narzekać nie mogłem. Jak co rano postanowiłem odpalić sobie na platformie steam Football Manager 2016. Grę pięknie odpaliłem ładuje się i ładuje. Po kilku minutach wchodzę i patrzę że gra dalej się ładuje. Coś musiało pójść nie tak.

No to zamykam proces w menadżerze i chce odpalić znów grę, włączam ją wszystko niby ok ale widzę ze nie mam żadnych postępów w grze zapisany...
    Potem zerkam na pulpit a tam ikonka kosza + jeden folder reszta wraz z tapetą znikła. Patrze dalej a dysk C uszczuplony o 25 GB .....

Masa aplikacji takich jak Origin , Google Chrome , steam itd została po prostu w chwili usunięta , także jak wejdę w START --Aplikacje NIC nie ma , wszystko usunięte ...

Spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim ?? Jest szansa odratowania ?
  • Spec od komputerów
    Nic nie instaluj na tym dysku, nawet nie uruchamiaj z niego systemu. Najlepiej podlacz go jako drugi dysk i wykonaj obraz dysku na innym nosniku, nastepnie mozesz probowac odzyskiwac dane np. przy pomocy DMDE.
  • Poziom 5  
    Hej .

Dziękuje za tak szybką odpowiedź. Niestety w komputerach nie jestem na tyle biegły żeby poradzić sobie z tym co napisałeś.

Aktualnie skanuje komputer antywirusem ( to co napisałem zdarzyło się około 30 min temu ) . A potem planowałem po wgrywać rzeczy na nowo.

Chciałem tutaj się dowiedzieć, bo może ktoś się spotkał z czymś takim czego to może być przyczyną? Niby pokazuje że steam usunięty , gry z niego też. Ale jak przy starcie komputera odpala się auto run steamu moge sie na niego zalogowac i z niego odpalić gry ....

*Edit.1 Teraz np zainstalował się AD BLock ( Sam bez mojej ingerencji ) który był zainstalowany przed tą "kasacją".
  • Spec od komputerów
    Moze tylko uszkodzil sie profil, ale nic sie nie skasowalo?

Sprawdz czy masz pliki w swoim katalogu uzytkownika (na pulpicie).
  • Poziom 5  
    Niestety jak tak patrze to masa plików została usunięta platformy jak Origin, pliki z pulpitu , savy w grze, pliki sciągniete z internetu takie jak gry , filmy , muzyka itd masa GB znikła nagle.

W dodatku gdy wejde w Start ---- Aplikacje mam tylko 4 foldery :
    1.Accesoriers --- > Assibleminty/System Tools / Tablet PC , Windows Power shell ---> Po otwarciu każdy z nich <pusty >
    2. Games ----> <pusty>
    3.Maintenance ----> <pusty>
    4.Startup -----> <pusty>

Nie wyglada to za fajnie ;/
  • Spec od komputerów
    Otworz C:\Uzytkownicy\Twoja nazwa konta\Pulpit i zobacz czy widac tam pliki.
  • Poziom 5  
    Widać niestety tylko ten jeden co ostał się na pulpicie reszta znikła.

*Edit 1. I np nie rozumiem bo wszystko z pulpitu znikło i np folder c\uzytkownik\Bartek\Pobrane znikł cały i tam było okolu 20 gb. A folder
    C\uzytkownik\Bartek\Downlaod gdzie było okolu 2gb wgl nie został ruszony ...
  • Poziom 43  
    Zacznij od pokazania SMART tego dysku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
  • Poziom 5  
    Postaram się teraz jakoś ogarnąć z tym SMARTEM.

A wiecie może dlaczego w Start ---> Aplikacje nie mam NIC . Jak to przywróci itd ??
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Zacznij od pokazania SMART. Niestety wróżek na tym forum nie ma, więc bez dowodów nie ma odpowiedzi co się stało. Jak najmniej korzystaj z tego dysku. Wykonaj kopię jak radził kolega Kolobos na samym początku. Jest to konieczne celem zabezpieczenia ewentualnie utraconych plików (może foldery są poukrywane jeśli rozmiar zajętego miejsca nie uległ zmniejszeniu). W innym przypadku każde uruchomienie systemu z tego dysku powoduje coraz większą szansę utraty danych, jakie były na dysku. Ponowna instalacja jest najgorszym co możesz zrobić w takim przypadku, bo nadpisujesz dane, które utraciłeś. Po wykonaniu kopii pracując z kopią będziemy mogli sprawdzić czy dane zostały zachowane, SMART pokaże też ewentualne problemy dysku. Jak na razie robisz wszystko by całkiem utracić te dane.