Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 1,8 adr - Instalacja gazowa wylacza sie

01 Lip 2016 20:35 1701 7
  • Poziom 10  
    Witam. Kolejny problem z instalacja... Podczas jazdy na zimnym silniku wszystko jest ok . Gdy tylko sie nagrzeje instalacja wylacza sie . Nie jest to przelaczenie na pb tylko takie zresetowanie instalacji. Kontrolki na wskazniku zgasna po kilkunastu sekundach zapalaja sie auto przeskakuje na lpg i po chwili to samo. Zaznaczam ze mato zwiazek z obrotami poniewaz gdy trzymam gaz w jakims polozeniu to auto jedzie na lpg a po gwaltownym dodaniu wskakuje na pb . Zamowilem juz nowe kable wn . Swiece juz wymienilem. Czy dobrze mysle ze ma to zwiazek z przebicie iskry gdzies na kablu? W okolicach 2tys obr silnik lekko szarpie i wydaje mi sie ze to wlasnie przez kable.Prosze o jakies wskazowki bo wizyta u gazownika mnie zalamala...
  • Texa Poland
  • Poziom 39  
    Sam nie ogarniesz szukaj dobrego gazownika w 3mieście takich nie brakuje.
  • Texa Poland
  • Poziom 15  
    W moim "roboczym" Passacie 1,8ADR (LPG) miałem taki sam przypadek.
    Winowajcą okazał się czujnik wałka rozrządu, a konkretnie kostka łącząca go z instalacją.Naderwany przewód po nagrzaniu robił przerwę w obwodzie i rozłączało obwód.
    Jak masz komputer diagnostyczny to sprawdź czy w chwili resetu, sterownik widzi obroty wałka.
  • Poziom 10  
    Dlaczego sam nie ogarne? W momencie gdy to sie dzieje zapala sie na chwile kontrolka od zaplonu . Czujnik jest ok vaga mam. W tragicznym stanie okazaly sie fajki pod cewka. Czy da sie je wymienic? Gazownik "dobry" chcial wymienic centralke bo powiedzial ze to szajs. Ja przejechalem na nim ponad 20kkm nie wiem ile poprzednik ale akurat na sama centralke nie moge narzekac.
  • Moderator Samochody
    Punisher16 napisał:
    Dlaczego sam nie ogarne?

Bo nawet nie wiesz co masz pod maską, albo nie jesteś na tyle domyślny żeby podzielić się tą informacją.
  • Poziom 43  
    Punisher16 napisał:
    W momencie gdy to sie dzieje zapala sie na chwile kontrolka od zaplonu

A co to za kontrolka?
  • Poziom 10  
    Czerwona kontrolka akumulatora oznaczajaca wlaczony zaplon i w czasie pracy silnika brak ladowania aku. Instalacja stefanelli wtryski reduktor i centralka.
  • Poziom 14  
    Skad masz podpiete zasilanie ukladu gazowego?
    Jezeli z cewki zaplonowej lub z wtryskiwaczy sprobuj podpiac kabelki do bezpiecznikow bezposrednio z akumulatora i pojezdzij kontrolnie.
    Bezposredni zwiazek z zanikiem napiecia zasilania.Sprawdz tez przewody masujace do instalacji gazowej.