Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RC SAMOCHÓD - Samochód RC Drift do 250 zł

01 Lip 2016 15:24 3477 9
  • Poziom 5  
    Witam zamierzam kupić RC Drift jakiś do 250 zł wiem że jest to bardzo mała kwota ale po prostu nie stać mnie na jakiś dobry :) Pozdrawiam
  • specjalista -automatyka bramowa
    Poszukaj na a...o zestawy Tamiyi, starsze konstrukcje ( nawet przerobione na drift) powinny być w cenowym zasięgu. Ale jeśli liczysz na cały zestaw z aparaturą i akumulatorami to w 250 zł raczej się nie zmieścisz. Za tyle to samo podwozie z napędem i karoserią.
  • Poziom 5  
    kotbury napisał:
    Poszukaj na a...o zestawy Tamiyi, starsze konstrukcje ( nawet przerobione na drift) powinny być w cenowym zasięgu. Ale jeśli liczysz na cały zestaw z aparaturą i akumulatorami to w 250 zł raczej się nie zmieścisz. Za tyle to samo podwozie z napędem i karoserią.
    dasz jakie stronki oprócz allegro gdzie znajde coś do 250 zł bo na olx znalazłem takihttp://olx.pl/oferta/auto-do-driftu-samoc...r-c-drift-zdalnie-sterowan-CID88-IDbMmoT.html tylko nie wiem czy wogóle da się takim czymś driftować wiem mało pieniędzy to kosztuje i mój budżet też jest mały
  • Moderator Robotyka
    Walczorek napisał:
    ... ale po prostu nie stać mnie na jakiś dobry :) Pozdrawiam

Zatem tym bardziej nie stać cię na wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Nie kupuj byle badziewia, bo jest tanie. Szybko się zużyje, zniszczy, a satysfakcji nie ma, bo tanizna nie oferuje wymaganej jakości do dobrej zabawy. Po prostu się wstrzymaj na jakiś czas i dozbieraj do normalnego modelu. Będziesz miał sprzęt nawet na lata, który w razie znudzenia, łatwiej odsprzedasz przy małej utracie wartości. Sprzęt, który się da poddać tuningowi w razie chęci poprawienia osiągów, który będzie satysfakcjonujący.

Nie ma nic gorszego niż zrazić się do całego hobby przez jakąś udawaną podróbkę i wyrzucić na to wszystkie pieniądze.

Sugeruję udać się na fora tematycznie związane z modelami samochodowymi RC. Tam poczytać tematy dla początkujących. Na pewno się trafią porady i sugestie, wraz z opiniami, odnośnie dobrego zestawu na początek, który nie będzie też rujnował kieszeni.

Wtedy warto dozbierać pieniążki do wymaganego poziomu i kupić sprzęt z którego będziesz zadowolony.

Modelarstwo RC jest hobby drogim i trzeba to brać pod uwagę. Niestety w tej dziedzinie, oszczędności po prostu się okrutnie mszczą kosztownymi stratami w sprzęcie i otoczeniu. Dlatego trzeba robić dokładnie to, co jest niezbędne dla maksymalnego bezpieczeństwa i nie chodzić na skróty.

A marketing to wredna szuja, która nie waha się wyciągać ostatniego grosza z kieszeni najbardziej potrzebujących. Stąd i zalew pozornie tanich podróbek, sprzedających złudzenia zabawy.

Czy to tanie samoloty, samochody, łódki, drony i wiele innych rzeczy.
    Tanie są pozornie, bo zabawa nimi trwa krótko i nie daje satysfakcji tylko rozczarowanie, podczas gdy kupienie prawdziwego sprzętu, za jego prawdziwą cenę, daje nam zabawę na wiele lat i wielką satysfakcję z hobby.

Na razie zacznij oszczędzać, poszukaj np. letniej pracy sezonowej - te 300-400 zł, w wakacje można zarobić dość szybko. Można np. pomagać rodzinie w pracy, roznosić ulotki, podjąć się sezonowych zbiorów owoców itd.
    A po dołożeniu obecnych oszczędności będzie cię stać na naprawdę niezły sprzęt.
  • Poziom 41  
    Szukaj tego typu modeli w skali 1:10 sporo części dostępnych firm HSP, HPI, HIMOTO, MAVERICK itp.

Himoto Flying Fish 1 DRIFT - on road 1:10 komplet (6308156748)
  • Poziom 5  
    Madrik napisał:
    Walczorek napisał:
    ... ale po prostu nie stać mnie na jakiś dobry :) Pozdrawiam

Zatem tym bardziej nie stać cię na wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Nie kupuj byle badziewia, bo jest tanie. Szybko się zużyje, zniszczy, a satysfakcji nie ma, bo tanizna nie oferuje wymaganej jakości do dobrej zabawy. Po prostu się wstrzymaj na jakiś czas i dozbieraj do normalnego modelu. Będziesz miał sprzęt nawet na lata, który w razie znudzenia, łatwiej odsprzedasz przy małej utracie wartości. Sprzęt, który się da poddać tuningowi w razie chęci poprawienia osiągów, który będzie satysfakcjonujący.

Nie ma nic gorszego niż zrazić się do całego hobby przez jakąś udawaną podróbkę i wyrzucić na to wszystkie pieniądze.

Sugeruję udać się na fora tematycznie związane z modelami samochodowymi RC. Tam poczytać tematy dla początkujących. Na pewno się trafią porady i sugestie, wraz z opiniami, odnośnie dobrego zestawu na początek, który nie będzie też rujnował kieszeni.

Wtedy warto dozbierać pieniążki do wymaganego poziomu i kupić sprzęt z którego będziesz zadowolony.

