Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung AQV12FKX - Klimatyzacja nie chłodzi tylko wieje. Zewnętrzna nie działa.

29 Jun 2016 12:19 2754 2
  • Level 14  
    Witam,

Mam problem z klimatyzacją Samsung AQV12FKX. Kilka dni temu nagle przestała chłodzić. Po włączeniu tylko wieje powietrzem o pokojowej temperaturze. Zaobserwowałem, że jednostka zewnętrzna w ogóle nie działa. Ani jej nie słychać ani nie widać, żeby wentylator się obracał. Zdjąłem obudowę z zewnętrznej jednostki i zobaczyłem, że po uruchomieniu klimatyzacji wewnątrz zaczyna mrugać czerwona dioda. Reszta diod (żółta i zielona) nie świecą w ogóle. Odczytałem z tabliczki jaki rodzaj to błędu: IPM over current (O,C). Odłączyłem najpierw wentylator a następnie sprężarkę i po tym zadaniu już żadna dioda się nie świeci. Klimatyzacja wewnętrzna jednak ciągle wieje jak poprzednio. Nie zaobserwowałem wybrzuszonych kondensatorów na płytce.

W załączniku schemat.

Ma ktoś jakieś pomysły?
  • Level 2  
    Witam,
    Mam problem z identyczną jednostką tj. AQV12FKX, zachowanie identyczne, nic nie startuje na zewnątrz, migała na poczatku czerwona led, pozniej nic.

Dodając więcej informacji, jednostka wewnętrzna(aqv12fqn) uruchamia sie tj poprawnie reaguje na on/off z pilota czy z obudowy, ale po podlaczeniu zasilania do jednostki, po chwili wyskakuje błąd: miganie turbo i timer, bez różnicy czy kliknę ON, czy tylko podłącze zasilanie - migają po chwili dwie diody, również po wlączeniu "test mode"

Na plytkach nic nie przypalone, kondensatory nie wybrzuszone, podgrzałem lutownicą kilka podejrzeń o suche luty - bez zmian.

Nie wiem jakie powinna być rezystancja uzwojeń i izolacji na sprężarce, ale czy po jej odłączeniu nie powinna wymigać tego jednostka zewnętrzna swoimi ledami?

p.obelix przez błąd po kilku błędnych uruchomieniach, masz na myśli że jednostka zewnatrzna się wyłącza? Trzeba jakiś jej reset?
    Próbowałem wpisywać kod opcji 0 9 2 7 7 7 1 7 5 2 2 E, wszedł, ale nic to nie zmieniło dla sprawy.

Co móglbym z tym jeszcze zrobić? Zależy mi bardzo na niej, ogrzewała moją rodzinę, problem wyskoczył po zaniku zasilania w całej okolicy...

masakra_a, udało Ci sie naprawić swoją?