Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra b, 2.0, benzyna, 96r. Nieszczelność układu klimatyzacji.

barchan1234 30 Jun 2016 17:25 1314 6
    barchan1234
    Level 9  
    Witam. Problem polega na nieszczelności układu klimy.Klima została napełniona i 3 dni po była już pusta. Zauważyłem zielone wycieki z kompresora.Pseudo fachowiec polecił uszczelnienie preparatem. Moje pytanie. Czy to ma sens ?
  • Helpful post
    krzysztof 123244
    Level 2  
    Uszczelniacz zatrze pompę, tylko wymiana . Tak w ogóle to przed ponownym nabiciem wymień zaworki w portach bo one też lubią przeciekać a koszt to parę zł.
  • Helpful post
    zdzichra
    Level 30  
    Czy to ma sens zależy od wielkości przecieku.Jeżeli gość zagwarantuje że przeciek ustąpi jak nie to zwrot kasy to wydaje mi się że ma.Znam przypadki że wyciek ustąpił po uszczelnianiu.Typ stosuje podobno środek którego używa armia amerykańska-czy to prawda nie wiem ale środek jest skuteczny.
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Upewnij się że nigdzie więcej nie ma tego zielonego barwnika UV . Np.skraplacz/chłodnica klimy na dole.
    barchan1234
    Level 9  
    Dzięki panowie za poradę. Mam pytanie z innej beczki. Kto mi powie gdzie w Vectra b 2.0benzyna Ecotec jest zawór Egr?
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Opel Vectra b, 2.0, benzyna, 96r. Nieszczelność układu klimatyzacji. O ile mnie pamięć nie myli to tak wygląda.
    barchan1234
    Level 9  
    Dzięki wielkie !