Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Farnell sprzedał Cadsofta firmie Autodesk

ghost666 01 Jul 2016 10:29 2247 4
Computer Controls
 • Farnell sprzedał Cadsofta firmie Autodesk
  Firma Premiere Farnell ogłosiła 27 czerwca, że sfinalizowana została sprzedaż Cadsoft Computer GmbH, twórcy popularnego oprogramowania Eagle, służącego do projektowania schematów i płytek drukowanych do urządzeń elektronicznych. Sprzedaż odbyła się poprzez spółkę zależną od Premiere Farnell - Celdis Limited. Władze firmy nie podają żadnych informacji, pozwalających łączyć tą transakcję z kłopotami finansowymi brytyjskiej grupy Farnell, o których informowaliśmy już wcześniej.

  Nabywcą firmy Cadsoft Computer GmbH jest spółka pomocnicza firmy Autodesk Inc., doskonale znanego twórcy oprogramowania CAD i CAM. Firma Autodesk zamierza włączyć oprogramowanie Eagle do swojego portfolio oprogramowania dedykowanego do projektowania układów elektronicznych. Według umowy, podpisanej pomiędzy oboma stronami, Farnell nadal będzie dystrybutorem oprogramowania Cadsoft Eagle.

  Opisana powyżej transakcja realizowana jest w ramach zainicjowanej w zeszłym roku akcji, której celem jest zmiana strategii Premiere Farnell i skupienie się głównie na zasadniczym działaniu - dystrybucji sprzętu, elementów elektronicznych i oprogramowania. Działania w ramach tego planu polegają na zmianie portfolio posiadanych spółek (stąd sprzedaż developerskiego Cadsoftu czy zajmującego się wytwarzaniem PCB i gotowych urządzeń Farnell PLC), co ma także przełożyć się na zmniejszenie zadłużenia netto grupy Premiere Farnell o około 8% (w porównaniu do końca stycznia bieżącego roku).

  Źródło: http://www.premierfarnell.com/content/sale-cadsoft-0

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11582 posts with rating 9793, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls
 • #2
  Macosmail
  Level 34  
  No to Eagle może przestać być tanim i popularnym oprogramowaniem dla hobbystów. Na szczęście jest w niczym mu nie ustępujący KiCad :-)
 • Computer Controls
 • #3
  ghost666
  Translator, editor
  Macosmail wrote:
  No to Eagle może przestać być tanim i popularnym oprogramowaniem dla hobbystów. Na szczęście jest w niczym mu nie ustępujący KiCad :-)


  Eagle już jakiś czas temu przestał być tani, moim zdaniem. A czy popularny to zależy, gdzie przyłożyć ucho. Istotnie popularniejszy od KiCada jest, ale z drugiej strony jest sporo innego oprogramowania.

  Fajnie by było, jakby dostał trochę lepsze wsparcie ze strony producentów układów elektronicznych - większa liczba bibliotek zawsze pomaga, oraz integrację z całym ekosystemem Autodeska, bo to jest bardzo wygodny "świat". Poza tym nie do przecenienia jest np. fakt, że studentom i jednostkom takim jak szkoły czy uczelnie Autodesk udostępnia swój soft za darmo.
 • #4
  tesla97
  Level 14  
  Integracja Eagle'a z AutoCad'em to była by piękna rzecz.
  Teraz otwieram plik w cadzie z wymiarami i przenoszę powolutku do eagle'a wymiarowania a często siatka nie pasuje a to to itd.
  Myślę, że może to pójść w dobrym kierunku tylko cena wzrośnie diametralnie.
  No chyba że wersja "darmowa"...
  PS. Ale wersja "darmowa" to nie dla użytku komercyjnego oczywiście.
 • #5
  Szarry
  Level 9  
  Mnie za to martwi, że Autodesk zapewne wypuści tylko wersję dla jedynego słusznego systemu operacyjnego :/