Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator nie daje zimnego powietrza

30 Cze 2016 14:04 2454 7
 • Poziom 9  
  Posiadam klimatyzator Coolmaster AC 9E. Stał ostatnich parę miesięcy na tarasie więc rozebrałem i przeczyściłem wewnątrz. Po załączeniu okazało się, że nie daje zimnego powietrza. Wezwałem fachowca, który zamontował zaworek i napełnił gazem. Dalej nie mam zimnego powietrza. Gaz nie ucieka, kompresor załącza się, skraplacz jest zimny i zroszony, z tyłu wylatuje ciepłe powietrze, które daję rurą na zewnątrz. W pokoju 20m2 mam temperaturę 30C. Po włączeniu klimatyzatora spada do 26C i tyle. Temperatura powietrza przy wylocie to jakieś 17C. Czy nie powinno być dużo mniej. Ostatnio włączałem jakieś pół roku temu i coś mi się zdaje, że powietrze było niemal lodowate.

  Dodam jeszcze,że klimatyzator strasznie się nagrzewa w tylnej dolnej części. Może to coś podpowie w czym może tkwić problem.
 • Poziom 10  
  Witam
  A włancza się wentylator skraplacza
 • Poziom 9  
  Nie specjalnie wiem jak to sprawdzić.
 • Specjalista urządzeń chłodniczych
  yaro30 napisał:
  Gaz nie ucieka, kompresor załącza się, skraplacz jest zimny i zroszony,

  Skąd ta pewność że nie ucieka? Skraplacz powinien być gorący i suchy no chyba że piszesz o parowniku. Jaką masz temperaturę zimnego powietrza? temperaturę w pomieszczeniu?
 • Poziom 9  
  Fachowiec sprawdzał ciśnienie parę dni po tym jak napełnił. Potem trochę spuścił próbując naprawić. Niby miało pomóc, ale nie pomogło więc stwierdził, że tak ma być. Temperatura pomieszczenia była +30. Temperatura z klimatyzatora +17
 • Poziom 9  
  Tak, to było na najwyższym biegu. Przez 3 godziny pomieszczenie 25m2 zostało schłodzone o 1 stopień więc bardzo średnio to wyglądało. Najwyraźniej za mała moc urządzenia. Na etykietce jest 830W. Pamiętałem jednak, że wcześniej dawało to lodowate powietrze, ale rzeczywiście temperatura otoczenia była wtedy z 8 stopni niższa.