Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart B8550 - Ogólny błąd drukarki 0x61011bea

30 Cze 2016 11:12 1245 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z HP Photosmart B8550. Ostatnio zaczęła wyrzucać komunikanty na zmianę "Zacięcie papieru" i "Blokada karetki". Papieru w rolkach ani przy głowicy nie było widać, głowicą drukująca nie można było ruszyć (była zablokowana w strefie parkowania) a drukarka dziwnie rzęziła, tak jak by jakiś pasek się ślizgał, mechanizm się zaciął. Postanowiłem zobaczyć co jest w środku. Po zdjęciu obudowy zauważyłem że jakiś mechanizm z trzema zębatkami leży sobie w obudowie obok metalowego trzpienia. Środkowa zębatka, która była osadzona na metalowym pręcie okazała się pęknięta, więc ją skleiłem mechanizm chodził dobrze i został zamontowany w drukarce. Teraz karetka została odblokowana mechanizm działa, karetka się przesuwa jednak po chwili wyskakuje komunikat 0x61011 "Ogólny błąd drukarki" W załączniku przesyłam filmik jak zachowuje się drukarka.Proszę o pomoc z tego co widziałem ja YT nie tylko ja miałem taki problem. Jednak nie znalazłem w Google rozwiązania. Pozdrawiam

Film:
  • Poziom 31  
    Z piętnastoletniej praktyki wiem, że klejenie uszkodzonych elementów plastikowych w drukarkach jest poronionym pomysłem. Można kleić pęknięte obudowy a nie elementy pracujące typu zębatki. Patrząc na zachowanie się drukarki śmiem twierdzić że nadal jest uszkodzona mechanicznie, ale aby to stwierdzić definitywnie potrzebne jest bystre oko serwisanta.
  • Poziom 10  
    Witam. Znalazłem co było problemem, dzisiaj drukarka już działa. Chodziło o to że sklejona zębatka w sprzęgle w którą wchodzi metalowy trzpień blokujący kasetę w strefie parkowania nie miała wystarczającego tarcia. nalanie kleju a następnie przypiłowanie otworu dało pozytywne rezultaty. Sprzęgło jak widać jest przeznaczone do danej ilości wydruków i później robi się problem. Więc szukam sprzęgła na wymianę do póki działa (chociaż sądzę że będzie ciężko). Temat zamykam.