Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CORSA B 1,2 - Check Engine

01 Lip 2016 10:40 642 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Mianowicie, jestem w posiadaniu Corsy B 1,2 8V 94r
    Po przejechaniu 10-15 km zapala mi sie kontrolka check engine.
    Dodam, że samochód chodzi prawidłowo, silnik ładnie chodzi na wolnych obrotach, wszystko jest wporządku.
    Dodam też, że wymienialem silnik z corsy B ale z 98 rocznika.
    Co może być powodem tej kontrolki?
    Bylem na stacji diagnostycznej ale komputer nie wykazał żadnych błędów, lecz kontrolka mi się zapala po przejechaniu 10-15 km i gaśnie dopiero jak wylącze zapłon. I tak wkółko. Dodam również ze samochodzik zapala mi normalnie na dotyk łagodnie i szybiuctko.
    Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    To dziwne że skoro pali się kontrolka to nie ma błędu. Podjedź do kogoś na inny komputer z zapaloną kontrolką i nie gaś silnika, wtedy poczytać.
  • Poziom 2  
    Czy sonda lambda może miec na to wpływ?
    Czy sonda dopiero po tym czasie co zapala mi sie kontrolka sie nagrzała i wystąpil błąd?
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Tak myślę o sondzie, ale raczej diagnostycznej czyli tej za katalizatorem, skoro auto normalnie jedzie.
  • Moderator Samochody
    rafal.jaro napisał:
    Tak myślę o sondzie, ale raczej diagnostycznej czyli tej za katalizatorem, skoro auto normalnie jedzie.
    Żadna Corsa B nie miała systemu z dwiema sondami. Praca w trybie otwartej pętli - czyli przy braku sygnału sondy regulacyjnej, również nie powoduje żadnych anomalii - oprócz możliwego podwyższonego zużycia paliwa. Dziwne jest zapalenie lampki MIL i brak zapisanego błędu. Czyli kolega autor albo bzdury wypisuje o diagnostyce, bądź ma uszkodzony sterownik silnika - bo tam bezpośrednio ECM zapala kontrolkę w liczniku.
  • Poziom 2  
    rafal.jaro napisał:

Kolego , dobrze myślales , okazało się, że to Sonda Lambda. Lampka w trasie sie nie zapala, samochod ma lepsze osiągi , zrobilem 100km i spalił mi 5,5 Litra a nie 10. Pozdrawiam i punkt dla Ciebie.
    Chodzilo o sonde która idzie do wydechu, nie tą za katalizatorem