Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Driver power led step up z 1szt li-ion

Robo24 29 Cze 2016 15:29 621 4
  • #1 29 Cze 2016 15:29
    Robo24
    Poziom 10  

Witam. Potrzebuję wykonać sterownik 3 szt 3 watowych power ledów i proszę o pomoc. Zasilane to będzie z jednej baterii li-ion PANASONIC NCR18650B z zabezpieczeniem i zamontowanie 2 sztuk nie wchodzi w grę.

Układ musi sterować diodami w dowolnym kolorze np 1 czerwona 2 niebieskie z jasnością bliską 100%
    Drivery liniowe bardzo mocno się grzeją i do tego potrzebowałbym 3 sztuki po 1a dlatego wolałbym uniknąć tego rozwiązania. Dochodzi jeszcze problem zmniejszenia jasności świecenia wraz z rozładowaniem się ogniwa.

Połączyłem diody szeregowo i przerobiłem kupioną przetwornice na MT3608 (nie mogę znaleźć nic mocniejszego) na driver prądowy ale z 3.6V jest w stanie dać tylko 10v 600ma i to przez chwilę. Myślałem nad połączeniem równolegle kilku przetwornic ale nie umiem wykonać takiego połączenia.

Jak rozwiązać ten problem? zrobić 3 przetwornice step down 1A sterowanie z procesowa zamiast stabilizatorów liniowych? pozostać przy liniowych czy może przetwornicą step up podnosić minimalnie napięcie by driver mógł zasilać diody maksymalnym prądem?

0 4
  • SterControl
  • #2 29 Cze 2016 16:10
    Loker
    Poziom 38  

Przetwornica step-up w trybie stałego prądu (CC), LEDy szeregowo.
    Wpisz w Google "li-ion battery led driver" albo coś w tym stylu.

Tak na marginesie - zdajesz sobie sprawę z tego, że przy podanych parametrach układ będzie działał jakąś godzinę?

0
  • SterControl
  • #3 29 Cze 2016 20:11
    Robo24
    Poziom 10  

Mam problem z prądem klucza dochodzącym do 6.5A według kalkulatora internetowego przez co nie mogę znaleźć żadnej przetwornicy która by się nadawała. Nie widziałem żadnego drivera step up do power ledów, który można zasilać z 3V dlatego proszę o pomoc w znalezieniu układu lub zaprojektowaniu rozwiązania alternatywnego bo po 2 tygodniach szukania i testów się poddaje.
    Szukam cały czas jakiegoś gotowego rozwiązania ale niestety nikt nie łączy power ledów szeregowo przy tak niskim zasilaniu, nawet Chińczycy... Jeśli już to są drivery liniowe lub step down 10W 3V 3A.
    Tak, to ma tyle działać, wystarczy.

0
  • #5 06 Sie 2016 10:53
    Robo24
    Poziom 10  

Nie za bardzo. Zrobiłem driver liniowy po 1a na diodę na amc 7135 i jedynie czego mi brakuje to regulacji prądu diody. Pwm odpada bo pojawi się efekt stroboskopy.

0