Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook TYPE:7341498 - Awaria płyty indukcyjnej.

janek11389 01 Jul 2016 07:31 5205 5
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Uszkodzona płyta indukcyjna Mastercook TYPE:7341498X od pioruna, Poleciał warystor który go zabezpiecza, po wymianie nadal nie chodzi, po głębszych oględzinach znalazłem rozsadzony tranzystor T29 SMD i uszkodzoną podwójną diodę D33 podłączoną do tego tranzystora, wygląda tak samo jak tranzystor SMD z trzema nogami, w obwodzie przetwornicy zaraz po grecach, na tranzystorze został tylko napis X, dalej tylko kreska, albo Z, albo M, nie wiem co to za tranzystor, czy PNP, czy NPN i co to za dioda, da się coś tam podstawić?
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    TONI_2003
    Moderator
    Zamieść zatem fotkę naklejki z jej danymi oraz kilka innych z samej płyty (nie tylko z obszaru uszkodzenia) :D
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Kupiłem nowy piec, ale tematu nie zamykam, synowa ma identyczny piec, ale nie miałem odwagi powiedzieć czy można zajrzeć do niego celem weryfikacji uszkodzonej części, ale sama zaproponowała, to dziś spróbuję to ogarnąć, a że nigdy nie zajmowałem się częściami SMD i nie posiadam katalogów, to po weryfikacji wrzucę kody tych wynalazków, może podpowiecie co to jest i czy do dostania, a jak zadziała to zapakuje i na strych jako zapasowy.
    Pozdrawiam.
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Otworzyłem sprawny piec, tranzystor o oznaczeniu na płycie T29 to maleńki prostokącik z jedną nóżką u góry i z dwiema na dole, i wybitym napisem [*XM.] gwiazdka to też kropka.
    Dioda z oznaczeniem na płycie D33 to prostokącik z jedną u góry i dwiema na dole o oznaczeniu JPN z kropką na dole po między j a p, próbowałem to znałeś w sieci, ale nic z tego, więc proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    TONI_2003
    Moderator
    janek11389 wrote:
    tranzystor o oznaczeniu na płycie T29 to maleńki prostokącik z jedną nóżką u góry i z dwiema na dole, i wybitym napisem [*XM.] gwiazdka to też kropka.

Już pisałem powyżej daj fotki (ekstra jakość) to da nam więcej niż Twoje opisy :D
    :arrow: :idea: Przykład, ale czy tak jest na pewno :?:
    Mastercook TYPE:7341498 - Awaria płyty indukcyjnej.
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Kupiłem nowy, a stary poszedł na strych na części i po problemie.
    Pozdrawiam.