Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilotów sterownik uniwersalny rl 200/1

29 Cze 2016 12:20 1485 6
 • Poziom 2  
  Witam. Szukam informacji na temat programowania pilotów sterownik rl 200/1. Posiadam 2 nowe piloty i potrzebuje je zaprogramowac.
  Probowalem nastepujacym sposobem:
  Na starym pilocie przytrzymywalem 2przyciski na raz i czekałem aż dioda w odbiorniu zamiga 6razy po czym znalazlem informacje o tym aby po 6mignieciach wcisnac dolny przycisk i dioda powinna sie palic ciągłym swiatłem, niestety to nie działa

  Pozdrawiam Alan
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 20  
  Nowe piloty mogą nie pasować pod ten odbiornik.
 • Poziom 2  
  Czemu mogą nie działać ??
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  Może po prostu zadzwoń do firmy Gerard - producenta Lampartów ( chociaż twój to prehistoria i głowy nie dam czy ten twój odbiornik lampart i ta w/w firma to to samo źródło) i się zapytaj jak sprawy stoją ze starymi pilotami i ich dopisywaniem ... ?
  Może.rozsądniesze będzie dokupienie współczesnej taniej radiolinii ( Elmes, DTM, Proxima, Eldrim) . Piloty po 30 zł i stabilność działania wysoka - nieosiągalna w starych strojonych konstrukcjach.
 • Pomocny post
  Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  To jest centrala firmy Elpro z Łodzi z odbiornikiem firmy Lampart ( nie Gerard) z Aleksandrowa Łódzkiego. I jedno i drugie starego typu (co najmniej 15 lat). Odbiornik jest na 320 MHz. Jeżeli masz oryginalne piloty to znaczy że źle programujesz. Te 6 mignięć diody oznacza, że w pamięci jest wczytanych 6 pilotów i jest to sygnalizowane na końcu programowania, więc po tych mrugnięciach nic nie wczytasz. Należy po wciśnięciu obydwu przycisków na starym pilocie przez ok 6-8 sekund i ich puszczeniu natychmiast wcisnąć przycisk nowego pilota na ok 1-2 sekundy. Po prawidłowym wczytaniu po kikunastu sekundach dioda powinna zamrugać nie 6 tylko 7 razy co oznacza że udało się... :D
  Uwaga! Zwarcie pinów na odbiorniku przez kilka sekund wykasuje wszystkie piloty i wtedy może być problem... :cry:
 • Poziom 2  
  Dziękuje za odpowiedzi. Teraz przynajmnej wiem jakiego producenta jest elektronika, bo nie miałem pojęcia. Jak tylko wróce z wyjazdu to spróbuje zaprogramować pilot.
  Pozdrawiam