Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt kosiarki hybrydowej.

slazdu 20 Wrz 2016 20:50 15639 34
    slazdu
    Poziom 10  
    Witam
    Kilka szczegółów. Swoją łąkę, jak to nazwał kolega "tzok", kosiłem tą kosiarką od początku roku 8 do 10 razy. W międzyczasie naprawiłem kilka detali i mogę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony. Nie wiem, czy widziałeś oba filmiki, czy tylko ten z mojego pierwszego postu, więc na wszelki wypadek zamieszczam linka - https://www.youtube.com/watch?v=qojA_KgukIM
    Teraz kilka dod. wyjaśnień.
    Zastosowałem nadajnik typu - DX5e DSMX Spektrum. Oficjalnie jest on 5 kanałowy, jednak udało mi się wykorzystać przełącznik służący do synchronizacji z odbiornikiem jako 6'ty kanał. Odbiornik 6 kanałowy typu - http://www.rcpitstop.pl/pl/p/Spektrum-DSM-X-odbiornik-6CH-Micro-AR610/6630. Dodatkowo dwa regulatory wysoko prądowe do sterowania dwoma silnikami napędu kosiarki, jedno serwo do sterowania gaźnikiem i 4 RC switch'e do sterowania światłami, opróżnianiem kosza, gaźnikiem i rozrusznikiem. Alternator zasila całość i ładuje aku.
    Musiałem zaprojektować( i wykonać dwa prototypy) płytkę wspomagającą wszystko z dużym przekaźnikiem do rozrusznika - fotki w zał. Ta bez soldermaski powstała w moim warsztacie. Ta płytka z zieloną sodermaską, została wykonana przez pewna f-mę. Samą kosiarkę też deczko musiałem przerobić, bo silniki napędowe nie mieściły się pod spodem. Ale, Migomat, drugi warsztat, trochę cięcia, spawania i jest ok.
    W sobotę planuje chyba ostatnie koszenie w tym roku. Co dalej, zobaczymy :)
    Pozdr.
    slazdu
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
    ^ToM^
    Poziom 37  
    slazdu napisał:

Nie dalej jak jesienią zeszłego roku przyszedł mi do głowy ciekawy pomysł. Postanowiłem postarać się zbudować coś co pomoże mi w koszeniu trawy w moim ogrodzie. Trochę spawania, szlifowania, projektowania w Eagle i wyszło mi coś takiego.

Nie, no wreszcie jakiś genialny projekt na elektrodzie!
    Gratuluję i jestem ciekaw, kiedy takie coś będzie można kupić w Castoramie.

Dodałbym jedynie jakąś możliwość szybkiego dołączenia oryginalnej rączki, bo czasami się jednak może przydać opcja "ręcznego" koszenia.

Pozdrawiam i prosimy o szczegóły konstrukcyjne w postaci dobrych zdjęć.
    slazdu
    Poziom 10  
    Witam
    Kolega pyta "kiedy takie coś będzie można kupić w Castoramie". Jeszcze nie myślałem o Cast..ramie, ale sprawdziłem pomysł na nowej podstawie. Tą podstawą była nowa kosiarka z silnikiem 200ccm, szerokością 22" i oryginalnym rozrusznikiem. Wybrałem model z przednim zawieszeniem, które nie trzeba wiele przerabiać i wyszło mi coś takiego:
    https://www.youtube.com/watch?v=1-wPOBCVO6c&t=1s
    Wiem, że krytycznych komentaży będzie większość, jak na początku tego tematu, ale mi to nie przeszkadza.
    Spójrzcie na zał.
    (':D')
    Pozdr.
    slazdu