Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Licznik przedpłatowy w punkcie ładowania pojazdów elektrycznych

Prosiaczek13 29 Jun 2016 18:14 1878 1
Optex
 • #1
  Prosiaczek13
  Level 2  
  Witam drodzy forumowicze

  Potrzebuję pomocy przy następującym projekcie:

  Jest to projekt punktu ładującego pojazdy elektryczne, ma być to stacja posiadająca 3 doki ładujące (możliwość ładowania 3 pojazdów równocześnie). Zamysł jest taki by stacja była niezależną jednostką stojącą w losowo wybranych miejscach (firmy, szkoły, stacje benzynowe, parkingi). Ma być to stacja on-grid wyposażona w odnawialne źródła energii (zainstalowane panele słoneczne oraz mała turbina wiatrowa), tak by odzyskane ilości energii były dodatkowym bonusem i na bieżąco zostały odsprzedawane do zakładu energetycznego.

  I teraz w zależności od finalnej wersji, chciałbym by osoby zainteresowane użytkowaniem stacji posiadały kartę RFID, której doładowywanie jest również również elastyczną kwestią do ustalenia, może to być kasa w budynku firmowym, który zamówił stacje ładującą dla swoich pracowników, biuro obsługujące sieć kilku stacji lub inne mniej lub bardziej skomplikowane rozwiązanie.
  Osobiście preferowałbym w miarę możliwości prostsze rozwiązania,z uwagi na presje czasu (nie chciałbym dokładać sobie dużo nowego materiału do opanowania) oraz brak takiej konieczności, nie jest to główna część mojej pracy, tylko jeden z komponentów całego układu.

  Chciałbym by słupek ładujący był wyposażony w czytnik RFID, system po przyłożeniu karty powinien odczytać dane o limicie na karcie, zadać pytanie, w którym doku ładującym (od 1 do 3) znajduje się pojazd, następnie otworzyć klapkę w której znajduję się wtyczka ładująca i podać zasilanie na ten przewód po prawidłowym umieszczeniu wtyku ładującego w pojeździe.
  Ładowanie realizowane jest za pomocą wtyku o standardzie IEC 62196-2 ( link z opisem wyjść https://www.alibaba.com/product-detail/Type2-IEC-62196-2-EV-Charging_60083876767.html ). Zależało by mi na urządzeniu, sterowniku, który będzie w stanie zarządzić przedstawioną identyfikacją, sterować elementami oraz zliczać pobierane impulsy z karty.

  Dodatkowe pytanie czy istniała by możliwość wysyłania danych do centrali drogą bezprzewodową na odległość. lub system, który wysłał by informację o zakończonym ładowaniu w formie wiadomości tekstowej.

  Czas realizacji: koniec 30lipiec 2016
  Forma: Praca teoretyczna, jedynie wybór komponentów i połączenie elektryczne (bez części programowej)
  Kontakt: droga mailowa, komunikacja telefoniczna
  Budżet: do uzgodnienia bezpośrednio z interesantem
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • Optex
 • #2
  sundayman
  Level 25  
  Chce kolega z małej turbiny wiatrowej albo panela solarnego ładować samochód ? Jeżeli tak, to bardzo długo to będzie trwało :) A i bez tego, energii "do sprzedaży' z takiej instalacji raczej nie będzie. Nie ta skala imo.