Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI - DVI-D - jeden laptop brak obrazu, drugi jest obraz, gniazdo OK, kabel OK

qstaa 29 Cze 2016 21:21 621 6
  • #1 29 Cze 2016 21:21
    qstaa
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie!

Sprawa dotyczy komputera i monitora, jednak w tym dziale znalazłem parę takich tematów, więc wrzucam tu.

Mam następujący problem.
    Mam połączony laptop ASUS z monitorem za pomocą kabla HDMI oraz przez przejściówkę HDMI - DVI-D zamontowaną przy monitorze.
    Wszystko działa.
    Chciałem podłączyć w ten sam sposób drugi, nowy laptop HP z tym samym monitorem - nie działa.

Fakty:
    1. Kabel i przejściówka sprawne bo połączenie działa z laptopem ASUS
    2. Kabel jest sprawny bo działa połączenie HDMI nowy laptop HP z telewizorem.
    3. Wyjście HDMI w nowym HP działa bo da się połączyć z telewizorem.
    4. Monitor obsługuje DVI-D

Także wszystko jest sprawne w różnych konfiguracjach a połączenie nowy laptop HP z monitorem nie działa!
    Monitor przestaje wyświetlać monit "Sprawdź przewód sygnałowy" i robi się czarny ekran ale obrazu brak.
    Próbowałem ręcznie zmieniać źródło w monitorze - na nic.
    Grzebałem też w ustawieniach Windows 10 i karty graficznej podstawowej (Intel HD530) jak i dodatkowej (nVidia Geforce GTX950M). Rozpoznawany w systemie jest typ podłączonego monitora - LG227WT - ale obrazu brak.

Co może być problemem?
    Czy jest możliwość braku kompatybilności zlącz HDMI z przejściówką HDMI - DVI-D?
    Czy są jakieś ustawienia w Windowsie 10 oprócz standardowych 1, 2 ekrany itp. gdzie można coś zmienić w wyjściu HDMI?

Nie mam już pomysłów...pomóżcie proszę!
    Dziękuję!!

0 6
  • Pomocny post
    #3 30 Cze 2016 00:42
    Polon_us
    Poziom 40  

Sterownik monitora pod Win10 jest zainstalowany?

0
  • Pomocny post
    #4 30 Cze 2016 14:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@qstaa

DriverMSG napisał:
    Zacznij od wymiany przejściówki. Z całego opisu wynika, że to najsłabsze ogniwo.

A ja zalecam wymianę tego wszystkiego na przewód w całości, z oryginalnie "zalanymi" końcówkami - wszystkie te przejściówki, łączenia gdzieś po drodze - to proszenie się o kłopoty, które mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu.

0
  • #5 30 Cze 2016 20:43
    qstaa
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!
    Sterownika monitora nie znalazłem ale laptop HP z którego nie widać obrazu na monitorze rozpoznaje go właściwie w systemie - tzn widać jego nazwę i typ.
    Zainwestuję w nowy kabel, zobaczymy.
    Zastanawiającej jest tylko dlaczego na jednym laptopie ASUSA takie połączenie działa a na drugim nie.
    Dodam że ten laptop na którym wszystko działa (ASUS) ma oprócz HDMI też wyjście DVI, tan nowy laptop (HP) ma już tylko HDMI więc niestety nie mam wyjścia.
    Zależy mi bardzo na jego współpracy z monitorem.
    Pozdrawiam!

0
  • #6 30 Cze 2016 21:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

qstaa napisał:
    Zastanawiającej jest tylko dlaczego na jednym laptopie ASUSA takie połączenie działa a na drugim nie.

Zapewne inny system operacyjny, inna karta graficzna (to i inny sterownik), być może inna wersja zabezpieczenia HDCP w obydwu komputerach na porcie HDMI, być może też inna wersja tego protokołu w samym monitorze - dużo tego "być może".
    Problem też polega na tym, że praktycznie nigdzie nie znajdziesz info o potencjalnych rozwiązaniach, protokołach zastosowanych w tym konkretnym sprzęcie - kiedyś tv miał schemat techniczny, często nawet "serwisówkę" można było znaleźć, opisy jakie układy gdzie były, co robiły, jakie było ich oznaczenie - dziś firma do tv daje instrukcję na 20 stronach i to wszystko, reszty nigdzie nie znajdziesz itd.

0
  • #7 04 Lip 2016 11:11
    qstaa
    Poziom 2  

[quote="KOCUREK1970"]

qstaa napisał:
    (...) - dziś firma do tv daje instrukcję na 20 stronach i to wszystko, reszty nigdzie nie znajdziesz itd.

Zgadza się...w dodatku 19 z tych 20stu stron to informacje o bezpieczeństwie użytkowania.
    Nie mam jeszcze nowego kabla ale po Twoim poście widzę że sprawa może nie być taka oczywista...
    Dzięki!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo