Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.8 ADR - (G89) czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza BŁĄD

rafalekb19 01 Lip 2016 08:50 1605 3
  • #1 01 Lip 2016 08:50
    rafalekb19
    Poziom 9  

Witam

Mam raki problem że teraz kiedy jest gorąco czyli ok 30 stopni na zewnątrz wentylator klimatyzacji złącza się na drugi bieg (ten przy chłodnicy). Kiedy już się załączy to zdarza mu się opadać z obrotów i ponownie wchodzić na obroty, efekt jest taki jakby ktoś kabelki przykładał i pozwalał żeby iskrzyły, dodatkowo z przekaźników przy bezpiecznikach słychać charakterystyczne "trykanie" takie jakby iskrzenie i załączanie/rozłączanie.

Przekaźniki wymienione (wszystkie bo miałem zapas) i dalej jest to samo. Jedyny błąd na klimatroniku to:

(G89) czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, ciągły

Czy ten czujnik może mieć wpływ na takie zachowanie wentylatora klimatyzacji?

Poza tym klima chodzi b. dobrze.

0 3
  • #2 01 Lip 2016 09:03
    ociz
    Moderator Samochody

rafalekb19 napisał:
    efekt jest taki jakby ktoś kabelki przykładał i pozwalał żeby iskrzyły

Wiesz że coś nie kontaktuje dobrze to teraz tylko znajdź co. Ewentualnie w samym wentylatorze szczotki mogą się kończyć.

0
  • #3 01 Lip 2016 09:14
    rafalekb19
    Poziom 9  

Kolega mechanik podpowiada że taki efekt może wywoływać błąd czujnika temperatury ale nie sądził że ten czujnik się nam pokaże.

No i to pstrykanie w przekaźnikach jeszcze...

0
  • #4 09 Sie 2016 15:21
    rafalekb19
    Poziom 9  

No więc czujnik był zwyczajnie odłączony, po podłączeniu bład zginął. Jeśli chodzi o to pstrykanie w przekaźnikach to po zdjęciu osłony pod kierownicą okazało się że jest jeszcze jeden rząd przekaźników i tam też jest przekaźnik 213 który to właśnie pstrykał (tak jakby łapał i rozłączał II bieg wentylatora). Wymieniłem na drugi (też używany) i od razu ustało pstrykanie. Tyle że minął tydzień i pstrykanie znów powróciło w wymienionym przekaźniku. Co może być - nie wiem. Czemu przez tydzień było dobrze? coś powoduje że przekaźnik siada, czy przekaźnik też jest trefny...

0
  Szukaj w 5mln produktów