Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformatory na złom, potrzebna rada

29 Cze 2016 15:41 3750 14
  • Poziom 2  
    Po wymianie oświetlenia w domu elektryk zostawił mi stare transformatory, które chcę zanieść na złom. Pytanie czy czy mam dać je komuś do rozebrania, żeby wiedzieć z czego są zrobione czy mogę całe zanieść na złom i złomiarz zapłaci mi jak za miedź? Czy wtedy doliczany jest jakiś koszt rozłożenia? Nie znam się na elektryce, w skupie też nigdy nie byłam.

Transformatory Dansel, RTD 200/250/300-1011D 200/250/300 VA Razem ważą jakieś 20-25 kg.

Pozdrawiam i proszę o radę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Transformatory zazwyczaj mają rdzeń z żelaza a uzwojenia z miedzi.
    Rozebranie podwyższa wartość sprzedawanego złomu.
    Oj trudno będzie rozebrać, popatrzyłem na ich wygląd w necie.
    To zależy czy posiadasz czas na zabawę w rozbiórkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Więcej kasy za nie dostaniesz sprzedając je, oczywiście jeżeli są sprawne.
    Popatrz sobie na ceny transformatorów, nie są one takie tanie.
  • Poziom 2  
    Tak wyglądają dwa z nich: Transformatory na złom, potrzebna rada
  • Poziom 39  
    Jeśli już diaxem rozcinać to powoli i ostrożnie bo ja kiedy usuwałem uzwojenie z spalonego silnika to prawie wyrwało mi diaxa z rąk.
  • Poziom 33  
    Jak sprawne to lekka zbrodnia wybebeszać je na miedź. :cry:
  • Poziom 43  
    Na złomowanie zawsze jest czas, proponuję spróbować sprzedać choćby poprzez elektrodę w cenie 70-80zł/szt. Na złomie otrzymasz 20-30 zł/szt w zależności od ilości miedzi w uzwojeniu.
    Jeżeli jesteś z okolic Łodzi to może bym kupił hurtem po atrakcyjnej (mniejszej niż 70 zł/szt) cenie. Odpisz na priv.
  • Poziom 43  
    vodiczka napisał:
    proponuję spróbować sprzedać choćby poprzez elektrodę w cenie 70-80zł/szt

Po tyle stoją na aukcjach, i stoją od dawna.
    Realna cena na złomie to max 20zł za sztukę i to wybebeszone.
  • Poziom 39  
    Aktualna cena złomu w moim regionie to ok. 30gr więc totalnie się nie opłaca.
    Te trafa mogą się komuś przydać a Ty zarobisz trochę grosza.
  • Poziom 32  
    Zgadzam się z tymi którzy radzą by sprzedać - sprzedać jako używane na allegro czy olx - ktoś użyje, odpadnie zabawa z odzyskiem i będzie to bardziej ekologiczne - chętni się na pewno znajda.
  • Poziom 39  
    Ja kiedyś oddawałem miedź na złom to cena była w okolicy 17 zł, ale było to kilka lat temu.
  • Poziom 14  
    Kilka lat temu to Cu dochodziła prawie do 30zł a a gruby żelazny gdzieś do 4,50zł. Teraz od dawna wszystko spadło i nie zanosi się na razie na podwyżki. Jak nie oddzielisz wszystkiej miedzi to złomiarz policzy wszystko jak żelazo.