Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kociol Viessmann palnik olejowy gaśnie ?

30 Cze 2016 00:14 1635 3
  • Poziom 26  
    Witam. Proszę o radę.
    Po ostatnim serwisie okresowym (jesień) kotła, coś jest chyba nie tak jak trzeba. W trakcie pracy pomimo działania wentylatora, słychać że palenisko co kilka minut na chwilę gaśnie. Również sam poziom szumu (hałasu) generowany przez komorę spalania w trakcie normalnej pracy jest jakby mniejszy niż wcześniej. Ogólnie w mojej okolicy jest duży problem z dostępnością dobrego serwisu. Jaka może być przyczyna tego stanu i co mogę sam sprawdzić, zanim jednak trzeba będzie zamówić serwis ?
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Borutka napisał:
    co mogę sam sprawdzić

Nic więcej sam nie sprawdzisz prócz tego co zdiagnozowałeś. Palnik należy nastawić wg wytycznych producenta a później doregulować ale do tego trzeba mieć przynajmniej analizator spalin.

• Poziom 21  
    Każde grzebanie w palniku samemu może ci pogorszyć sprawę, wystarczy nieraz trącić klapę powietrza, przesunięcie drążka dyszy , czy jak to niektórzy domorośli mechanicy zmieniają sobie dyszę samemu(tak bywa !) i masz kompletnie rozregulowany palnik, a z do kompletnego zabicia sadzą pieca wystarczą nieraz już dwie godziny. Jedyne co możesz zrobić do czasu przyjazdu serwisu bo to nieuniknione, to przeczyścić szkło fotokomórki, obejrzeć z wierzchu i czy np na transformatorze zapalającym czy cewce pompy nie widać wybrzuszeń i czy nie śmierdzi spalonym plastikiem, by o tym uprzedzić serwis. Sprawdzić czy masz paliwo w zbiorniku :P, czy filtr paliwa jest czysty, czy na zbiorniku nie walają się jakieś graty którymi zamknąłeś zawór paliwa(często tak bywa). Jeśli tankowałeś w ciągu ostatniego miesiąca czy dwóch, możesz otworzyć klapę kotła (nie ruszając palnika) i sprawdzić czy tarcza palnika nie jest pokryta "skwarkami" sadzy, to albo dysza leje albo inna mieszanka paliwa przez co i tak potrzebna jest regulacja. Innymi słowy wizyta serwisu cię nie ominie.
  • Poziom 26  
    Dzięki Panowie za odpowiedź. A może jeszcze uda mi się tu na forum znaleźć poczciwy serwis, który oblatuje "mój teren" ?