Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel - usterki i opinie o serwisie

sosarek 27 Lis 2016 14:31 37176 161
    van claude jean damme
    Poziom 16  
    suworow napisał:
    To podobnie jak ja i kolega Norbert

Jestem na tym forum od 2009 roku, czyli od czasu rozpoczęcia studiów w pięknym mieście Bielsko-Biała i ciągle mnie z kim mylą. Raz z Jurkiem-Elektritem-Motronic-Zgaga-Bida z Nędzą, i nnym razem z Norbertem.
    Co tu się dzieje :D ? A takie fajne forum w 2005-tym było. A jakie mody, a jaki Gulson :wink:.

Cytat:

Nigdy nie będzie takiego lata
    Nigdy policja nie będzie taka uprzejma
    Nigdy straż pożarna nie będzie tak szybka i sprawna

Nigdy papieros nie będzie tak smaczny
    A wódka taka zimna i pożywna
    Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt
    Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek
    Reprezentacja naszego kraju nie będzie miała takich wyników
    Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli
    Takiej musztardy i takiego mleka

Słońce nie będzie nigdy już tak cudnie wschodzić i zachodzić
    Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał
    Nigdy nie będzie takiej telewizji
    Takich kolorowych gazet
    Nigdy nie będziesz dla mnie miła taka
    Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak mądrych kazań
    Nigdy organista tak pięknie nie zagra
    Nigdy Bóg nie będzie tak blisko
    Tak czuły i dobry jak teraz

Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza

I nidgy nie będzie tak niezawodnego Satela jak kiedyś....
  • Osprzęt kablowy
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń
    van claude jean damme napisał:
    Jestem na tym forum od 2009 roku, czyli od czasu rozpoczęcia studiów w pięknym mieście Bielsko-Biała i ciągle mnie z kim mylą. Raz z Jurkiem-Elektritem-Motronic-Zgaga-Bida z Nędzą, i nnym razem z Norbertem.

Nie rozumiem, napisałem tylko, że ja i mój kolega Norbert stosujemy właśnie między innymi takie czujki....
    A o jakiego Norberta, z którym to kolegę mylą chodzi koledze?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Bo niestety Satel popełnił jeden ogromny błąd, w czasach kiedy był jedynym potentatem powinien mocno postawić nacisk na rozwój automatyki domowej, kiedy inni raczkowali, powinien ich zdusić w zarodku, miał taką możliwość. Na centralach IB, łatwo zrobisz system alarmowy, odwrotnie - nie. A w tej chwili coraz bardziej popularne są właśnie inst. tzw. budynków inteligentnych, Satel na siłę musi zaimplementować takie funkcje, a powinien wszystko budować odrębną ścieżką.
    IGS

Poziom 21  
    Satel już od kilku miesięcy pracuje nad osobnymi urządzeniami automatyki budynkowej, które to urządzenia są w certyfikacji i maja być wprowadzone hurtem jako cała rodzina urządzeń - systemu knx
    Byłem na prezentacji, widziałem, wygląda obiecująco - zwłaszcza że urządzenia spełniają najnowszą implementację protokołu knx secure

Co do uszkodzeń urządzeń za granicą,
    jest teoria kolegi, nieco spiskowa, ale być może prawdziwa - głosi ona że przy tej ilości urządzeń w produkcji jest jednak świadomość spadku jakości - na już poukładany, i serwisowo najtańszy w obsłudze Polski rynek trafiają urządzenia sprawne, ale drugiego sortu
    To tylko teoria, ale mogę sobie takie wyjaśnienie tej sytuacji wyobrazić
    raffin
    Poziom 24  
    Spadek jakości centralek zganiają na "jakość używanych elementów, na które nie mają wpływu..."
    avision
    Poziom 12  
    Nie wiem jak u innych ale po wymianie starej kilkuletniej Integry 32 na nową 128WRL nie idzie po starym kablu nawiązać łączności po RS. Coś tam łapie ale nie daje rady. Stara 32-ka śmigała bez problemu do końca.
    piotrg1967
    Poziom 9  
    bartek0808 napisał:
    Witam
    Ostatnio napotkalem się w Integrach 128, 256 zwyklych oraz z plusem z błędem pamięci RAM, może inni użytkownicy spotkali się z tym błędem i wiadomo od czego się pojawia ?
    Pozdrawiam

Witam. Właśnie mam taką usterkę na Integrze 64 i czekam na odpowiedź z serwisu co to może być.
    synology1
    Poziom 15  
    piotrg1967 napisał:
    bartek0808 napisał:
    Witam
    Ostatnio napotkalem się w Integrach 128, 256 zwyklych oraz z plusem z błędem pamięci RAM, może inni użytkownicy spotkali się z tym błędem i wiadomo od czego się pojawia ?
    Pozdrawiam

