Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC stacjonarny intel i5 - Brak dźwięku przy kablu HDMI

rafal5518 01 Lip 2016 19:46 519 10
  • #1 01 Lip 2016 19:46
    rafal5518
    Poziom 8  

Mam problem odnośnie dźwięku. Mam podłączony monitor Asusa 24 cale pod komputer stacjonarny (z kartą Gigabyte 7870) kablem HDMI i nie mam dźwięku, na miniaturce głośnika jest czerwony krzyżyk i nie mogę otworzyć nawet suwaka tylko otwiera się rozwiązywanie problemów windows. Mój system to Windows 7 Home Premium 64. Na dodatek jak podłączam monitor kablem HDMI to zawsze mam Obraz z czarną ramką dookoła i muszę w catalyst przestawiać skalowanie z 10% na 0% żeby był pulpit na pełnym ekranie, ale w grach każde ustawienie rozdzielczości 1920x1080 robi małą 2 centymetrową ramkę dookoła. Gdy podłączam monitor kablem D-SUB i osobnym kablem od dźwięku to nie mam ramki (nie musze bawić się skalowaniem) i w grach też nie ma na rozdzielczości 1920x1080 i jest dźwięk z wbudowanych głośników monitora. Sterowniki karty są z płyty a Kontrolery dźwięku w menadżerze urządzeń to ATI HDMI Audio i Realtek High Definition Audio. Realtek jest ten najnowszy chyba z końcówką w nazwie R27.

Dodam, że gdy podłączam słuchawki na przednim panelu to mam dźwięk na słuchawkach.

0 10
  • #2 01 Lip 2016 20:03
    krzychupar
    Poziom 39  

Pokaż zrzut ekranu Urządzeń do odtwarzania.

0
  • #3 01 Lip 2016 20:03
    irondick
    Poziom 31  

Jakiej klasy ten kabel HDMI?

0
  • #4 01 Lip 2016 20:35
    rafal5518
    Poziom 8  

Nie wiem jakiej klasy ale najtańszy nie był. kupowałem go 3 lata temu i jeżeli coś pisało w sklepie to już tego nie pamiętam.

Dodam, że jak podłączałem tym kablem mój laptop do tego monitora to miałem dźwięk i z laptopa i z głośników monitora w zależności jak chciałem. Były dwa suwaki i jeden przyciszałem do zera a drugi zostawiałem. było też tak, że miałem dźwięk z monitora ale jak chciałem przejść na słuchawki to nie podłączałem słuchawek do gniazda w monitorze tylko musiałem do laptopa.

Dodaje ten zrzut jeżeli o to chodzi.

Głośniki mam na zielono bo mam podłączone słuchawki na przednim panelu, ale bez słuchawek są na czerwono tak jak monitor u góry.

0
  • #5 01 Lip 2016 21:54
    irondick
    Poziom 31  

Wybierz właściwe urządzenie... przecież masz Realteka podłączonego a nie kartę dźwiękową ATI po HDMI.

0
  • #6 01 Lip 2016 21:56
    rafal5518
    Poziom 8  

Jak i gdzie mam wybrać właściwe urządzenie. W panelu sterowania?

Wszedłem w Panel sterowania/Menadżer urządzeń/kontrolery dźwięku i odinstalowałem Realtek i zostawiłem tylko ATI HDMI Audio dalej nie ma dźwieku i nie mogę otworzyć suwaka.

0
  • #7 02 Lip 2016 00:21
    irondick
    Poziom 31  

Dałeś fotkę... i nie wiesz gdzie?

0
  • #8 02 Lip 2016 00:26
    310artur
    Poziom 42  

A co ma wybrać jak nie ma AMD HDMI na liście. Pierwsze co to powiedz czy monitor teraz jak screen był robiony był podpięty przez HDMI?

0
  • #9 02 Lip 2016 11:54
    rafal5518
    Poziom 8  

Tak podpięty jest cały czas kablem HDMI. Zrobiłem taki eksperyment, że podpiąłem jeszcze ten kabel od dźwięku z dwoma zielonymi końcówkami do monitora i do jednostki i suwak dźwięku działał i reagował ale bez dźwieku.

Może zmienić sterowniki oryginalne zainstalowane z płyty na najnowsze ze strony AMD czy to nie ma żadnego wpływu na dźwiek?

0
  • #10 02 Lip 2016 14:22
    irondick
    Poziom 31  

Odinstaluj najpierw stare i wgraj najnowsze.

0
  • #11 02 Lip 2016 15:09
    rafal5518
    Poziom 8  

Właśnie miałem napisać, że problem rozwiązany. Wyczyściłem ze starych sterowników i wgrałem najnowsze 16.2. Dźwięk już jest i w ogóle jest jakoś tak płynniej przy ruchu myszką i wyraźniejszy, czystszy obraz.

Nie ma tez Catalyst tylko coś nowego od AMD. Wszystkie czynności na komputerze przyspieszyły.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo