Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD

BocianXX 30 Cze 2016 13:05 1254 0
    BocianXX
    Poziom 14  
    Do sprzedania 17 calowy laptop Dell 7720 17R z uszkodzoną płytą główną (reszta komponentów sprawna). Nie chce mi się, powiem szczerze, wyprzedawać części i wolę sprzedać całość (może ktoś naprawi płytę lub ją wymieni na sprawną, zyskując w pełni sprawnego laptopa w bogatej konfiguracji).
    Poniżej konfiguracja komputera:
    Spoiler:
    Model:
    DELL 17R Inspiron 7720 NOTDEL-00010-8V
    Procesor:Intel Core i7 trzeciej generacji!
    Intel Core i7 3610QM 4x2,30GHz 6MB L3 cache, 64bit, 22nm!,
    Hyper-Threading 3,3GHz w trybie TurboBoost,
    (logicznie 8x2,30GHz - dzięki technologi Hyper-Threading)
    Pamięć:8GB RAM DDR3 1600MHz (dwie kości po 4GB)
    Dysk twardy: 1000GB SATA 5400obr/min + SSD OCZ Vertex 4 128GB SATA3
    Karta graficzna:Dwie karty graficzne! Technologia NVIDIA OPTIMUS!
    NVIDIA GeForce GT650M z 2GB DDR3 pamięci własnej
    +Intel HD Graphics 4000
    Z procesorem jest zintegrowany układ graficzny HD Graphics 4000, którego wykorzystanie (na zmianę z niezależną kartą NVIDIA GeForce) jest możliwe dzięki technologii Nvidia Optimus.
    Matryca:17,3 cala LED matowa o rozdzielczości Full HD 1920x1080
    Sieć: Karta sieciowa LAN 10/100
    Karta sieciowa WiFi 802.11 b/g/n
    Intel Wireless Display (WiDi)
    Bluetooth 4.0 HS
    Napędy: Wbudowany napęd SuperMulti DVD+/-RW
    z obsługą nośników dwuwarstwowych
    Porty:4x USB 3.0
    D-Sub (VGA)
    HDMI
    RJ-45 (LAN)
    Wejście na mikrofon
    Wyjście na słuchawki / głośniki
    Wbudowana kamera 1 Mpix
    Czytnik kart pamięci 6w1
    Wejście zasilania
    Kensington Lock
    Karta dźwiękowa:Zintegrowana karta dźwiękowa High Definition Audio
    Wbudowany mikrofon. Wbudowane głośniki Skullcandy 2.1 głośniki (2 x 2W) + subwoofer. Technologia SRS Premium Sound HD
    Bateria: Litowo-jonowa 6 komorowa
    Wymiary: 418 x 287 x 29,7~34,0 mm / 3,30kg
    System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium PL 64bit
    Sprzęt ma 3,5 roku, zakupiony w końcówce 2012 roku za dobrze ponad 4k PLN. Od początku robił za stacjonarkę, pracując tylko i wyłącznie na porządnej podstawce chłodzącej Zalmana jako komputer biurowy (gry jakiekolwiek odpaliłem tylko testowo zaraz po zakupie). W marciu 2013 dokupiłem do niego dysk SSD OCZ Vertex 128GB, instalując go w drugim dostępnym w kadłubku slocie. Są w nim więc dwa dyski (oryginalny, zakupiony z laptopem, system Win7 Home Premium PL na SSD + 1TB HDD na dane). Obydwa dyski oczywiście w 100% sprawne, sprawdzone w Crystal dysku, status Good. Sprzęt działał przez okres użytkowania wzorowo (zero zawiech, blue screenów etc). Problem zaczął się jakoś pod koniec kwietnia tego roku i polegał na tym, że laptop nie zawsze włączał się za pierwszym razem, często startował za 2-3 razem, potem niestety trzeba było włączać i po kilkanaście razy aż za którymś razem i 50 włączeń nic nie dawało. Wysłałem go więc do poleconego przez znajomego serwisu w trójmieście. Tam zdiagnozowano uszkodzenie płyty głównej, wyczyszczono całość i, że serwis nie chciał podjąć się naprawy płyty, zaczęły się poszukiwania nowej płyty głównej. W międzyczasie kupiłem nowy sprzęt i, że sprawa się przeciągała w czasie poprosiłem o odesłanie sprzętu z powrotem. Po powrocie, wyjąłem płytę główną (zrobiłem dokładne zdjęcia, jeśli komuś pomogą) i potwierdzam, że oprócz wyczyszczenia, nie ma żadnego śladu ingerencji, prób napraw etc.). Znalazłem oczywiście ofertę reballingu układu GPU dla tego modelu, który zapewne na jakiś czas by pomógł, ale nie uznaję takich metod naprawy i nie chciałem nikogo pakować na minę... Procesor i7 na płycie jest w podstawce więc, obniża to znacząco koszt płyty. Odpowiednią płytę nawet namierzyłem na Aliexpress, ale, nie chcę, powiem szczerze, ponosić już dodatkowych kosztów i wolę sprzedać to co jest (mogę pomóc w poszukiwaniach i podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach nowej, gdyż jest multum wariantów płyt dla tego kadłubka).
    Laptop jest w bardzo dobrym stanie wizualnym (jak pisałem pracował jako stacjonarka). Z wad, jakie należałoby wymienić są dwie mikro skazy na zewnętrznej powłoce matrycy (patrz zdjęcia) oraz urwany zaczep od dolnej klapy serwisowej (klapa zasłania dyski, dostęp do pamięci RAM oraz karty WLAN) przez co lekko odstaje jedna strona klapy, ale nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. Bateria przed awarią płyty głównej wytrzymywała 1h15m-1h30m oglądania filmu z dźwiękiem. W komplecie zasilacz + mogę dorzucić płyty jakie nagrałem na samym początku (kopia oryginalnego systemu Win7).

Cena 1000zł z wliczoną wysyłką kurierską po przedpłacie. UPDATE: Obniżka do 800zł Taniej nie będzie.
    Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, proszę śmiało pytać.
    Tel. 513159709
    Poniżej zdjęcia:
    [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD
    [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD[Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD[Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD
    Reszta zdjęć:
    Spoiler:
    [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD
    [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD [Sprzedam] Laptop Dell 7720, uszkodzona płyta i7 8GB HDD+SSD 17FHD
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • PCBway