Witam. Właśnie mam taką usterkę na Integrze 64 i czekam na odpowiedź z serwisu co to może być.

kolego w tym tygodniu padło mi 2szt Integra 128 WRL w pamięci zdarzeń
    - Błąd pamięci Ram
    Przed pojawianiem się usterki objaw następujący, zawieszony manipulator ,załączona sygnalizacja akustyczna około 4 nad ranem szło skasować z pilota więc nie było potrzeby jechać, manipulator nie aktywny po ściągnięciu napięcia z manipulatora wracał do życia.
    Centrale rok produkcji 07-2015r po konsultacji z serwisem Satel proszę przysłać centrale.
    Na drugiej centrali poza błędem pamięci Ram komunikat Unknown
    Bateria sprawdzona 3.1V ,obecnie zrobiłem reset do ustawień fabrycznych wgranie na nowo konfiguracji od wczoraj spokój ale centrale kazał serwis przysłać,wiec po świętach demontaż i wysyłka.
  • Osprzęt kablowy
    synology1
    Poziom 15  
    avision napisał:
    Ja w swojej mam 21500 pozycji jak w obrazku, czyli też pamięć walnięta ?

No proszę wychodzi na to że sypią się przy podobnej ilości zdarzeń,przypuszczam że więcej central trafi do serwisu z produkcji 2015 z ponowną ilością zdarzeń chyba że to tylko zbieg okoliczności że podobna ilość zdarzeń
    avision
    Poziom 12  
    Moja jest z 2016.06 czyli bieżąca produkcja.

Info od Satela:

Jeśli bateria będzie miała prawidłowy poziom napięcia to w tej sytuacji jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia elementu na płycie centrali, prawdopodobnie pamięć RAM.
    sanatarium
    Poziom 22  
    Też miałem parę usterek manipulatora z hasłem "brak łączności z centralą" centrala Versa 10. Obrobienie przewodów na nowo to samo, nowy manipulator to samo, przepiołem na test z przewodu przeznaczonego do domofonu działa, przepinam z powrotem działa do dziś. Klient się pyta co było nie tak to mówię że brak styku. Czujniki Aqua... bez komentarza. Integra WRL to jakiś koszmar trzeba tak uważać na przewody antenowe żeby raz nie wyrwać ich z płyty a po drugie żeby nie zrobiły zwarcia. Integra 32 z czujnikami Luna ustawione przy braku głównego zasilania na podświetlenie. Instaluję ją w domu sobie żeby wszystko sprawdzić no i działa. Montaż na obiekcie i nie działa. No to co jest reset, aktualizacja oprogramowania i nic. Nowa płyta i to samo, z transformatora zamieniłem przewody miejscami i działa. Paranoja jakaś. Napięcie AC to jest a nie DC, a taki przypadek miałem. Jak nie Satel to jaka inna firma? Jablotron droga może DSC, Paradox? Co sądzicie?
    synology1
    Poziom 15  
    Dziś dalszy ciąg usterek central z roku 2014 ,telefon dostałem że nie reaguje manipulator ,pomyślałem że centrala z tego samego roku co pozostałe które zgłaszają błąd pamięci Ram .Po przybyciu na obiekt zostaje manipulator z komunikatem Uszkodzony Prog .Próbowałem restart z kołków bez rezultatu centrala nie wchodzi w tryb serwisowy manipulator ciągle ten sam komunikat.Napięcia pomierzone wszystkie ok.Niestety nie mogę połączyć się aby odczytać historię zdarzeń miał może ktoś z was taki przypadek .Komunikat może oznaczać że uszkodzone jest oprogramowanie centrali ja nie flaschowałem a właściciel tym bardziej dziwna sprawa się robi z tymi centralami pozostaje tylko serwis
    keseszel
    Poziom 26  
    Przerażacie mnie z tym Satelem. W pracy wyłącznie to było stosowane. Mało usterek, może dobra seria była. Serwis telefoniczny spoko.. Zaczyna mi się włos na głowie jeżyć..;-)
    synology1
    Poziom 15  
    keseszel napisał:
    Przerażacie mnie z tym Satelem. W pracy wyłącznie to było stosowane. Mało usterek, może dobra seria była. Serwis telefoniczny spoko.. Zaczyna mi się włos na głowie jeżyć..;-)

