Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa systemy operacyjne XP i 7

qk1z 01 Lip 2016 19:13 819 5
 • #1 01 Lip 2016 19:13
  qk1z
  Poziom 2  

  Witam.

  Posiadam nowy komputer (złożyłem go w maju) z zainstalowanym systemem Windows 7 Home (Dysk 250GB SSD + 1TB HDD).

  Chciałem zainstalować na 3cim dysku 80GB HDD system operacyjny XP. W momencie bootowania płyty, po załadowaniu przez XP sterowników wyskakuje mi blue screen (załącznik)

  link do pomocy MS:

  Cytat:
  SYMPTOMY
  Podczas instalowania systemu Windows XP może zostać wyświetlony następujący błąd zatrzymania:
  STOP: 0x000000A5 (Parametr1, Parametr2, Parametr3, Parametr4)
  ACPI Bios w tym systemie nie jest całkowicie zgodny ze specyfikacją. Przeczytaj Readme.txt dla możliwe obejścia lub skontaktuj się z dostawcą systemu, aby uzyskać zaktualizowany system bios.

  Bios w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem ACPI. Skontaktuj się z dostawcą systemu, aby uzyskać zaktualizowany system bios. Jeśli nie możesz uzyskać aktualizacji BIOS-u lub najnowszy bios oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem ACPI, możesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć klawisz F7, gdy zostanie wyświetlony monit o zainstalowanie sterowników pamięci masowej. System nie poinformuje że klawisz F7 został naciśnięty - będzie po cichu wyłączy tryb ACPI i umożliwi kontynuowanie instalacji. "
  Parametry Parametr1, Parametr2, Parametr3i Parametr4 różnią się od komputera.
  PRZYCZYNA
  To zachowanie może wystąpić, jeśli system Windows wykrył, że system BIOS w komputerze nie jest całkowicie zgodny z Advanced Configuration and Power Interface (ACPI).
  Rozwiązanie
  Aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się z producentem komputera, aby uzyskać system BIOS, który jest w pełni zgodny ze standardem ACPI.

  Aby obejść ten problem, należy ręcznie zainstalować Standardowy komputer PC warstwy abstrakcji sprzętu (HAL):
  Ponownie uruchom komputer i ponownie uruchom Instalatora.
  Jeśli Instalator zostanie uruchomiony ponownie, naciśnij klawisz F7 (nie F6) po pojawieniu się ekranu "Naciśnij klawisz F6, musisz zainstalować sterownik SCSI lub RAID innej firmy".
  System Windows automatycznie wyłącza instalacja warstwy HAL ACPI i instaluje standardowego komputera PC HAL.

  WIĘCEJ INFORMACJI
  Następujące informacje mogą pomóc w debugowania błędu Stop 0x000000A5.
  Przyczyną komunikatu zatrzymania jest zawsze błędy w systemie ACPI BIOS. Nie ma nic co można naprawić z poziomu systemu operacyjnego.
  Ten komunikat zatrzymania może wystąpić w innym czasie. Na przykład możesz otrzymać ten błąd Stop po zainstalowaniu systemu Windows XP i nowszych marka zmiany sprzętu, na przykład dodawanie urządzenia. Komputer, który działa poprawnie w systemie Microsoft Windows 98 może nie działać z systemem Windows XP. System Windows 98 nie musi korzystać z wszystkich funkcji interfejsu ACPI, używanych w systemie Windows XP. Windows 98 mogą zezwolić rozwiązania, które system Windows XP nie można użyć ze względu na jego bardziej rygorystyczne wymagania dla stabilności systemu).
  Następujące informacje przedstawiono możliwe przyczyny błędu Stop 0x000000A5. Aby określić przyczynę tego błędu zatrzymania, zanotuj Parametr1 i porównać go z liczby wymienione w kolejnych ustępach poniżej, aby uzyskać ogólny obraz problemu.

