Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Audi A3 1.9 TDI 130 KM - 2001 r - Nagrzewająca się piasta koła

29 Cze 2016 12:51 954 5
  • Poziom 6  
    Witam
    Kolejny uporczywy do rozwiązania problem w samochodzie.
    Problem dotyczy nagrzewającej się piasty koła tylnego a następnie całej felgi.
    Najbardziej odczuwalne jest ( mocno gorąca felga ) przy temperaturach ok 30 stopni . W okresie zimowym nie jest to w cale odczuwalne.
    Przy mniejszy temperaturach koła nie nagrzewa się aż tak intensywnie( domyślam sie ze lepsze chłodzenie )
    Celem usunięcia przyczyny został wymieniony i wstawiony :
    - nowy zacisk
    - nowa tarcza
    - nowe klocki.
    Koło jednak grzeje się dalej podczas upałów...
    Co może być przyczyną?
    Myślicie ze to piasta z łożyskiem?
    Proszę o pomoc bo kolejne wymiany generują kolejne koszty.
    Dziękuję z góry

holek166
  • Poziom 34  
    holek166 napisał:

Celem usunięcia przyczyny został wymieniony i wstawiony :
    - nowy zacisk
    - nowa tarcza
    - nowe klocki.
    Koło jednak grzeje się dalej podczas upałów...
    Co może być przyczyną?

W pewnych samochodach, problemem bywały spuchnięte od wewnątrz elastyczne przewody hamulcowe, które blokowały odpływ płynu hamulcowego po zdjęciu nogi z pedału hamulca, przez co klocki, lub szczęki nie mogły się cofnąć do położenia spoczynkowego i okładziny stale ocierały. Zatem ustalić wpierw trzeba, czy klocki nie ocierają o tarczę. Jeżeli ocierają, to masz ten trop co powyżej. Sprawdź też mechanizm "ręcznego".
    Natomiast jak hamulce działają dobrze, to wtedy dopiero zająłbym się sprawdzeniem łożyskowania piasty.
    Powodzenia!
  • Poziom 20  
    Mam podobnie w Nissanie Primerze P12 - tylny zacisk przesmarowany wyczyszczony, pracuje idealnie a jednak po dłuższej trasie ta felga jest cieplejsza od pozostałych, u mnie jeszcze wyząbkowało opone na tym kole i w czasie jazdy słychać cichnące czasem dziwne odgłosy z tego koła - podejrzewam właśnie łożysko piasty ale też 100% pewności nie mam