Modelarstwo RC jest hobby drogim i trzeba to brać pod uwagę. Niestety w tej dziedzinie, oszczędności po prostu się okrutnie mszczą kosztownymi stratami w sprzęcie i otoczeniu. Dlatego trzeba robić dokładnie to, co jest niezbędne dla maksymalnego bezpieczeństwa i nie chodzić na skróty.

A marketing to wredna szuja, która nie waha się wyciągać ostatniego grosza z kieszeni najbardziej potrzebujących. Stąd i zalew pozornie tanich podróbek, sprzedających złudzenia zabawy.

Czy to tanie samoloty, samochody, łódki, drony i wiele innych rzeczy.
    Tanie są pozornie, bo zabawa nimi trwa krótko i nie daje satysfakcji tylko rozczarowanie, podczas gdy kupienie prawdziwego sprzętu, za jego prawdziwą cenę, daje nam zabawę na wiele lat i wielką satysfakcję z hobby.

Na razie zacznij oszczędzać, poszukaj np. letniej pracy sezonowej - te 300-400 zł, w wakacje można zarobić dość szybko. Można np. pomagać rodzinie w pracy, roznosić ulotki, podjąć się sezonowych zbiorów owoców itd.
    A po dołożeniu obecnych oszczędności będzie cię stać na naprawdę niezły sprzęt.
    No to gdzie zarobie jak mam 13 lat ? od 16 legalnie roznosisz ulotki a mieszkam w mieście :P
  • Moderator Robotyka
    A twoi rodzice nie potrzebują pomocy w domu? Umyć np. naczynia za 5 zł?
    A koledzy ze szkoły nie potrzebują np. pomocy w korepetycjach?
    Sąsiad nie zapłaciłby paru złotych za zrobienie zakupów?

Okazji jest wiele. Trzeba tylko próbować.
    Na początek pogadaj z rodzicami, że chcesz zdobyć np. 300 zł przez wakacje. Zapytaj się czy by ci nie płacili dodatkowo do kieszonkowego, ustalonej stawki za jakieś dodatkowe prace w domu.
  • Poziom 5  
    Madrik napisał:
    A twoi rodzice nie potrzebują pomocy w domu? Umyć np. naczynia za 5 zł?
    A koledzy ze szkoły nie potrzebują np. pomocy w korepetycjach?
    Sąsiad nie zapłaciłby paru złotych za zrobienie zakupów?

Okazji jest wiele. Trzeba tylko próbować.
    Na początek pogadaj z rodzicami, że chcesz zdobyć np. 300 zł przez wakacje. Zapytaj się czy by ci nie płacili dodatkowo do kieszonkowego, ustalonej stawki za jakieś dodatkowe prace w domu.
    Koropetycje odpadają same 3 mam oprócz infy :D Zmywanie też iż Rodzice mają komornika i chwilówki i co zrobić mam ?? urodziny mam w listopadzie ale jak dostane od babci to rodzice bierą na chwilówki i kredyty i co zrobić mam tata auta nie ma ?
  • Moderator Robotyka
    To auto ma sąsiad, wujek, dzielnicowy...
    Jest wiele możliwości zdobycia pieniędzy. Trzeba się tylko rozejrzeć.
    Możesz np. pomóc starszej osobie robić zakupy, za niewielką opłatą.
    Jesteś za młody na legalnego "młodocianego pracownika", ale szara strefa rynku nie stawia ograniczeń. Znajdź kogoś kto ma pieniądze i potrzeby i zaoferuj usługi. Tak to działa.

Możesz też pogadać z rodzicami, by spłacili kredyty i nie brali chwilówek - to wielka strata pieniędzy i popadanie w coraz większe zadłużenie. Może to wymagać dłuższego czasu i nieco niższej jakości życia, ale się da.
    Możesz np. pożyczyć rodzicom swoje 250 zł, by nie musieli brać chwilówki w tym miesiącu, to nie będą musieli jej spłacać wraz z odsetkami. Oddadzą ci je za miesiąc, ale odsetki już zostaną w kieszeni. A wtedy może będą mieli pieniążki, żeby pomóc tobie.

Pamiętaj, by być cierpliwym, a nie próbować jak najszybciej spełniać zachcianki.
    Inaczej stracisz swoje skromne oszczędności, a w zamian otrzymasz tylko rozczarowanie.
    Jest takie powiedzenie - biednych nie stać na tanie rzeczy.
    I jest to powiedzenie bardzo prawdziwe. Jak policzysz dobrze, to "tanie" rzeczy - poniżej średniej ceny rynkowej za dany asortyment, w rzeczywistości sporo kosztują. Nie działają jak powinny, psują się szybko, trzeba kupić nowe itd.

No cóż. Zeszła rozmowa na ekonomię gospodarstwa domowego.
    W każdym razie sugeruję poszukać w sobie trochę cierpliwości, rozejrzeć się za dodatkowymi dochodami - popytać za drobną, ale płatną pracą i dozbierać do prawdziwego modelu, a nie zaspokajać się surogatem, który naprawdę cię tylko rozczaruje.

Żeby nie siedzieć na tyłku i tęsknie patrzeć w Allegro, wejdź na fora modelarskie i czytaj, ucz się. Większość for ma giełdy. Można tam czasem znaleźć lepsze okazje niż na Allegro, bo pasjonaci czasem wolą oddać niepotrzebny sprzęt taniej, ale znajomym z forum, niż sprzedawać w "obce" ręce, gdzieś w Polskę.
    Może nawet dowiesz się, gdzie spotykają się modelarze z twojej okolicy i też się z nimi spotkasz na żywo. Na pewno ci wszystko pokażą, wytłumaczą na żywo.
  • Poziom 1  
    Sam niedawno szukałem samochodziku w takiej cenie i rzeczywiście jest z tym trudno. Zgadzam się z postem wyżej, odczekaj i uzbieraj. Pozdrawiam