Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch auto 3 in 1 Silent - Nie pobiera wody

raelmo 01 Jul 2016 11:53 1227 0
Bosch
    raelmo
    Level 2  
    Witam,

zmywarka jek w temacie ( Bosch auto 3 in 1 Silent - innych oznaczeń nie posiada).
    Od pewnego czasu wydłużył jej się czas zmywania. Zawsze wynosił 132min a kilka miesięcy temu wydłużył się to 152min ( czas przy starcie zmywania). Czyściłem ją wielokrotnie ale nic to nie zmieniło. Kilka dni temu zatrzymała się z i zaświecił się kranik - woda pozaostała. Rozebrałem ją i przeczyściłem. Labirynt przeczyściłem, pompkę 9 nic nie było). Gdy złożyłem zadziałała ale nie odpompowała wody. Następnym razem puściłem ją z otwarta klapą dla obserwacji. Zauważyłem, że po uruchomieniu nie ciągnie wody. Jest tylko lekkie bulgotanie w labiryncie. Sprawdziłem, że przed elektorzaworami woda jest a i po elektorzaworach też ale jakaś słaba ( ale może taka ma być). Wszystko co znalazłem w sieci zrobiłem.

Dzisiaj i jutro będę ją rozbierał jeszcze raz. Czy ktos ma jakiś pomysł co jeszcze zrobić? Kiedyś rozbiła się w niej szklanka i być może resztki coś blokują ale na dopływie raczej nie - chyba, że najpierw zmywaka chce spuścić wodę i dopiero później wpuszcza nową i dlatego na początku tylko bulgocze!?
    Czy ktoś wie dlaczego wydłużył się czas? Jak jest obliczany? Czystość wody?
    Ze względu na to, że będę ją robił dzisiaj i pewnie jutro to prosze o pilną pomoc.
    Jak dojdę do jakiś ciekawych wniosków to je opiszę.
  • Bosch