  W tym artykule nie omówiono innych parametrów (argumentów). Te inne argumenty można wyświetlić tylko przez łączenie do debugera jądra systemu. W tym artykule opisano problemy, które tego błędu zatrzymania może obejmować bez konieczności bardziej zaawansowane debugowania. Aby uzyskać więcej informacji zobacz zobacz plik acpidbg.h.

  (0x00000001, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ten argument jest definiowana jako błąd ACPI głównego zasoby. W szczególności ACPI nie może odnaleźć wektor przerwania (SCI) system kontroli w żadnym z zasobów, które otrzymały ACPI podczas uruchamiania. SCI jest typ specjalne przerwania, który zapewnia bardziej efektywny sposób radzenia sobie z problemami, które normalnie są obsługiwane przez system zarządzania przerwań (SMI). Jeśli nie można zainicjować SCI, ACPI nie może działać. Taka sytuacja może wystąpić, jeśli żaden wpis dotyczący tego przerwania IRQ znajduje się na liście lub jeśli lista zasobów przerwań (IRQ) nie został znaleziony w ogóle.

  (0x00000002, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ten błąd jest zdefiniowany jako główny ACPI awarie zasobów PCI. Aby dowiedzieć się, jakie bieżące zasoby są używane przez urządzenia PCI, ACPI musi mieć możliwość kwerendy deskryptora KSR w obszarze nazw interfejsu ACPI. Ten błąd występuje, jeśli system BIOS nie ma wskaźnik do listy, lub jeśli lista jest pusta lub jeśli lista zawiera błędy lub konflikty.

  (0x00000003, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ten błąd jest definiowana jako "ACPI nie powiodło się musi zakończyć się sukcesem metody." Ten błąd występuje, jeśli interfejs ACPI nie można utworzyć metody kontroli Aby odwołać nazw interfejsu ACPI. Obiekt ACPI, który był uruchamiania oraz nazwę metody kontroli odwoływać się innych argumentów dla tego błędu. Jeden wyjaśnienie znacznie uproszczone, (który może nie być dokładne) jest, że system nie może znaleźć sposób na dotarcie do ACPI tabele, które definiują funkcje zarządzania energią i technologii Plug and Play systemu.

  (0x00000004, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ten błąd występuje, ponieważ system odebrał niektórych typów danych innych niż oczekiwanej liczby całkowitej jako element pakietu podczas definiowania metoda _PRW w obszarze nazw interfejsu ACPI. _PRW jest definiowana tylko dla systemów, które mają zdolność do wznawiania pracy systemu ze stanu uśpienia. Między innymi, _PRW określa najniższy stan zasilania systemu można wprowadzić system i mieć możliwość budzenia.

  (0x00000005, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  _PRW, do którego odwołuje się musi zawierać co najmniej dwa elementy. Gdy kwerenda, _PRW wskazała, że były niepełne.

  (0x00000006, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Nosi nazwę zasobu energii, ale nie ma żadnych informacji w obszarze nazw dla tego zasobu.

  (0x00000007, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Gdy system odwołuje się do metody w obszarze nazw ACPI, system oczekuje danych typu buforu, ale otrzymała inny typ danych.

  (0x00000008, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  System oczekuje danych typu Liczba całkowita, ale otrzymała inny typ danych.

  (0x00000009, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  System oczekuje danych typu pakietu, ale otrzymała inny typ danych.

  (0x0000000A, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  System oczekuje danych typu String, ale otrzymała inny typ danych.

  (0x0000000B, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ciąg _EJD odwołuje się do nieistniejącego obiektu.

  (0x0000000C, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Przestrzeń nazw definiuje obsługi dokowania, ale nie posiada wystarczających informacji do ich wykonania.

  (0x0000000D, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Istnieje wiele obiektów, które muszą być zdefiniowane w obszarze nazw ACPI, a nie znaleziono jeden lub więcej z nich. Ten błąd zazwyczaj występuje, gdy brakuje obiektu _HID lub obiekt _ADR. Obiekt _ADR jest używana do definiowania adres urządzenia na magistrali jej nadrzędnej. Obiekt _ADR jest statyczny adres, który definiuje numery gniazd urządzeń, które znajdują się na dowolną liczbę typów magistrali, w tym EISA, dyskietka, kontroler IDE, kanał IDE, PCI, PCMCIA i CardBus. _HID zawiera obiekty, które dostarczają systemowi operacyjnemu o identyfikatorze sprzętu typu Plug and Play dla urządzenia. Technicznie rzecz biorąc obiekty te są opcjonalne, ale oni bezwzględnie musi być obecny do opisu każdego urządzenia, które są wyliczane przez sterownik ACPI.

  (0x0000000E, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Ten błąd występuje, ponieważ system nie może odnaleźć wymaganego metoda lub obiekt w obszarze nazw dla zasobu energii. Są to coś innego niż "urządzenie". Jeśli system BIOS nie dostarcza albo na OFF lub STA zasobu energii, przestaje z tym błędem.

  (0x0000000F, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Dzieje się tak, gdy deskryptor zasobów typu Plug and Play jest mniejsza niż zdefiniowany rozmiar, wskazując, że deskryptor jest niepełne lub uszkodzone. Deskryptory zasobów opisują zasobów systemowych, które komputer używa, można użyć lub chce korzystać. Każdy wpis deskryptora ma wstępnie zdefiniowanym rozmiarze, która musi odpowiadać zwracane dane.

  (0x000000010, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Gdy system przejścia ze stanu zasilania jednego do drugiego, system porównuje Państwa, które są obsługiwane systemowe do działań wspieranych przez poszczególnych urządzeń w systemie. Ten błąd występuje, jeśli zasób energii jest mapowany do nieistniejącego zasobu całego systemu. Aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat tego błędu, w tym stan zasilania systemu, który jest przyczyną problemu, można użyć debugera jądra.

  (0x000000011, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  System nie może przejść do trybu ACPI. Istnieje wiele przyczyn, w tym:
  System nie może zainicjować interpretera AML.
  System nie może odnaleźć tabeli Opis katalogu głównego systemu.
  System nie może przydzielić krytycznych sterowników.
  System nie może załadować tabeli Opis katalogu głównego systemu.
  System nie może załadować bloki deskryptora urządzenia.
  System nie może połączyć wektor przerwania.
  Nie można ustawić SCI_EN (system kontroli przerwań Włącz żądanie) (patrz: 0x00000001).
  Suma kontrolna tabeli ACPI jest niepoprawna.
  Specyfikacja ACPI jest hierarchiczną układ tabel, każdy z nich opierając się na następną definiuje wszystkie możliwości systemu i wszystkich urządzeń w systemie. Uruchamia ACPI polega na wyszukiwaniu opis katalogu głównego systemu stół, które wskazuje do następnej tabeli, która wskazuje na następną tabelę, i tak dalej. Zwykle występuje błąd 0x000000011, ponieważ tabele te są uszkodzone lub brakujące.

  (0x000000012, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  ACPI oczekuje obiektu zasobu energii, który nie może odnaleźć. Można wyświetlić błąd za pomocą debugera jądra, aby zobaczyć, co to jest dokładnej identyfikacji obiektu.

  (0x00002001, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  ACPI próbował do oceny metody kontroli dla określonego typu programowalny kontroler przerwań i nie powiodła się.

  (0x00010001, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  ACPI próbował wykonać routingu przerwań i nie powiodła się. Przyczyną tego błędu jest zazwyczaj tabelę routingu przerwań uszkodzonych.

  (0x00010002, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Interfejs ACPI nie można odnaleźć węzła łącza, do którego odwołuje się w tabeli routingu przerwań.

  (0x00010003, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Urządzenie jest nieobecna w systemie, ale nie ma żadnego wpisu dla urządzenia w tabeli routingu IRQ.

  (0x00010005, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Błąd ten odnosi się do zasad dotyczących sposób zapisywania tabeli routingu PCI. Aby uniknąć niejednoznaczności, należy określić numer urządzenia w tabeli, ale nie wolno numer funkcji. W tym celu w polu funkcja musi być równa wszystkich F Ten błąd występuje, gdy funkcja numer nie jest wszystkich F

  (0x00010006, Parametr2, Parametr3, Parametr4):

  Interfejs ACPI musi być mógł wyłączyć węzeł łącza do przeprogramowania go. Ten błąd występuje, jeśli interfejs ACPI nie może wyłączyć węzeł łącza.


  Postepując zgodnie z instrukcją z Microsoftu, pojawia mi się kolejny blue screen informujacy ze moge miec wirusy na dysku, etc (załącznik).

  Mam płytę główną MSI B150 pod sata 1151 pro vhd. Czy moj bios jest za nowy na XP?

  Pozostaje mi tylko utworzenie dysku wirtualnego?

  0 5
 • #2 01 Lip 2016 20:12
  kindlar
  Poziom 38  

  Możesz uruchomić XPmode z poziomu win 7.

  0
 • #3 01 Lip 2016 20:20
  jurtur
  Poziom 18  

  Może koledzy poradzą coś mądrzejszego, ale ja bym sformatował dysk z Win7 i postawił systemy w odwrotnej kolejności. Czyli najpierw starszy XP a następnie Win7.
  Chcesz wgrać XP, widocznie jest Ci potrzebny, bo jeżeli chodzi o programy, to nie spotkałem takiego który nie uruchomiłby się pod Win7.

  0
 • #4 01 Lip 2016 20:22
  qk1z
  Poziom 2  

  kindlar napisał:
  Możesz uruchomić XPmode z poziomu win 7.


  Mając Win 7 w wersji HOME nie można skorzystać z XP Mode...

  jurtur napisał:
  Może koledzy poradzą coś mądrzejszego, ale ja bym sformatował dysk z Win7 i postawił systemy w odwrotnej kolejności. Czyli najpierw starszy XP a następnie Win7.
  Chcesz wgrać XP, widocznie jest Ci potrzebny, bo jeżeli chodzi o programy, to nie spotkałem takiego który nie uruchomiłby się pod Win7.


  Po prostu potrzebuję do paru rzeczy XP, ale to nieistotne. Czy są jakieś inne sugestie? Jakoś niechętnie podchodzę do instalacji najpierw XP. później win 7. Za dużo pracy.

  Może poprostu odłączyć dysk SSD z Win 7? I wtedy na dysku 3cim zainstalować win XP?

  0
 • #5 01 Lip 2016 21:07
  beo
  Poziom 36  

  qk1z napisał:
  Może poprostu odłączyć dysk SSD z Win 7? I wtedy na dysku 3cim zainstalować win XP?
  Jest to bardzo dobra opcja , którą do tej pory powinieneś sprawdzić już ;) Jedno ale: może Tobie brakowac sterowników SATA - wtedy w biosie konieczne przełączenie trybu pracy dysku na IDE. Bios masz UEFI? Co do ACPI, to ten XP aby oryginalny?

  0
 • #6 02 Lip 2016 10:08
  qk1z
  Poziom 2  

  beo napisał:
  qk1z napisał:
  Może poprostu odłączyć dysk SSD z Win 7? I wtedy na dysku 3cim zainstalować win XP?
  Jest to bardzo dobra opcja , którą do tej pory powinieneś sprawdzić już ;) Jedno ale: może Tobie brakowac sterowników SATA - wtedy w biosie konieczne przełączenie trybu pracy dysku na IDE. Bios masz UEFI? Co do ACPI, to ten XP aby oryginalny?


  Windows mam oryginalny. BIOS jest UEFI. Jak wtedy będzie wyglądać rozruch? Będzie do wyboru Win 7 i Win XP ?

  Niestety do mojej płyty głównej brakuje sterowników pod XP. MSI B150M PRO-VDH. Tu widze problem z instalacją płyty.

  0