Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kwalifikacja zawodowa a praca

Tomek971 29 Jun 2016 16:47 1548 5
 • #1
  Tomek971
  Level 9  
  Witam, w tym roku szkolnym zdałem pierwszą kwalifikacje w kierunku Technik Elektronik. Kwalifikacja E6. Rozmawialem z nauczycielami odnośnie pracy jako monter i tu zdania były podzielone ponieważ jedni mówili ze jeśli zdałem kwalifikacje to mam prawo wykonywać zawód w tym wypadku "Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych" Inni natomiast twierdzili że nie ma to znaczenia bo bez dyplomu technika nic mi to nie daje i pracy wykonywać nie mogę. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć jak jest to uzasadnione prawnie?
 • #3
  Tomek971
  Level 9  
  Aha czyli elektronikiem będę dopiero gdy zrobię druga kwalifikacje (e20) i dostanę dyplom technika tak? Do tego czasu nie mogę wykonywać nawet montażu który już zaliczyłem?
 • #5
  bodzio507
  Level 30  
  W pracy liczą się twoje umiejętności a nie papier. Świadectwo kwalifikacji jest poświadczeniem twoich umiejętności i jeżeli ktoś da Ci pracę montera to jak najbardziej możesz ją wykonywać.

  Odnośnie papierów to możesz mieć tytuł technika elektronika a nie być elektronikiem, a znam osoby po LO, które świetnie sobie z elektroniką radzą.
 • #6
  Tomek971
  Level 9  
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi , temat do zamknięcia