Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bipolarne tyrystory wysokiej mocy od IXYS

ghost666 30 Cze 2016 14:08 1431 0
 • Bipolarne tyrystory wysokiej mocy od IXYS
  Na rynku pojawiły się właśnie nowy moduły zawierający wysokiej mocy bipolarne tyrystory. MCMA140 produkowane są w obudowie TO-240 i spełnia wszystkie wymagania JEDEC, jeśli chodzi o ten rodzaj obudowy. Układ ten produkowany jest przez firmę IXYS, która zaimplementowała w nim swoją technologię DCB, zapewniającą zwiększenie wydajności, lepsze chłodzenie i wyższą niezawodność układu.

  Układy z rodziny MCMA140 to mowa klasa podwójnych, zintegrowanych tyrystorów zdolnych do pracy z prądem do 140 amperów w temperaturze obudowy do 85°C. Moc na jakiej operować może ten układ jest o 17% większa niż w przypadku aktualnie wiodącego na rynku rozwiązania. Pozwala to na modernizację istniejących układów w celu poprawy ich wydajności energetycznej. Modernizacja taka jest niezwykle prosta z uwagi na fakt, że układy z rodziny MCMA140 są kompatybilne pin w pin z innymi układami na rynku. Wprowadzenie na rynek nowej rodziny podwójnych tyrystorów przez IXYS otwiera także możliwość projektowania mniejszych systemów mocy, dzięki zmniejszeniu wielkości systemów chłodzenia przy zachowaniu takiej samej mocy jak w układach poprzedniej generacji.

  "IXYS kontynuuje swoje przywiązanie do zapewnienia bardziej 'Zielonych' rozwiązań swoim klientom, poprzez zmniejszenie ilości materiałów potrzebnych do konstrukcji urządzeń, bez zmniejszania mocy, wydajności czy niezawodności urządzeń" mówił Bradley Green, dyrektor działu sprzedaży na Europę firmy IXYS.

  "Poprzez zmniejszenie wielkości systemów, zwiększenie gęstości mocy w układzie i projektowanie naszych elementów pod kątem bardzo długiego cyklu życia firma IXYS wpisuje się w środowisko inicjatyw dużych korporacji, które mają na celu redukcję wielkości i kosztów nowych urządzeń" podsumowuje Green.

  Przykładem elementu z nowej rodziny jest podwójny tyrystor MCMA140P1600TA. Prąd nominalny tego elementu wynosi 140 A, a napięcie pracy aż 1600 V. W przyszłości cała seria ma obejmować układy pracujące przy napięciu od 800 V do 2200 V - tyrystory oraz diody mocy.

  Firma IXYS upatruje głównych aplikacji swoich nowych układów w systemach zasilania awaryjnego (UPS), sterownikach silników, modulatorach czy układach kontroli jakości napięcia zasilającego.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/ixys/higher-power-bipolar-thyristor/