Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUb na głosnikach STX ,wynik pomocy elektrody

oloelektro 02 Jul 2005 10:10 7474 19
  • Ja przy pomocy ''Elektrody'' złozyłem sam za 130 taką nie wiem jak to nazwac ale na pewno nie Tuba skrzynia basowa ;) i gra nie zle :D
    po tygodniu dreczenia forumowaiczów zrobiłem to cacko heh gra to niezle w porowaniu do mojej wczesniejszej wersji gdzie za duzoo litrów walnołem
    jak myslicie sprzedam to np na 150zł ??

głosniki 2x stx gdn22/120/8 ss

jeszcze raz dzieki ELEKTRODZIE i Forumowiczom za nerwy

głosniki 2x stx gdn22/120/8 ss cena za dwa 80zł
    obicie 18zł (jeszcze zostało)
    mocowanie na kable 7zł
    uchwyty 6zł
    BR-7zł
    klej -5zł :D
    razem 123 zł

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    oloelektro
    Level 16  
    oloelektro wrote 266 posts with rating 47, helped 2 times. Been with us since 2004 year.
    djbolo
    Level 31  
    Noo bardzo ladnie wyszlo :) Jak chcesz to wstaw na allegro nawet za 300zl.

Ja sam teraz mam do sprzedania moj subwoofer na Infinity :) To tak na marginesie.

Pozdrawiam
    uwe300
    Level 20  
    no wygląda super:) i na allegro tylko o to chodzi:) jak dasz za tanio to pomysla ze badziew i nikt nie kupi :)
    Stefan99
    Level 15  
    no do samochodu super, na pewno nieźle potrafi zatrząść :D możesz spokojnie wystawić na allegro za 250-300 zł
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Najlepiej takie konstrukcje nazywac: "subwoofer na glosnikach :XXX" - patrzac na ten temat juz trzeci raz wlazlem z mysla dania ostrzezenia za niewlasciwy temat w niewlasciwym dziale ;)

Pocieszajace jest, ze nie jest to "tuba" heheh...
    Konstrukcja przyzwoita.
    cikol
    Level 27  
    Do samochodu to na 8 omach bym nie ładował. Do tego jeszcze stx- owski Spl, hmmm. W aucie raczej przyszłosci dla tego nie widze. Ale na allegro jak najbardziej, tylko nie pisz ze to 8omowce:)
    djbolo
    Level 31  
    8Ω w aucie to wzmak albo radyjko sie troszke zgrzeje...

Jesli chodzi o SPL, to malo ktory glosnik car-audio ma wysokie SPL, tu raczej idzie sie w niskie zejscie niz w efektywnosc, wiec SPL STX nie jest takie najgorsze do auta.
    cikol
    Level 27  
    djbolo wrote:
    8Ω w aucie to wzmacniacz albo radyjko się troszke zgrzeje...

Cos sie koledze pomyliło chyba. Przy 8 Ω wzmacniacz(radio) nie wykozysta swojej mocy poniewaz przez 8Ω głosnik popłynie mniejszy prąd niz przez 4Ω na tym samym wzmacniaczu. Na 8 omach wzmacniacz sie bedzie mniej grzał.
    djbolo
    Level 31  
    To ja wyjasnisz zjawisko, ktore mial moj kolega przy wzmacniaczu samochodowym, jak podlaczyl glosnik 8Ω to pracowalo oczywiscie troche niewydolnie, a grzalo sie lepiej niz patelnia... Po podlaczeniu 4Ω wszystko wrocilo do normy :? Mysle ze to moze tez zalezec od firmy. Nie klepmy dalej sporu, bo raczej malo sie on wiaze z tematem. Moze po prostu tamten wzmacniacz mial taka wade... Nie wiem do konca co tam sie dzialo, bo bezposrednio nie badalem tamtego przypadku :?

Wracajac do tematu, na allegrowiczow powinna ladnie podzialac ta blaszka - "nie dotykac..." oraz kolor membran tez da swoje :)
    oloelektro
    Level 16  
    Quote:
    Do samochodu to na 8 omach bym nie ładował. Do tego jeszcze stx- owski Spl, hmmm. W aucie raczej przyszłosci dla tego nie widze. Ale na allegro jak najbardziej, tylko nie pisz ze to 8omowce:)

Cikol a dlaczego mam nie pisac ze to 8 omowe ? nie rozumie
    ale jak jest w koncu z tymi 8 omowymi przeciez dwa w szeregu daje jakby nie było dzięki PANU OMOWI i jego prawu 4 OMY ?? zakreciliscie mnie :/:P
    cikol
    Level 27  
    no ale jak by nie patrzec to ta moc i tak sie rozłozy na 2 głosniki. Np gdyby to było 2 x 4 om to bym dał do tego dwie kosteczki tda1562 i mam 2* 60W czyli 120W. a tak moge zastosowac jedną i mam 'nedzne' 60W. :)

No nie pisz ze to są głosniki 8om jesli napiszesz ze idealnie do auta, bo przyjeło sie ze w aucie powinny byc głosniki o jak najnizszej impedencji ze względu na zasilanie które bez przetwornicy jest ograniczone do 14,4V. Przy 4 omach mozna z tych 14V wiecej wyciągnąc niz 8omami - wiekszy prąd popłynie przez głosniki 4omowe. - 'dzięki PANU OMOWI ' :)
    User removed account
    User removed account  
    DJ_Czyżyk
    Level 18  
    Ludzie, mnie sie zdaje ze 'skrzynia' ma jako calosc 4Ohm (no chyba ze 16...) wiec 4Ohm do auta to jaknajbardziej wpozadku :D
    Pozdro!
    mumian
    Level 15  
    konstrukcja spoko tak trzymać!!!
    mógbyśjeszcze w opisie napisać litraż strojenie ... ale
    ( czyli to ,,dręczenie" daje rezultaty :) )

gdzie kupiłeś przetwórniki i ile dałeś za wysyłkę
    pozdro
    kafka
    Level 22  
    przetworniki... głośniki... no... chyba wiesz ;)
    Kwaczor

VIP Meritorious for electroda.pl
    A skąd te gustowne druty jako osłona głośnika? To taki sprzedajny towar, wiec też bym pozakładał. Tylko nie wiem skąd to brać i jaki koszt.
    oloelektro
    Level 16  
    Takie druty to cięzko dostać a w sklepie z glośnikami nie ma szans .. chromowane druty to jak dobrze trafisz to moze znajdziesz w sklepie z obiciami na meble itp. dekoracje.... wnętrz albo w hurtopwniach stali jakies tam gdzie przedają zwykłe druty żebrowane ,ja nie moglem u siebei w miescie tego dostac nigdzie !!!! ale znalazłem na strychu starą antene TV aluminiowa poobcinałem druty.... na wiertarke Pasta TEMPO i polerka swieci sie teraz jak psu ja...ca :D ..jak sie chce to sie znajdzie ....
    adolfone
    Level 13  
    Bardzo ładne wykończono.Szeregowo nie opłaca Ci sie tego podpinac bo uzyskasz 16 ohm ja proponuje rownlolegle.Na allegro mozesz spokojnie wystawic 300-250 zł.Pozdrawiam