Jak założyłem te centrale 1,5 roku temu to do tej pory ani razu na usterce nie byłem,bo wszystko fajnie hulało.Niestety prawdopodobnie cała seria poszła więc myślę że te błędy o których piszemy zostały juz naprawione i w nowych tego problemu już nie spotkamy
    MariuszX49
    Poziom 20  
    Integra 64 Plus- sabotaże wejść i komunikaty o końcu trybu serwisowego (oczywiście nikt nie wchodził w serwis) dodatkowo standardowo unknow event po wymianie płyty wszystko OK płyta z października 2015. Powoli zaczynam się przyzwyczajać, ale co będzie wtedy gdy system da d...y jak będzie włam... Kogo wtedy do odpowiedzialności powinien klient pociągnąć?
    lisek62
    Poziom 9  
    Ja mam Integrę 128 Plus i GSM 5 połączone RS-em, zaznaczyłem powiadamianie SMS i wówczas SMS-y blokowały monitoring więc wydano oprogramowanie 1.16.
    GSM 5 musiałem "sprowadzić" obok centrali, ale trzeba było zakupić antenę zewnętrzną; otrzymuję teraz SMS-y wielokrotne więc kazano mi wysłać GSM i antenę do producenta nie dając nic w zamian; odesłali z opisem iż oprogramowanie do GSM jest tworzone.
    joy
    Poziom 20  
    No niestety problem jest dość poważy, ja już w ostatnich 4 miesiącach wymieniłem 4 Integry i już piąta do wymiany, i to u klienta u którego płytę już wymieniałem. Serwis Satela po prostu ściemnia twierdzą że winna jest pamieć flash którą którą kupowali od jednego producenta i niestety biedni dostali jakąś wadliwą partię. Tyle że z tego co zauważyłem padają płyty z pamięcią firmy AMIC , w nowych płytach w produkcji od sierpnia jest pamięć firmy MX, a mam u siebie w domu straszą 128 to siedzi tam pamięć ST. Możecie to zweryfikować u siebie. Mam w zapasie już kolejne bo na 100% wysypią się następne a kto zapłaci za serwis i dojazdy a przede wszystkim naszą reputację przecież to my polecaliśmy w wielu przypadkach ten sprzęt klientowi. Satel twierdzi że problem dotyczy 2% urządzeń, tylko że ja w ostatnim roku zamontowałem 15 szt. intega 64 i wysypały się 5. Info z z działu technicznego satela, płyty produkowane od sierpnia nie mają ja wady.
    synology1
    Poziom 15  
    U mnie dziś do kolekcji dołączyła 13 centrala niestety nie jest to dobry okres bo wszystko wydarzyło się przed samymi świętami i Sylwestrem, Rok 2015 jest wadliwą partią, wychodzi szukanie oszczędności
    Osobiście uważam że firma Satel nie podeszła do problemu profesjonalnie skoro mają już wiedzę o tym że dzieje się taki problem w/g mnie powinni na swojej stronie zamieścić info aby instalatorzy mieli wiedze i przygotowali się na mogące wystąpić usterki.Cóż z tego że mam konto u nich na stronie jak takich informacji nie podają Jak dla mnie to problem prawie rozwiązany bo siadły mi wszystkie centrale i właściciele powiadomieni.Obecnie problem mają te osoby co zainstalowany mają system poza domem.Ponieważ centrala sama się rozbroi w przypadku tutaj opisywanych problemów pamięci RAM.Prawda jest taka że być może te centrale już nie chodzą a właściciele jeszcze o tym nie wiedza co na to Satel ? po prostu udaje głupa że nic się nie dzieje ,może burza,może przepięcie wystarczy zadzwonić na infolinie i porozmawiać na temat błędu pamięci RAM zobaczycie co potrafią mówić.Myślę że w skali całego kraju zdążyli naprodukować choćby przez 6 miesięcy wystarczająca ilość central o których jeszcze nie jeden napisze.A potem nie dziwota że się czyta było włamanie był system ale alarm nie zadziałał.
    miroslaw37
    Poziom 11  
    Mogę tylko potwierdzić wszystko co koledzy piszą o problemach z centralami INTEGRA z 2015 (i początków 2016r). Sypią się skandalicznie! Przedtem prawie się nie psuły, a jeśli to w znanych okolicznościach jak np.przepięcia po burzach. W ostatnich kilku miesiącach wymieniłem 3 płyty 64 i 64+ i obawiam się, że to nie koniec. Wszystkie były "prawie nowe". Objawy podobne: błędy RAM, samoczynne rozbrajanie (!!!!), ciągłe restarty czy wreszcie utrata dostępu do centrali. Problem jest rzeczywiście poważny, a serwis plecie dyrdymały o przepięciach od palców którymi dotykano płytę w czasie montażu (!!!) co po kilku miesiącach skutkuje uszkodzeniem - serio, taki tekst dziś usłyszałem. Pełno wykrzykników w moim poście, ale to zasługuje na krzyk. Jeśli rzeczywiście zidentyfikowali problem (podobno któryś producent coś tam zmienił itd. ...), to chyba należało wycofać ten sprzęt od dystrybutorów i ostrzec instalatorów. Dawno temu był problem z wadliwymi modułami ekspanderów CA-64 i wtedy firma potrafiła się zachować, teraz niestety nie.
    Lukasz3232
    Poziom 18  
    Dzisiaj mam kolejną Integrę 32 do wymiany. Restarty przynajmniej raz dziennie, po restarcie jeden manipulator przestaje działać i nie obsługuje podpiętych do jego wejść czujek, pomieszczenia obsługiwane przez te czujki nie są chronione o czym system nie informuje. Można wynieść wszystko, a alarm nawet nie wyświetla komunikatu o usterce.

Serwis zaproponował zmianę oprogramowania - nie pomogło, restart do ustawień fabrycznych i powtórne wgranie danych - nie pomogło, wymianę manipulatora, okablowania i obserwowanie systemu. Zapytany wprost, czy to nie jest związane z wadą fabryczną płyty odpowiedział, że najpierw należy wykluczyć inne usterki. Jakoś nie wierzę serwisowi i jadę wymienić płytę na nową z datą produkcji z końca 2016 roku. W hurtowni pokazano mi półkę wypełnioną Integrami przygotowanymi do wysłania do naprawy.

Kolejna Integra 32 powieszona miesiąc temu działa, ale codziennie wysyła komunikat: "Pamięć zapełniona w 50%". Czy według Was oznacza to jej rychły koniec?
    synology1
    Poziom 15  
    Lukasz3232 napisał:
    Dzisiaj mam kolejną Integrę 32 do wymiany. Restarty przynajmniej raz dziennie, po restarcie jeden manipulator przestaje działać i nie obsługuje podpiętych do jego wejść czujek, pomieszczenia obsługiwane przez te czujki nie są chronione o czym system nie informuje. Można wynieść wszystko, a alarm nawet nie wyświetla komunikatu o usterce.

Serwis zaproponował zmianę oprogramowania - nie pomogło, restart do ustawień fabrycznych i powtórne wgranie danych - nie pomogło, wymianę manipulatora, okablowania i obserwowanie systemu. Zapytany wprost, czy to nie jest związane z wadą fabryczną płyty odpowiedział, że najpierw należy wykluczyć inne usterki. Jakoś nie wierzę serwisowi i jadę wymienić płytę na nową z datą produkcji z końca 2016 roku. W hurtowni pokazano mi półkę wypełnioną Integrami przygotowanymi do wysłania do naprawy.

Kolejna Integra 32 powieszona miesiąc temu działa, ale codziennie wysyła komunikat: "Pamięć zapełniona w 50%". Czy według Was oznacza to jej rychły koniec?

Kolego dwa posty wyżej pisałem nawet screna dałem 50% zapełnienia jest jednym z objawów pakuj centrale na serwis.Jutro ma być pierwsza partia z naprawy ciekaw jestem jaki opis naprawy będzie.
    MariuszX49
    Poziom 20  
    @synology1 wymieniono oprogramowanie, test ok. Tylko pamięć dziwnie zmieni nazwę na MX i nr seryjny płyty zmieni się w cudowny sposób (przynajmniej u mnie już tak 3 szt. wróciły).
    synology1
    Poziom 15  
    MariuszX49 napisał:
    @synology1 wymieniono oprogramowanie, test ok. Tylko pamięć dziwnie zmieni nazwę na MX i nr seryjny płyty zmieni się w cudowny sposób (przynajmniej u mnie już tak 3 szt. wróciły).

Dziękuje za info jutro jak wrócą pierwsze sztuki to pochwale się co u mnie napisali.:)
    IGS

Poziom 21  
    w tym sęk że serwis od zawsze pisze to samo ... ugrade oprogramowania ... wymiana stabilizatora, modernizacja czy jakoś tak ..... że niby taki lifting tylko
    miroslaw37
    Poziom 11  
    IGS napisał:
    w tym sęk że serwis od zawsze pisze to samo ... ugrade oprogramowania ... wymiana stabilizatora, modernizacja czy jakoś tak ..... że niby taki lifting tylko

Wymiana stabilizatora to juz nie jest lifting ;)