Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTH85200PL - Podłaczenie odpływu

01 Lip 2016 17:55 5772 11
 • Poziom 6  
  Witaj,
  czy dowiedziałeś się jak podłączyć do niej odpływ?

  Pozdrawiam,
  Radek
 • Poziom 24  
  Witam.
  Jednak nie znajdziesz podłączenia tego węża. Woda, która zbiera się w zasobniku służy do oczyszczania wymiennika. Jeżeli podłączysz do pompki może okazać się, że za niedługo będziesz pisał iż słabo albo wcale nie suszy.
  Pozdrawiam maniek475
 • Poziom 9  
  Odpiąłem ten czarny wężyk i podłączyłem w jego miejsce.
  Póki co wszystko działa, nie wiem też za bardzo o co chodzi Mankowi475.
 • Poziom 24  
  tonder napisał:
  Póki co wszystko działa, nie wiem też za bardzo o co chodzi mankowi475.
  Będzie chodzić bo nowa i czysta i szkoda sprzętu.
  Pozdrawiam maniek475
 • Poziom 9  
  @maniek475


  Jak przyszła zmywarka zrobiłem bez zmieniania czegokolwiek 3 pierwsze suszenia no i po każdym suszeniu zbierała się woda w zbiorniczku u góry, który można wyciągnąć aby go opróżnić.
  Później przed czwartym suszeniem odpiąłem ten wężyk, podpiąłem ten dokupiony i podłożyłem miskę, do której zaczęła w trakcie suszenia spływać woda.
  Zmywarka wg danych producenta ma możliwość podłączenia odpływu do kanalizacji, bez niewygodnego opróżniania zbiorniczka.

  Nie wykluczam że ma Pan rację ale prosiłbym o więcej szczegółów. Jeśli chodzi o zbiorniczek to mam go pusty ale w sumie to mogę nalać do niego wody.
 • Poziom 1  
  Posiadam podobny model suszarki i również myślę nad podłączeniem jej do kanalizacji. Po obejrzeniu przewodów gumowych również wydaje mi się, że woda z pompy idąc czarnym wężykiem do góry do pojemnika pi otwarciu zaworu w pojemniku ma spływać gdzieś na dół.
  Pytanie : czy twoja suszarka dalej pracuje podłączona prosto pod kanalizację (czarny wężyk zdjęty i puszczony do kan)? Jeżeli tak to czy nie było żadnej awarii? A może jest już jakiś inny sposób?
  Myślę jeszcze nad zrobieniem przelewu - w pojemniku cały czas znajdowała by się woda, a jej nadmiar przelewał do ścieków.
  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Jeśli woda nie będzie się nabierać do zbiornika to suszarka nie będzie się czyścić. Pod zbiornikiem widać otwór z którego to suszarka pobiera wodę do czyszczenia. A jeśli suszarka nie ma się czym czyścić to powodzenia z czyszczeniem jej. Inaczej to jest w suszarce kondensacyjnej na zwykłą grzałkę.
 • Poziom 1  
  Funkcja samooczyszczenia działa tak, że woda z suszenia spływa z góry (póki co nieważna skąd) na kondensator czyszcząc go... Jest OK, super, ale jak później ta woda trafi z powrotem do pojemnika na górze w sytuacji, kiedy nie mamy podłączonego zewnętrznego odpływu? Zatem właśnie... wg. mnie to jest moment w procesie działania suszarki, w którym pompka:

  1. Wpompuje wodę do górnego zbiornika aby ją z niego użytkownik wylał poza suszarkę
  2. Wypompuje wodę na zewnątrz suszarki.

  Wybór zależy od użytkownika jak skonfiguruje sobie suszarkę odpowiednio wg. instrukcji wpinając węże we właściwe króćce i odpowiednio zaślepi otwór w górnym pojemniku.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Specjalista AGD
  Stary są wersje z selfclean i bez a konstrukcyjnie to samo. W sumie jak sobie tak podłączyl to wolniej się parownik zaklei.
  Może być tak podłączone tym do odplywu.
 • Poziom 15  
  Suszarki bosch lub siemens z pompą ciepła nie zawsze mają funkcje czyszczenia. Żeby to najszybciej sprawdzić wystarczy wyciągnąć pojemnik na wodę i sprawdzić czy pod spodem ma otwór zamykany okrągły. Jeśli otwór jest to jest to suszarka samoczyszcząca, a jeśli tego otworu nie ma to można podłączyć odpływ do kanalizacji.